Daha Ucuz Fiyata Mobilya Satın Almak İçin Ne Yapmalı?

Daha ucuz bir fiyata, daha uygun parayla kaliteli mobilya almak istiyorsanız öncelikle ne istediğinize emin olmak için araştırma yapmanız gerekir. Neler olup bittiğini görmek için birkaç mobilya mağazasını ziyaret edin. Çeşitli üreticileri ve her birindeki kaliteyi öğrenmek için ziyaretinizi kullanın. Sizin için hangi özelliklerin önemli olduğunu ve beğendiğiniz parçaların sayısının ne kadar olduğunu belirleyin. Bilgili bir alışverişçi olmak için birçok soru sorun. Ardından, kısa bir alınacaklar listesi oluşturmaya başlayın. Alacaklarınız bütçenizi aşarsa endişelenmeyin. Fiyatı aşağı çekmek için birçok yol var.

Doğrudan Satın Alın

Mobilyalarınızı doğrudan üreticiden alın, böylece perakende fiyatları yerine toptan fiyatlar ödersiniz. Mobilya üretimi yapılan büyük merkezlerde, bazı bölgelerdeki fabrika satış mağazalarında ya da bazı online e-ticaret sitelerinde daha uygun fiyatlarla karşılaşırsınız. Bizzat dışarıda ya da online alışveriş yapmak için bir gezi planlayın. 

Stok Fazlası Ürünlerden Yararlanın

Mağazada gördüğünüz mobilyalar, mağazanın genel envanterinin sadece bir kısmını oluşturur. Mağaza dışında ayrı bölgede genelde bir depo (veya birkaç depo) vardır. Depo satışlarının (stok fazlası ürün) olup olmadığını bir satış görevlisine sorun. Birçok mobilya mağazası depolarını müşterilere yılda birkaç kez; stok fazlasını, teşhir ürünlerini, çizilmiş veya küçük defolu materyalleri satmak için açarlar. İndirimli fiyatlarla mobilya satın almak için harika bir yoldur. Satış görevlisi size bir sonraki depo satış tarihleri hakkında bilgi verir. İnsanlara bir araştırma yaptığınızı bildirmekten korkmayın.

Satın Almanız Gereken Zamanı Bilin

Bir mobilya mağazasında çalışan insanlar çoğunlukla komisyonla çalışıyor ya da giderleri karşılamak için aylık-yıllık satış kotaları bulunuyor. Bu, ayın sonunda fiyat konusunda size yardımcı olmak için daha fazla eğilim gösterecekleri anlamına gelir. Daha iyi bir fiyat isteyerek işe başlayın; yapabilecekleri bir şey olmadığını söylerlerse; örneğin ücretsiz nakliye, zigon masa hediye etme gibi bazı konularda diretin.

Mobilya ihtiyaçlarınız acil değilse Ocak veya Temmuz ayına kadar bekleyin. Çoğunlukla en yeni mobilya eşyaları Şubat ve Ağustos aylarında showroom katına çıkar. Bu nedenle eskilerin satılması için fiyatlar düşecek denebilir.

Satış Uyarıları Alın

Gerçekten istediğiniz bir şey buldunuz ancak fiyat aralığı sizin istekleriniz doğrultusunda değil. Bu durumda iletişim bilgilerinizi satış görevlisine bırakın ve daha ucuz parayla alabileceğiniz kıvama geldiğinde sizi aramalarını isteyin. Kimi mağazalar muhtemelen takip edeceklerdir. Onlara ne kadar ödemek istediğinizi bildirin.

İkinci El Satış Mağazasından Alın

Düşük bir bütçeyle mi uğraşıyorsunuz? İkinci el alışverişini düşünün. Emlak satışı mağazaları, bit pazarı ve sahibinden.com benzeri yerler; ikinci el mobilya fırsatları için mükemmel kaynaklardır ve genellikle pazarlık yapabilirsiniz. Bu yöntem, peşinde olduğunuz ürünü bulmak için biraz daha sabır gerektirir, ancak tasarruflar bunun telafisini sağlamaktan daha fazla olacaktır. Kaliteden ödün vermiyorsanız, masif ahşaptan yapılmış eski parçaları arayın. Hızlı bir boya veya döşeme işi, bulduğunuz mobilyayı hazine haline getirebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir