Atlarla İlgili Meslekler ve İş Fikirleri

At biniciliğine eşlik eden özgürlük duygusunu seviyorsanız, atlarla ilgili iş bulmakla ilgilenebilirsiniz. Diğer iş alanlarındaki gibi, binicilikte işler yüksek düzeyde bilgi ve beceri gerektirir.

Büyük Hayvan Veterineri

Diğer hayvanlar gibi atlar da sağlıklı kalmak için düzenli tıbbi yardım ve bakım gerektirir. Büyük hayvan veterinerleri aşıları sağlamak, hastalıkları teşhis etmek ve yaralanmaları ve hastalıkları tedavi etmekle yükümlüdür. Küçük hayvan veterinerlerinin aksine, büyük hayvan ve at veterinerleri genellikle çiftliğe kadar gider ve yerinde bakım sağlar. Veteriner olmak, doktora düzeyinde yoğun tıbbi eğitim gerektirir. Tıp okullarından daha az veteriner fakültesi vardır, bu yüzden veteriner tıbbı genellikle insan tıbbından daha zor bir alan olarak kabul edilmektedir. Sadece veteriner olmak için yoğun bilimsel çalışmalara bağlı kalmanız gerekmez. Veterinerler aynı zamanda hayvan travmalarını ele alır, ameliyat yapar ve at yavrularını teslim ederler.

At Eğitmeni

At eğiticileri, yarış atlarıyla yoğun bir şekilde çalışıp onları spor müsabakaları için hazırlarlar. At eğitmenleri bir atın anatomisini, fizyolojisini ve psikolojisini yakından bilmelidir. Eğitmenler, antrenmanın beklenildiği gibi devam ettiğinden emin olmak için antrenmanları programlamalı, sahiplerle, yetiştiricilerle ve binicilerle çalışmalıdır. Bir eğitmen prestijli yarış atı eğitimine doğru ilerlediğinde, kendini bir antrenör ve yönetici olarak satabilmeli, elinde bulunan hayvanlardan en iyi şekilde yararlanmak için diğer at meslekleriyle iyi çalışabilmelidir. Örneğin jokeyler ve beslenme uzmanları gibi.

Jokey

Jokey olarak çalışmak, özgüvenli bir yapıya ve aynı zamanda korkusuz bir tutuma ihtiyaç duyar. Bir jokey at yarışı sırasında düşerse, büyük ağırlıkta olan hayvanlar tarafından çiğnenme riski vardır. Başarılı bir jokey olmak için, yoğun bir yarışın ortasında riskli manevraları strateji ve yürütme ile yarış senaryolarını okuyarak ustaca yapan son derece güçlü biri olmalısınız.

At Binme Eğitmeni

Eğer atlara binmek için yıllarınızı harcadıysanız ve bilginizi başkalarına aktarırken kendinizi rahat hissettiğiniz ölçüde bilginizi geliştirdiyseniz, ata binme eğitmeni olmak isteyebilirsiniz. Eğitmenler, çocuklara ve yetişkinlere at biniciliğinin öğretilerini anlatır. Bu, tımar, atla atlama, terbiye ve şov gibi becerilere kadar her şeyi içerir. Birçok binicilik hocası kendi ahırlarına sahiptir veya kendi atlarına erişebilirdir. Eğer ata binme eğitmeni olmak konusunda ciddi iseniz, bilginizi genişletmek ve başkalarına nasıl öğreteceğinizi öğrenmek için bir at okuluna katılmayı düşünebilirsiniz.

Nalbant

Nalbant, bir atın toynaklarının bakımından sorumludur. Şekillendirmenin yanı sıra toynakların düzeltilmesi ve toynakların yaralanma dolayısıyla muayenesini içerir. Rahat bükülebilmeli, çömelebilmeli ve metallerle çalışabilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: 2019’da Kurulabilecek Yeni İş ve İşletmeler

Tımarcı

Tımarcılar, atları tımar ederek önemli miktarda zaman geçirir. Atlar böylece şovlarda en iyi  görüneceklerdir. Ücret düşüktür, ancak endüstride iyi bir başlangıç ​​olabilir ya da binicilik dersleri için ödeme yapmanın bir yolu olabilir.

Hayvan Yetiştiricisi

Bu giriş seviyesi bir iş değildir ancak bunu yapmayı tercih ederseniz üzerinde çalışabileceğiniz bir şeydir. Bir yetiştirici olmak için yeterli araziye sahip çiftliğe ihtiyacınız olacak. Potansiyel şampiyon  yarış atlarını belirlemek için gereken uzman bir göze sahip olmanızı saymaya gerek bile duymuyoruz.

Veteriner Teknisyeni

İlaçlardan ve atlardan hoşlanıyorsanız ve veterinerlik okuluna katılmak istemiyorsanız, bunun yerine bir teknisyen olmayı düşünün.  Atlarla veteriner teknisyeni olarak çok fazla zaman geçireceksiniz, ancak daha rutin prosedürler gerçekleştireceksiniz.

Masaj ve Fizik Terapist

Masaj terapistleri, atları en iyi durumda tutmaya ve yaralanmalardan korunmalarına yardımcı olur. Fiziksel terapistler, çoğu zaman eğitmenlerle birlikte çalışırlar.

Atlarla ilgili iş fikirleri ve meslekler, kişileri iyi parayla bir şekilde ödüllendirebilir. Ancak bunların bazıları gerçekten çok zorlu işlerdir. Bu işlere başlamadan ve karar vermeden önce bunları gözlemlemek amacıyla yerel bir ahırda-çiftlikte gönüllü olarak bir süre çalışmayı düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir