Çok Az Küçük Sermayeyle Günümüzde Yapılacak İşler

Hiç kendi işinizi kurmayı hayal ettiniz mi? Eğer öyleyse, sizi ne tutuyor? Sermayeniz çok mu az? Başlamak için yeterli paranız yoksa sizin için mükemmel haberlerimiz var. 500 TL’den az sermayeyle yapılacak yeni ek iş fikirleri ve işletme kurmak için birçok fikrimiz var. Bunun çılgınca geldiğini düşünebilirsiniz, ancak bu 18 işletme fikrini inceledikten sonra ikna olacaksınız. İşte küçük sermayeyle günümüzde yapılacak bazı işler:

 1. Doğrudan Satış Temsilcisi

Avon benzeri şirketler için yerel bir satış temsilcisi olmak, bir parti düzenleyerek ürünleri tanıtmak veya internetten ürünleri satarak paralar kazanmak demektir. Doğrudan satış temsilcisi olmak için ihtiyacınız olan para çok küçüktür.

 1. Danışmanlık

Hukuksal danışmanlık hizmeti sunmak, işyerinin daha çevre dostu olabilmesini sağlamak gibi belirli bir alanda edindiğiniz bilgi varsa veya bu tecrübeye sahipseniz, kendi danışmanlık kurumunuzu kolayca başlatabilirsiniz. Bu bilgi ve becerileriniz için başkalarına danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Söz konusu ana maliyetler, işinizi pazarlamak ve ağ oluşturmaktır. Bu nedenle bir web sitesine ve kartvizitlere yatırım yapmanız kafidir.

 1. Kıdemli Ev Arkadaşı

Yalnızca ABD’de 65 yaş ve üstü olan 46 milyondan fazla kişi bulunmaktadır. Bu rakamın 2060 yılında yaklaşık 98 milyona ulaşması bekleniyor. Bizim ülkemizde de teknolojik gelişmelere paralel olarak ölüm yaşı uzamıştır. Bu, çok sayıda yaşlı kişinin veya sevdiklerinin nasıl bakımını yapacakları konusunda tavsiye isteyen ailelerin olduğu anlamına geliyor.

 1. Öğretmen

İlkokuldan tutun üniversiteye kadar her konuda yardıma ihtiyacı olan birçok öğrenci var. Gitar çalma, yoga yapma, pilates yapma, fizik soruları çözme gibi herhangi bir konuda bilgiye sahipseniz, kendi kişisel ders faaliyetlerinize başlamak, neredeyse hiç sermaye gerektirmeyen çekici bir iş fikri olabilir. Sonuçta, öğrencilerin zaten öğrenmek için gerekli materyalleri var.

 1. YouTube ile Vlog

Her dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon; dahili bir kamera ile donatılmış olarak geldiğinden, herkes videolar oluşturmaya ve bunları YouTube’a göndermeye başlayabilir. Paylaşmak istediğiniz herhangi bir bilgiye sahipseniz veya sadece inanılmaz derecede karizmatik biriyseniz o zaman reklamlarınız aracılığıyla vlogunuzdan kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Youtubeden Para Kazanmak için Taktikler ve Gerekenler

 

 1. Ekonomik Kira Paylaşımı

“Ekonomiyi paylaşmak” kavramı sayesinde giderek daha fazla insan satın almak yerine kiralamak istiyor. Aracınızdan, park yerinizden ve mobilya gibi ev eşyalarınızdan her şeyi kiralayabilirsiniz. Örneğin, tırmıklar, kürekler veya yaprak üfleyiciler gibi bahçe ekipmanları kiralamaya başlayabilirsiniz. Hâlihazırda sahip değilseniz, az bir miktar ödeyerek satın alabilirsiniz. Aracını kiralamak isteyenler için garajyeri.com  altunfilo.com.tr  aracborsasi.net  arabakiramerkezi.com gibi siteler mevcut.

 1. Çim Bakımı

Dışarıda ve yeşillikte olmaktan keyif alan bir yapınız varsa ve çim biçme makinesi, motorlu testere gibi başlangıç ​​araçlarına sahip olabilecekseniz, o zaman bu bir iş fikri olabilir. Tek ana maliyet, işletmenizin reklamını yapmak ve pazarlamaktır.

 1. Profesyonel Organizatör

Biz materyalist bir dünyada yaşıyoruz. Ve evlerimizi yıpratan her şeyden rahatsız olmaya başlarız. Profesyonel düzenleyiciler, insanların özel günlerinde yapacakları partiler veya düğünler gibi konularda yardımcı olurlar.

 1. Pencere Temizleme

Dürüst olalım pencere temizliği, evde temizlenmesi en zor gelen bölümlerdendir. Ve, o şekilde hisseden kişiler kesinlikle sadece biz değiliz. Bir pencere temizleme hizmeti fazla sermaye gerektirmez ve bulunduğunuz bölgeye göre karlı olabilir.

 1. Programlama

Nesne yönelimli dinamik programlama dili gibi programlama veya kodlama yöntemlerini öğrenmek, en karlı işlerden biridir. Üstelik ülkemizde profesyonel yazılımcı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Size bir de ipucu verelim. Gelecek mobilde. Mobil programlama üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

 1. Web Sitelerini Alıp-Satma

Flippa.com wmaraci.com r10.net gibi siteleri kullanarak bir web sitesi satın alabilir, yapılandırabilir ve satabilirsiniz. Aslında kârlı bir iş. Şahsen 2.700 liraya satın aldığım bir siteden 1 sene içinde 3.600 lira kazandım. Şimdi satılığa çıkarsam siteyi 4.000 liraya satabilirim ama satmıyorum. Çünkü hala gelir getiriyor. Üstelik ayda en az 300 TL. Oldukça karlı değil mi? Fakat bu işe balıklama atlayıp dolandırılmadan önce site açma kapama düzenleme taşıma gibi işlemlere hakim olmanız gerekir.

 1. Kar Temizleme

Kar kürekleri ve hatta sabanlarınız varsa, bu durum kış aylarında size ciddi para kazandırabilir. Fakat bunun için bulunduğunuz bölge önemli rol oynamaktadır. Antalya’ya kar yağmazken İzmir’e 5 senede bir yağan karı kimse zaten kaldırtmak istemeyecek, Hakkari’de sürekli görülen karı temizlemek için size kimse para ödemek istemeyecektir. Fizibilite çalışması şart.

 1. Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvanla olmaktan hoşlanıyorsanız ve onlara banyo yaptıracak, tırnaklarını kesecek, saçlarını kesecek kadar bir beceriye sahipseniz, o zaman bu sizin için çok fazla yatırım yapmadan ciddi bir para kazancı olabilir. Başkalarının evcil hayvanlarına bakım sağlayabilirsiniz.

Evde Bebek Bakım İşi Yapılır mı, Mantıklı mı?

 

 1. Evde Doğal Sabun ve Güzellik Ürünleri

Fark ettiyseniz, doğal ürünler satmak gelişen bir iştir. Doğal sabunlar üreterek satabilirsiniz.

 1. Ambalajlama ve Sevk Etme Servisi

Taşınmak isteyen hiç kimse paketleme uğraşından hoşlanmaz. Bu yüzden bu insanlar eşyalarını toplamaya ve yüklemeye başkalarını kiralayacaklar. 

Kolay Hızlı Farklı Para Kazanma Yöntemleri

 

 1. Deneyici-Gözden Geçirici

Şirketler, test etmeleri ve ürünlerini gözden geçirmeleri için bireyler arıyor. Küçük, hatta sadece yeni ürünlerle başlayabilirsiniz. Belirli bir yerde ürünleri incelediğinizde kendi blog’unuzu da açıp burada değerlendirebilirsiniz.

 1. Airbnb ile Oda Kiralama

İlave bir odanız veya eviniz varsa, o zaman Airbnb ile odanızı boşta tutmak yerine kiralayın. 

 1. Oyuncak Yapımı

Basit bir ahşap oyma veya bir 3D yazıcı kullanıp oyuncaklar yapmak ve bunları satmak sizin için popüler bir iş fikri olabilir.

Düşük Maliyetli İş Kurmak İçin Az Sermayeli Kazandıran İş Fikirleri

 

“Çok Az Küçük Sermayeyle Günümüzde Yapılacak İşler” için 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir