Danışmanlık – Koçluk Yaparak Para Kazanmanın 5 Yolu

Profesyonel bir danışman veya koç olmaya karar verdiyseniz, lütfen tebriklerimi kabul edin. Koçluk zor bir iştir ve başkalarını motive etmek, başkalarının kendi potansiyelini tam olarak elde etmesine yardımcı olmak ve insanları belirli bir amaca yönlendirmek büyük bir arzu gerektirir. 

Hem kendiniz hem de müşterileriniz için, profesyonel bir danışman olmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğinin altını çizmekte yarar var. Fakat mesleki teknik direktör olarak geliri sürdürülebilir bir şekilde elde etmek önemli bir faktördür. Bu mesleğin içinde tutunmak belirli bir zaman alabilir, ancak bir kez bu hedefe ulaştıysan, iş daha da tatmin edici olacaktır. Bu yüzden bu yazıda başkalarının başarılı olmasına olan tutkunuzun peşinde koşarken daha fazla para kazanmanın denenmiş ve test edilmiş bazı yollarını yazacağız.

  1. Kendiniz için Bir Niş Oluşturun

Bu düşünceyi ayrıntılı bir şekilde irdelemek için kendiniz yanıtlamayı deneyin “Şahsen, danışman olarak mesleki eğitimin yanında uzmanlığım açısından müşterime ne sunabilirim?” İş, kişisel veya mesleki koçluk gibi temel koçluk alanınızı kurduktan sonra, uzmanlığınızı insanların gözünde bir üne kavuşturmak için bir niş içinde yoğunlaşabilirsiniz.

Nişinizi belirlemek için, tutkularınıza başvurun. Birisine danışmanlık yaparken enerjinizi yitirmemek için size ne yardımcı olur? Tabii ki tutkularınız. Örneğin ebeveynlik sizin güçlü yönünüzse ve iyi, ahlaki değerlere sahip, başarılı ve güçlü çocuk yetiştirdiğinizi düşünüyorsanız, bu konuda tutkulusunuz ve başarılısınız demektir. Yani bu konuda iyi bir danışman olabilirsiniz. Sevdiğiniz şeyler, kalabalığın size yaklaşmasına yardımcı olacak ve giderek artan bir gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Beğenebileceğiniz Yazılar: Para Kazandıran Özgün Garip İş Fikirleri

Beğenebileceğiniz Yazılar: Evcil Hayvan Ürünleri Satış İşi Yapma ve Pazarlama

Beğenebileceğiniz Yazılar: Düğün ve Gelinler ile İlgili İş Fikirleri

  1. Dijital Ayak İzi Oluşturun

Teknoloji devrimi, dünya genelindeki işletmeler üzerinde artan bir etkiye yol açtı ve profesyonel koçluk da bu doğrultuda yükseldi. Artan sayısal ayak izi daha fazla ayak izi anlamına gelir ve insanların yaptıkları işi diğer insanların bilme şansını arttırır, çevrelerindeki diğer insanlara sizi önerir. Potansiyel müşterilere ulaşmak için en iyi ve en etkili yol, teknoloji arayüzleri vasıtasıyladır.

İşiniz için profesyonel bir web sitesi hazırlamak, hedef kitledeki nüfusu çekmek ve sosyal medyada aktif olmak için alakalı içerik oluşturmak, daha fazla müşteri çekmek ve para kazanmak için aktifleşebileceğiniz alanlardan bazılarıdır.

Kendiniz için web siteleri, bloglar, videolar, makaleler, e-kitaplar, Facebook sayfaları ve diğer sosyal medya ve sosyal yardım fırsatları yaratabilir, böylece herkesin yararlanabileceği koçluk konusundaki bakış açınızdan yola çıkıp onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi anlarsınız. 

  1. Ağ Pazarlamasına Odaklanın

Yıllar içinde inşa ettiğiniz şebekeleri kullanmak için en iyi zaman geldi. Sizin için kefil olabilecek ve uzmanlığınız için sizi önerebilecek kişisel ve mesleki ağlarınız bu çaba içinde size yardımcı olabilir. Ancak sağlam bir karar vermek için onlara ihtiyaç duyacakları tüm kaynakları sağlamaya dikkat edin.

Ağınıza uygun kaynaklarla ulaşırken, ücretsiz oturum veya az masraflı kısa oturumlar yoluyla hizmetlerinizin incelenmesi de iyi bir fikirdir. Bu, hizmetlerin derhal pazarlanmasını ve potansiyel müşterilerden kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

  1. Tamamlayıcı Hizmetler Sunun

Koçluk işindekiler, geliştirdiği benzersiz deneyimler ve perspektiflere dayalı olarak otomatik olarak çok sayıda içerik oluşturmaya meyillidir. Koçluk hizmetinizi tamamlayıcı olarak yayınlayabileceğiniz ve işletmeniz için gelir elde edebilecek video blogları veya e-kitaplar oluşturmak harika bir fikirdir. Örneğin, içeriklerini Youtube’da yayınlayan birçok koç-danışman olduğunu biliyoruz. Ve bloglar, hedefli ve planlı bir şekilde yapıldığı takdirde çok fazla para kazandırabilir, iyi gelir elde ettirebilir.

  1. Uzun Süreli İlişkiler Kurun

Koçluk işine açık bir zihinle girin ve yıllar boyu ilişkiler kurun. İlginç danışmanlık atölyeleri, ders verme veya şirket evlerine danışmanlık hizmeti sunma gibi diğer hizmetleri sunmak ilginç olacaktır. Elbette, koçluk işinizi kurduğunuzda ve ek gelir elde etmek istendiğinde olacaktır bunlar. Yukarıda özetlenen tüm stratejilerle, koçluk uzmanlığından kalıcı bir gelir akışı oluşturmak için yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir