Büyük İşletme Fikirleri 2018

Tüm girişimciler kaliteli bir iş planıyla yola koyulmak için öncelikle yeni iş fikri aramaya başlıyor. Bazıları başarı için yeterli yıldız haritasına sahip olmasına rağmen kendi işlerini başlatmak için bir fikir kıvılcımından yoksunlar. Eğer 2018 yılı için yeni bir iş fikri arıyorsanız başarıyı yakalamak için aşağıdaki büyük işletme fikrinden birine eğilmeyi düşünmelisiniz.

 1. Kişisel Eğitim

Küresel fitness endüstrisi, 80 milyar doların üzerinde bir değer taşıyor ve sağlık konusunda yeni keşfedilen bir kültürel vurguyla, uygun ürünler ve hizmetler için insanların yaptığı harcamalar artıyor. Pazar araştırmasına göre, kişisel antrenörlere olan talep 2020 yılına kadar yaklaşık yüzde 31 oranında artacak ve bu iş fikrini aşırı derecede sıcaklaştıracaktır. 

 1. Oda Kiralama Ağı

Airbnb 2016’da 900 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Bu durum gezginler için kiralık odaların çok karlı olduğunu kanıtlıyor. İster buraya rakip bir ağ kurarsınız isterseniz Airbnb’ye kayıt olup mülklerinizi burada sergilersiniz. Bu işte yurtdışında çok para var. Ülkemizde de zamanla oturacak bir sisteme benziyor.

 1. Teslim Hizmetleri

Belki de çevrimiçi perakendeciliğin artması ya da nüfusun artan tembelliğinden ötürü insanlar oturduğu yerden mal ve hizmetler onlara gelmesini bekliyor. Bu davranışı, restoran yiyecekleri için veya bakkaliye için veya daha başka hizmet alanı için hızlı ve rahat bir teslimat hizmeti ile güçlendirebilirsiniz.

 1. Teknik Onarım

Dünyanın sayesinde çok hızlı ve sorunsuz çalıştığı teknolojik cihazlar bozulduğunda bireyler ve işletmeler bunları onaracak teknik onarım elemanlarını mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz bir şekilde talep ediyorlar. Bir teknoloji ürününü onarım işi, güncellemeleri yükleme veya çerezleri temizleme gibi temel teknik bakım hizmetlerini sağlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayar Eğitimi

Genç nesiller bilgisayarlarla büyümüş olmasına rağmen, yaşlı insanlar teknolojiyle çalışmak için kökleşmiş becerilere sahip değiller. İşletmeniz, bilgisayarlarla daha az tanışık olanları eğitmek için tasarlanmış bir yazılım üretebilir veya kapsamlı teknik bilgi sağlamak için bir kerelik veya uzun vadeli dersler sunabilir.

 1. Web Tasarımı ve Geliştirme

Web geliştiricileri ve grafik tasarımcıları dünyada inanılmaz derecede talep görüyorlar. Web tabanlı tasarımla ilgili bazı becerilere sahipseniz, bir firma açabilirsiniz. Alternatif olarak, DIY web geliştirme araçları popülaritesini artıyor, bu nedenle büyüyen işletmeler için kendi şablonlarınızı sunmak da karlı olabilir.

 1. Sosyal Medya Pazarlaması

Çoğu kişi sosyal medyada günde ortalama iki saat harcıyor ve işletmeler mümkün olduğu kadar çok kişiyi sosyal medyada yakalamak için çabalıyorlar. Sosyal medyanın sanatına ve bilgisine hakim olursanız, deneyiminizi en azından saat başı 50 – 100 TL arasında, şaşırtıcı bir miktar para ile kullanabilirsiniz.

 1. Danışmanlık

Uzmanlar, uzmanlık alanlarına bakılmaksızın talep görüyorlar. Kendinize bir uzman çağırıp tavsiyeler almak üzere o konuda yeterince bilgiye sahip olduğunuz sürece olumsuzlukların bir önemi yoktur. Bildiğiniz bir alanda danışmanlık şirketi kurmayı düşünebilirsiniz. 

 1. Etkinlik Planlama

Kusursuz parti ve etkinlik hazırlamak şaşırtıcı miktarda zaman ve beceri gerektirir. Ayrıca Türkler parti planlamasına vakit ayırmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle mesleki etkinlik planlayıcılarına giderek daha fazla çalışma yaptırılıyor. 

 1. Günlük Bakım Hizmetleri

Tek gelirle yaşamak ülke çapında daha az uygulanabilir hale geldiğinden, çocuk bakım hizmetleri de dolaylı olarak daha fazla talep görmektedir. Çocuklar ve bebekler için günlük bakım sunabilirsiniz.

 1. Geri Dönüşüm Hizmetleri

Çevre dostu olmak için insanlar eskisinden daha duyarlı. Devlet tarafından işletilen geri dönüşüm tesisleri haricinde siz de bir şirket açıp geri dönüşüm malzemeleri toplayabilirsiniz. 

 1. Enerji Denetimi

Çevresel etki ve enerji faturası maliyetleri ile güdülenen daha fazla ev sahibi, enerji kullanımını daha tasarruflu kullanmayı anlamaya heveslidir. Enerji denetçileri, potansiyel tasarruf kaynakları bulmak için kaynak kullanımını değerlendirir. Muhtemelen bunu düzgün yapmak için bir eğitim veya sertifikaya ihtiyacınız olacak, ancak bu iş ileride muhtemelen giderek daha karlı olabilecektir.

 1. Finansal Planlama

Ne olursa olsun, serbest finansal planlayıcı olarak çalışarak veya finansal planlama işletmenizi büyüterek iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz.

 1. Mülk Yönetimi

Konutunuz için onarım ve kira toplama gibi önemli görevleri yerine getiren mülk yöneticileri kiracılar ve ev sahipleri için arabuluculuk yapıyorlar. Mülk yönetimi küçük işle büyük paralar kazandırabilir.

 1. Kariyer Koçu

Hayatınızda ne yapmak istiyorsunuz? Muhtemelen “güzel bir işe başlama” dışında başka bir yanıtınız yok, milyonlarca kişi aynı şekilde. İşsiz insanları yerine getirebilecekleri işlerle eşleştirmeye çalışan kariyer koçluğu hizmetleri ile büyük bir işletme olup para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir