Borsada Para Kazanmak Nasıl Olur? Doğru Mudur?

Borsa piyasasını ucu bucağı olmayan bir denize benzetmek yanlış olmasa gerek. Borsa ile para kazanmak nasıl olur diyorsanız değerlendirmesini bilene bulunmaz bir nimettir ve doğru değerlendirildiği zaman sınırsız bir kazanç kapısıdır diyebiliriz.

Borsa Nedir Ne Değildir?

Borsa bir anda zengin olmak isteyenler, bir anda istediği hayali gerçekleştirmek isteyenler ve oturduğum yerden para kazanmak istiyorum diyenler için çok çekici olan ve albenisi olan bir sistem ve işleyiş gibi gözükse de aslında işin aslı öyle değildir. Borsa çok sıkı takip gerektiren, çok sıkı hesaplama gerektiren bir iş ve işleyiştir. Eğer borsaya yeni adım atmışsanız ve çok hırslı bir yapınız varsa dikkat ediniz.

Gereğinden fazla risk alarak elinizdekileri de kaybetme ihtimaliniz kuvvetlidir. Borsada çok fazla kazanabileceğiniz zamanlar da olacaktır illa ki ancak daha yeni olduğunuz bir alanda ilerlemeniz emin adımlarla olmalıdır. Değilse bir hırsın peşine düşüp varınızı yoğunuz borsaya yatırarak risk alırsanız bu sizin felaketiniz olabilir. Sadece borsada kaybetmekle kalmayıp bu uğurda ailesini, itibarını kaybedenlerin sayısı azımsanacak türden değildir. Bunlar herkese ders mahiyetinde olmalıdır. Nefsinize ve gereksiz para kazanma hırsınıza dur diyebilmelisiniz gerektiğinde.

İlgili Yazımız: Borsadan Çok Para Kazanmak İstiyorum, Strateji ve Tavsiyeler

Borsa Nasıl Değerlendirilmeli?

Borsada tam olarak ne yapmak istediğinize, ne amaçla bulunduğunuza öncelikle bir karar vermelisiniz. Borsaya ayıracağınız para da önemlidir bu hususta. Çünkü buraya ayıracağınız fonu istediğiniz zaman hemen çekip kullanamayabilirsiniz. Sebebi ise aldığınız hisse senedi vb. nesne sizin aldığınız fiyata göre zararda olabilir ve kara geçmek için beklemeniz gerekebilir.

Bir diğer hususta borsaya ayıracağınız yatırımın miktarıdır. Burada kasıt şudur: Genellikle tek bir hisse senedi vb. nesneden kazanç söz konusu değildir. Şayet olsa bile 3-5 kuruştan öteye geçmez, bu nedenle borsada sürümden kazanma tabiri yerinde olacaktır. Elinizdeki hisse senedi ne kadar fazla ise kazancınız da o denli fazla olacaktır. Doğru zamanlarda ve yerinde kullanıldığında sınırsız kazancın kapısını açacaktır.

Sonuç itibariyle borsa işiyle uğraşmak doğru mudur sorusundan evvel borsada nasıl bir durumunuz olacak aktif mi olacaksınız yoksa pasif mi veya bu sizin esas mesleğiniz mi yoksa yan gelir elde edeyim dediğiniz bir sektör mü olacak? Bunlar önemlidir… Bu sorulara cevap verip o şekilde bu işe kalkışmanız gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki borsa çok sıkı takip gerektirir ve yatırımınızla doğru orantılı olarak da risk içerir…

İlgili Yazımız: Borsada Hisse Senedi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilir?

Borsaya Kaç Para İle Girilir?

Borsa adında, internet üzerinde para kazanabileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Bu sitelerin önceliği yatırımcıların güvenliğini sağlamaktır. Takasbank bu konuda güvenliği sağlamaktadır. Böylece paranız güvendedir. Borsaya kaç para ile girilir demeden rahatlıkla bu işe girebilirsiniz.

Borsa’da Para Kazanmak Mümkün Mü?

Borsa’da çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Hatta iyi bir eğitim veya danışman ile rüya edeceğiniz rakamlar kazanmak mümkün. Ancak bu işin olmazsa olmazı eğitim almanızdır. Borsa’ya girmek istiyorsanız bir eğitim almalı veya bir danışman yardımında bu işe girmelisiniz.

Borsa’da Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Borsa demek risk demektir. Bu işe girmek istiyorsanız oluşacak riskleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Borsayı çok sıkı bir şekilde takip etmeniz gerekir. Futbol tutkunu bir insan nasıl tuttuğu takımı didik didik inceliyor ve takip ediyorsa borsayı da aynen o şekilde takip etmeniz gerekir. Bir strateji belirlemeniz ve aynı zamanda bilgi sahibi olmanız gerekir. Ayrıca bu işte deneyim yaratmalı ve tecrübe sahibi olmanız bu işin olmazsa olmazıdır. Kulaktan dolma bilgilerle bu işe girmeniz oldukça risklidir ve para kaybetmenize yol açabilir. Gün içinde borsa ile ilgili çok fazla işlem yapmamanız gerekir.

Bu İşte Deneyimli Olmak İçin Neler Yapmalıyım?

Borsa’da deneyimli olmak için sanal borsa tahmin oyunları oynayabilirsiniz. Kendinizi deneyebilir ve tecrübe kazanabilirsiniz. Ardından iyi bir eğitim alabilir veya bir danışmanın yardımıyla bu işte deneyim ve tecrübe kazanabilirsiniz.

İlgili Yazımız: Yatırım Yapmak İstiyorum Ne Yapmalı, Para En İyi Nasıl Değerlendirilir?

Borsa’da Ne Kadar Para Kazanırım?

Borsa’da ya günlük ya da uzun vadeli seçeneklerle para kazanabilirsiniz. İyi bir stratejiniz var ise bu işte para kazanmanız kaçınılmazdır. Çok yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Borsa’da Başlangıç Fiyatı Ne Kadardır?

Borsa’da bazı kurumlar veya siteler belirlemiş oldukları fiyatlar neticesinde başlangıç fiyatları belirlemektedir. Bazı yerlerde 100$ bazı yerlerde 100₺ bu durum değişmektedir.

Özetle borsada nasıl para kazanabilirim diyorsanız bu iş için paranızda olduğu gibi zamanınızı da harcamanız gerekir. Eğitim ve deneyim bu işte oldukça mühimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir