Amerika’daki En Ucuz Şehirler, Eyaletler Hangileri?

Amerika’da yaşayabileceğiniz ekonomik bir yer bulmak sizin için önemli olabilir, çünkü yaşam maliyeti eyaletten eyalete değişmektedir. Yaşamak için ucuz bir yer belirlemek kesinlikle biraz araştırma gerektirir. Ortalama maaş, konut masrafları, tesisler, yemek ve benzeri şeyleri odağa alarak yaşayacağınız yeri belirlemenize yardımcı olacak çeşitli kaynaklar vardır.

# 10 Texas

Teksas özellikle bakkaliye ve konut hususunda daha düşük fiyatlara dayalı yaşam endeksi sıralamasında daha düşük sırada yer almıştır. Diğer taraftan, kamu hizmetleri, ulaşım ve sağlık hizmetleri maliyetleri diğer ucuz eyaletlerden daha yüksektir.

2015’ten itibaren tüm endüstrilerdeki Texas’taki medyan gelir 55.653 dolardı. Bir evin ortalama fiyatı 133.000 $ ‘dır. Ortalama olarak, otomobil sigortası yılda 1.620 $ tutarında.

# 9 Kentucky

Kentucky özellikle konut ve sağlık alanlarında ucuzdur. Diğer ucuz eyaletlerle karşılaştırıldığında, Kentucky’liler ulaşım ve kamu hizmetleri için daha fazla ödeme yapıyor.

Kentucky’deki medyan gelir 45.215 dolardır. Bir evin ortalama fiyatı 149.000 $ ‘dır. Ortalama olarak, otomobil sigortası yılda 1.503 dolar tutarında.

# 8 Missouri

Burası, özellikle konut alanında ekonomiktir. Bununla birlikte, kamu hizmetleri ve yiyecek sektörü bu listedeki diğer eyalet şehirlerinden daha pahalı olabilir.

Missouri’nin medyan geliri 50.238 dolardır. Bir evin ortalama fiyatı 169.000 $ ‘dır. Missouri’deki araba sigortası yılda ortalama 1.207 dolar.

# 7 Kansas

Kansas da konut alanında çok iyi ekonomik bölgelerdendir. Bununla birlikte, sağlık ve yiyecek fiyatları diğer ucuz devletlerden daha pahalı olabilir.

Kansas’ta medyan gelir 53.906 $ ‘dır. Bir evin ortalama fiyatı 132.000 dolar. Bir yıldan uzun süre Kansas’da kalırsanız araba sigortası size 1,358 dolara mal olacak.

# 6 Indiana

Indiana; konut, hizmet programları ve ulaşım masrafları şeklindeki yaşam masrafları tablosunda iyi bir yerde değerlendiriliyor. Sağlık hizmetlerinin maliyeti, bu listede diğer eyaletlerin miktarından biraz daha yüksektir.

Indianalıların ortalama geliri 50.532 dolardır. Bir evin ortalama fiyatı sadece 64.000 $ ‘dır. Indiana’daki araç sigortası yılda ortalama 1,202 dolar.

# 5 Tennessee

Kamu hizmetleri, ulaşım ve sağlık alanlarında bu eyalet çok ucuzdur. Konut maliyeti diğer ucuz eyaletlerden ve bu eyaletlerdeki şehirlerden biraz daha yüksek.

Tennessee’deki medyan yıllık gelir 47.275 dolardır. Eyaletteki bir evin ortalama fiyatı 170.000 dolardır. Araç sigortası yılda ortalama 1.397 dolar.

# 4 Oklahoma

Oklahoma özellikle konut ve ulaşım alanlarında ekonomiktir. Bununla birlikte, bakkaliye ve kamu hizmetleri için bu listede bulunan ucuz eyaletlerin çoğundan daha yüksek fiyatlar bulacaksınız.

Oklahoma’da medyan yıllık gelir 48.568 $ ‘dır. Bir evin ortalama fiyatı 140.000 $ ‘dır. Oklahomalılar araba sigortasına yılda ortalama 1.568 dolar ödüyorlar.

# 3 Michigan

Michigan, özellikle kamu hizmetleri ve yiyecek alanlarında ucuzdur. Bununla birlikte, ulaşım ve sağlık bakımından diğer pahalı olmayan şehirlerden daha fazla maliyetli olduğunu görebilirsiniz.

Michiganlılar yılda 51.084 dolarlık ortalama bir maaş alır. Michigan’daki bir evin fiyatı 145.000 $ ‘dır. Eyaletteki araba sigortasının yıllık ortalama maliyeti yılda 2.251 dolar.

# 2 Arkansas

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamın en ucuz olduğu ikinci eyalet olan Arkansas; bakkaliye, konut, ulaşım ve sağlık hizmetlerinde daha ucuzdur. Tek sorun, kamu hizmetlerinin bu listedeki eyaletlerin çoğundan daha pahalı olmasıdır.

Arkansas’da medyan yıllık gelir 41.995 dolardır. Bir evin ortalama fiyatı 145.000 $ ‘dır. Yıllık olarak, araba sigortası için ortalama 1.399 dolar ödeyeceksiniz.

# 1 Mississippi

Mississippi, 2017 yılı itibariyle Amerika’daki en ucuz eyalet olarak tanımlanmıştır. Eyalet sakinleri konut, kamu hizmetleri ve sağlık hizmetleri için diğer şehirlerden ve eyaletlerden daha az ödeme yapıyor. Ayrıca, bakkaliye ve ulaşım maliyetleri ortalama seviyededir.

Mississippi’de yıllık ortalama gelir 40.593 $ ‘dır. Eyaletteki bir evin ortalama fiyatı 138.000 $ ‘dır ve bu gruptaki metrekare başına düşen fiyatta ikinci sıradadır, yalnızca Indiana’dan biraz daha fazladır. Mississippi’deki araba sigortasının ortalama fiyatı yılda 1.385 $ ‘dır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir