Düğün Hazırlıklarında Tasarruf Yöntemleri, Az Harcama Yöntemleri

Evlilik için ne kadar para gerekir ? Düğün için para lazım ama nelerden kısmam gerekir bilmiyorum diyorsanız düğün hazırlıklarında az harcama yöntemleri nelerdir fikirler vereceğiz.

Düğün hayatınızın en mutlu günü iken ne yazık ki hayatınızın en pahalı günü de olabilir. Düğünler evlilik yapacak çiftler kadar birbiriyle benzersizdir. Bununla birlikte, çoğu düğünün ortak öğeleri aynıdır. Başarılı bir düğün yapmak üzere tören ve resepsiyon için bir yere ihtiyacınız olacaktır. Yiyecek, içecek, dekorasyon, müzik ve töreni gerçekleştirecek bir sunucu… Ayrıca düğün giysileri, çiçekler, fotoğrafçı, düğün pastası ve davetiyeler gerekecek. Bunların hepsine bir servet harcayabilirsiniz veya tutumlu olarak mümkün olduğunca maliyetleri düşürerek düğününüz hakkında daha akıllıca davranabilirsiniz.

Bankayı bozmadan nasıl takas alacağınıza ilişkin bazı öneriler:

1.Bir Misafir Listesi Oluşturun

Basit bir matematik: Konuk listeniz ne kadar küçük olursa, düğününüzde harcamanız gereken para o kadar az olur.

Kimin davet edileceğine ve tanıdık hattınızı nereye kadar çizeceğinize erkenden karar verin. Düğünde temel konuk listesi gelinin ve damadın ailesi ve yakın akrabaları; en yakın arkadaşlarıdır. Çok uzak akrabalar, iş arkadaşları veya iş ortakları için bir davetiye göndermeden önce dikkatlice düşünün.

2.Bir Bütçe Oluşturun

Örneğin bir nişan yüzüğü, bir aylık maaşınıza (klasik kuralı) mal olabilir. Genel olarak bir kural koymak gerekirse düğüne  çağıracağınız kişi sayısı kadar 100 TL ayırın. Bu sadece gıda değil, her şeyin maliyetini de içerir. Maliyeti düşürmek için bu rakamı aklınızda tutun. Örneğin düğüne 200 kişi çağıracaksanız düğüne maksimum 20.000TL harcayacağım diye düşünün ve bunun dışına çıkmayın.

3.Sezon Dışında Düğün Planlayın

Daha düşük masraflı düğünler, sezon dışı hatta hafta içi (yani bir hafta sonu değil) gerçekleşebilir. Herkes Haziran-Temmuz-Ağustos ayında evlenmek istiyor ancak cumartesileri ve erken yaz düğünleri en pahalı olanlardır. 

Bununla birlikte, açık hava düğünlerinin havanın iyi olmasını gerektirdiğini unutmayın. Bu nedenle sezon dışı bir etkinlik için plan yapıyorsanız, misafirlerinizin donup kalmaması için kapalı bir tören ve resepsiyon planlamak en iyisidir.

4.İyi Bir Müzik Anlaşması İçin Alışveriş Yapın

Bir düğünde çalınan müzik çiftin zevklerini yansıtmalıdır, her düğünde gerekli bir şeydir. Bir arkadaşın DJ etkinliğinden profesyonel bir (ya da değil) grubun işe alınmasına kadar müzik sunmanın çeşitli yolları vardır. Ailenizin ve arkadaşlarınızın kişisel önerilerinin olup olmadığını öğrenmek için etrafınızdan bilgi isteyin.

5.Gelinlik ve Damatlık için Kiralamaya Evet Deyin

Tasarruf etmenin iyi bir yolu temel stili seçerek sevilen eşsiz bir düğün kıyafeti kiralamaktır. Düşük maliyetli bir gelinlik mağazasında gerçekten sevdiğiniz bir şey bulamazsanız, kiralama her zaman satın almaktan daha ucuzdur.

Evet bayanlar için bu büyük sorun haline getirilebilir, sizi duyuyoruz erkekler! Diğer etkinlikler için tekrar giymek istemeyecekleri gelinlik için sorun çıkartıyorlarsa bırakın satın alsınlar, fazla zorlamayın!

6.Kendi Davetiyelerinizi ve Süslemelerinizi Yapın

Süsleme ve davetiyeler, parti malzemeleri satan mağazalardan satın alınabilir. Kişiselleştirilmiş davetlere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, çoğu kelime işlemci programı, özelleştirilebilen gelişmiş davet şablonları sunar ve çoğu modern yazıcı şimdi mükemmel renkli renkli davetiyeler ve kişiselleştirilmiş zarflar üretebilir.

7.Uygun Fiyatlı Kaliteli bir Fotoğrafçı Bulun

Tek bir fiyatla bir fotoğrafçı seçmeyin. Arkadaş veya aile üyelerinden referans alınması ilk adımdır; fotoğrafçının geçmiş eserlerini görmek ise ikinci sıradaki adımdır. Maalesef bazı fotoğrafçılar düğün çekimlerinde fırsatçılık yapmaktadırlar. Kalitesinden ödün vermeden uygun fiyatla çekim yapacak fotoğrafçı ile anlaşmanız düğün tasarrufu için yararlıdır. Lakin kaliteden ödün vermemelisiniz. Bu, düğün planlamanızda biraz daha para harcamak için olabilecek en iyi alandır. Düğün töreni bir gün sürer, ancak fotoğraflarınız bu anıları sonsuza dek yaşatmak içindir.

Farklı konularda tasarruf için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir