Acil Nakit İhtiyacını Karşılama Yöntemleri

Acil nakite hemen hemen herkesin bir şekilde ihtiyacı olmaktadır. Birçok ihtiyaçtan kaynaklanan nakit ihtiyacı, maddi durum sıkışık olduğu takdirde beklenmedik bir zamanda bizi rahatsız edebilir. Ev-araba vs. almak istiyorsunuz fakat elinizde nakit para yok. Acil paraya ihtiyacınız var, peki ne yapacaksınız? Nakit para bulmak sanıldığı kadar kolay olmasa da yine de elimizde farklı farklı seçenekler bulunmaktadır. Tabi bu seçenekleri denerken her zaman başarılı olamayabiliriz ve olaylar maalesef bazen istemediğimiz şekilde gelişebilir. Size bu yazımızda bu seçenekleri nasıl değerlendirebileceğinizi, karşınıza çıkabilecek sorunların neler olduğunu ve bunları nasıl çözümleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Bankadan Nakit İhtiyacını Karşılama

Acil nakit para lazım diyenlerin ilk aklına gelen finansal kurumlardır. Acil nakit ararken ilk seçeneğimiz tabi ki bankalardır. Bankalar günümüzde insanlara en kolay para sağlayan finansal firmalardan biridir fakat bankalardan kredi alırken bazı sıkıntılarla karşılaşmak ihtimal dahilindedir. Örneğin bizden kefil veya bir mülkümüzün ipotek altına alınması istenilebilir. Siz de haklı olarak bu riski almak istemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda yapmanız gereken kefilsiz ve ipoteksiz kredi veren banka kuruluşlarını aramak olacaktır. Günümüzde çok sayıda banka bulunduğu için bu şekilde kredi veren bir kuruluşu kolayca bulacağınızdan eminiz. Eğer böyle bir kuruluş ile anlaşamadıysanız ve nakit paraya çok ihtiyacınız var ise eğer, eksiksiz geri ödeme yapabileceğinize eminseniz değerli bir mülkünüzü ipotek ettirip istediğiniz miktarda krediyi rahatlıkla alabilirsiniz. Kredisiz nakit ihtiyacım var diyorsanız tıklayınız.

Akraba veya Arkadaştan Borç Para İstemek

Eğer bir bankadan kredi almak istemiyorsanız maddi durumu iyi olan arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan borç para isteyebilirsiniz. Evet günümüzde kimse borç para vermeye sıcak bakmıyor fakat değer verdiğiniz ve sizi önemseyen birisine geri ödeme yapabileceğinizi ispatlarsanız, o kişiden borç para isterseniz çektiğiniz sıkıntıyı anlayabilecek ve size güvendiği için borç para verecektir. Şunu da açıkça belirtmek gerekirse borç vermezse, kesinlikle yanlış anlamayıp aranıza soğukluk girmesine izin vermeyin. Çünkü günümüzde borç para verebilecek kişi sayısı oldukça az olmaktadır, bu yüzden siz de karşınızdaki kişiyi anlayışla karşılamalısınız.

Kullanmadığınız İkinci El Eşyalarınızı Satın

Bir diğer öneri olarak ikinci el eşya-mülk satımı mantıklı olacaktır. Örneğin bir arabanız varsa ve acil nakit ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız internet üzerinden sahibinden.com veya letgo gibi popüler site ve uygulamalarda arabanızı satılığa koyabilirsiniz. Aynı şekilde değerli bir koleksiyon eşyanız var ise (eski para, vazo, plak vs.) eşyanıza değer verecek bir koleksiyoncuyu internetten arayıp rahatlıkla bulabilirsiniz. En son seçenek olarak eğer bir eviniz varsa satmayı düşünebilirsiniz ve nakit ihtiyacınızı giderdikten sonra daha küçük bir ev satın alıp yaşamınıza devam edebilirsiniz. (İkinci el araç satış teknikleri için tıklayınız.)

Bugün para bulmam lazım, borç para bulmam gerekiyor diyenler için fikirlerimizi vermeye devam edeceğiz…

“Acil Nakit İhtiyacını Karşılama Yöntemleri” için 4 yorum

  1. Merhaba,
    Bu, genel bir topluluğa, özel bir kredi verme yetkisine sahip olan Bayan Jane Alison’ın finansal yardıma muhtaç olan herkes için finansal bir fırsat yarattığını bildirmek içindir. Bireylere, firmalara ve şirketlere açık ve anlaşılabilir hüküm ve koşullar altında% 2 faiz oranıyla kredi veririz. Kredi koşullarını size verebilmemiz için bugün bize e-posta ile ulaşın: (saintloanss@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir