Bedava, Para Yatırmadan Para Kazanma Yöntemleri

Belli bir dönemden sonra ülkemizde ve tüm dünyada insanlar ekonomik özgürlüklerini hayatlarındaki birçok şeyden öncelikli tutmaktadırlar. Bugün size elimizden ve aklımızdan geldiğince hiç para yatırmadan bedava para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bir başka deyişle sermayesiz ticaret nasıl olur, ne yapabiliriz, nasıl faaliyetler gerçekleştirebiliriz bunları konuşacağız. 

1-) İlk olarak benim ve iş dünyasındaki birçok kişinin tercih ettiği emlak, emlakçılık dünyasıdır.
“Peki sermayesiz emlakçılığı nasıl yapabiliriz ki?” dediğinizi duyar gibiyiz, yapabiliriz arkadaşlar. Günümüzde özellikle ülkemizin son dönemlerinde bu konuda inanılmaz bir artış var ve normal emlak şirketleri dahi home office çalışabilen emlak çalışanları ile anlaşmalar yapabilmektedir. 

Belli başlı sitelerdeki satılık veya kiralık olan gayrimenkul sahipleri ile telefon aracılığıyla, onların gayrimenkullerine müşteri bulabileceğinizi belirterek onların müsaadesini aldıktan hemen sonra bulabileceğiniz veya bulduğunuz müşterilerden gerçekleşen alım-satım sonrasında komisyon alabilirsiniz. Bu iş için emlak sektöründe işlem hacminin yüksek olduğu bölgelere yoğunlaşmanız yararınıza olacaktır.

Yazı Yazarak Para Kazandıran Siteler Hangileri?

2-) Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızda tutulma oranı yüksek sayfalar açabilirsiniz. İnsanların beğenebileceği ve takip etmekten hoşlanabilecekleri herhangi bir konuda olabilir. 

Örnek olarak; caps, söz, araştırma, komedi sayfaları olabilir. Sonrasında sayfanızın takipçi sayısı belli bir orana geldikten sonra, diğer yeni açılmış ve takip eden kişi sayısı sizin sayfanızın çok altında olan insanların sayfalarının reklamlarını yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ya da olağanüstü takipçi sayınız varsa ünlü firmalarla iletişime geçerek reklamlarını yapmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Günümüzde bunun birçok örneği mevcuttur. Bu iş haricinde kendi yaptığınız el emeği ürünlerinizi de bu hesaplarda reklam yaparak satışını sağlayabilirsiniz.

3-) Blog yazarak hiç para ve sermaye yatırmadan bedava para kazanabilirsiniz. Ne yazacağım nasıl olacak diyorsanız eğer, blog konusunda aklınıza gelebilecek her şey olabilir. Dünya genelinde bu işi yaparak ciddi gelirler elde eden insanlar mevcuttur.  Bu insanlar gezdikleri yerleri, okudukları kitapları, sahip oldukları el becerilerini, müzik yeteneklerini ve buna benzer birçok bilgiyi yazarak, internet dünyasına aktarıp öncelikli olarak ek gelir, sonrasında ise normal ve bir insanın gerçekten hoşuna gidebilecek gelirler elde etmeye başlamaktadırlar. Blog ile para kazanmak için uzun vade gerekiyor. Blog ile nasıl para kazanılacağına dair sitemizdeki makalelerden faydalanabilirsiniz. 

4-)Youtube’da kanal açabilirsiniz. Video düzenleme ve oluşturma yeteneklerinize, kendi bilginize veya bir star ışığı olduğunuza inanıyorsanız eğer, hiç bir şekilde kesinlikle para yatırmadan oluşturacağınız videolar ve o videoların içeriğinde vermiş olduğunuz bilgiler neticesinde; yayınlanan reklamlara yapılan tıklamalar ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Tabi öncelikle oluşturmuş olduğunuz videoların belli bir tıklanma ve izlenme sayısına ulaşmış olması Youtube’un önceliğidir. 

Ülkemizde Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

5-) Ülkemiz genelinde birçok alışveriş sitesi bulunmaktadır. Haliyle insanlar bir sitede buldukları örneğin herhangi bir teknolojik ürünün, diğer başka bir sitede aynı ürün özelliklerine sahip olmasına rağmen daha ucuz olduğunu görmektedirler. Ve bizler belli koşul ve şartları yerine getirdiğimiz zaman bahsettiğim internet sitelerinde satış yapma yetkisi elde edebiliyoruz.  Bu yetkiyi aldıktan sonra bir sitede daha ucuz olan bir ürünü diğer sitede üzerine bir miktar daha fark koyarak satmayı deneyebiliriz. Ülkemizde bu şekilde çalışan sayısız Instagram hesabı ve kişi var. Bunlar ticarette kesinlikle olan ve her daim olmaya devam edecek olan bir takım uyanıklıklardır diyebiliriz.

6-) Bounty mobil uygulamasını inceleyin. Bu uygulama ile gizli müşteri olup görevleri tamamladığınızda bedava para kazanıyorsunuz. 

Özellikle sermayesiz bir şekilde ticaret hayatına, ekonomik özgürlüğüne kavuşmak isteyen insanların bu yöntemleri gözden geçirmeleri ve denemekten çekinmemeleri kesinlikle tarafımızca önerilir. 
Ve bir işi başaramamanın özellikle ticari işlerde başarısızlığın en büyük nedeni üşengeçlik ve önemsemezliktir, olmayacağını düşünerek geride durmaktır. 

Uyurken Para Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

Yukarıda ki tavsiyelerimizi kesinlikle gözden geçirerek deneyimlemeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu öneriler herhangi bir işe sahip olmayıp ek gelir kazanmak isteyen kişilere yönelik olarak uzun vadede para kazandıracak sermayesiz yapılacak iş fikirleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir