Düğün ve Gelinler ile İlgili İş Fikirleri

Hanehalkı bütçesi azalma eğilimi gösterse bile yeni evlenecekler ve evliler için gerekli kişiselleştirilmiş eşyalara talep azalmaz. Bunun nedeni,  gelinin ve damadın ebeveynlerinin düğün masrafları için para harcamaktan kaçınmama geleneğidir.

Düğün planlama işiyle ilgilenmiyorsanız, düğünlerle ilgili ürün veya hizmetler sunmayı düşünebilirsiniz. Ürünleriniz, hizmetleriniz ve örnekleriniz hakkında düğün salonlarına ya da düğün planlayıcılarına şirket bilgilerinizi gönderir ve bir hafta sonra onlarla telefon görüşmesi yaparsınız.

Masaüstü Ürünleri ve Hatıralıkları Satma-Kiralama

Çoğu düğünde, ruh halini pozitif hale getirmek ve yeni hatıralar biriktirmek üzere davetiyecilerin eve götürmesi için çeşitli ürünler verilir. Bu ürünler; çiçek, mum, vazo, ayna, şekerleme, heykel, peçete, pilav torbaları ve düğün katılımcılarının eve götürebilecekleri küçük, bireysel hediye öğeleri olabilir.

Davetiyeler ve Düğün Duyurularını Yazma

Mükemmel yazma becerilerine sahipseniz düğün sözleri yazmayı düşünebilirsiniz. Bu hizmetleri bizzat internet üzerinden veya telefon görüşmeleri ile sunabilirsiniz. Kişisel davetiyeleri ve duyuruları oluşturmak için yazma yeteneklerinizin gelişmiş olması gerekir.

Power Point Sunumu Hazırlayın

Düğün, parti ve resepsiyon salonlarında misafirlerle paylaşmak için PowerPoint sunularını göstermek moda haline geldi. Sunumlar genellikle kısa metin, fotoğraf ve filmleri içerir. Düğün sahiplerinin fotoğraflarını ve videolarını kullanarak düğünde gösterilmek üzere bir sunum hazırlayabilirim diyorsanız bu işi yapmayı düşünebilirsiniz.

Bir Kameraman Olun

İnsanlardan hoşlanıyorsanız video kaydederek bir düğün video servisi başlatabilirsiniz. Çoğu kişi kendi video kameralarına sahip olsa da, bir düğün videoculuğu daha profesyonel bir beceri ister.

Konuklar, düğün sahibi aile ve görevlilerle röportajlar, törenden önce ve sonra gelin ve damadın özel mesajı gibi şeyler yaparak klasiğin dışına çıkabilirsiniz. Açılış başlıkları, müzik, özel efektler ekleme ve ekstra kopyalar ekleme gibi post prodüksiyon hizmetleri de sunarsanız aranan işletme olabilirsiniz.

Düğün Hediyeleri

Mutlu çift için mükemmel bir hediye almak zorlu ve zaman alıcı olabilir. Konukların yalnızca doğru düğün hediyesini satın almalarına yardımcı olmak için kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi içeren bir hediye kayıt defteri oluşturabilirsiniz. Ayrıca hediye paketleme işine de başlayabilirsiniz.

Gelinler İçin Zanaatkar Fikirler

Gelinlerin düğün hazırlıklarına yardımcı olacak yeni bir iş fikri bulabilmenin birkaç yolunu aşağıya verelim:

  • Elbise Alışveriş
  • Elbise Değişiklikleri
  • Gelin Ayakkabıları
  • Gelinlik Planlama, Hediyelik Eşya, Catering, Dekorasyon
  • Gelin İç Çamaşırı ve Çorap
  • Takı
  • Gelinin Saçları ve Makyajı

İlgili Yazı: Evde Hangi İşi Yapmalıyım?

İlgili Yazı: Evcil Hayvan Ürünleri Satış İşi Yapma ve Pazarlama

İlgili Yazı: Çiçekçilik İşinde Nasıl Başarılı Olunur?

 

Düğün Ürünleri veya Hizmetleri İşini Başlatmanın İpuçları

Kulak misafiri olun! Çevrimiçi forumlara katılın ve yeni eğilimlerin neler olduğunu ve neyin modasının geçtiğini öğrenin.

Gelin ve düğün dergilerine abone olun! Abonelikler düğünlerle ilgili mükemmel bir bilgi kaynağıdır. 

Profesyonel düğün derneklerine katılın! Evlilik sektörüne hitap eden işletmeler için tanınmış profesyonel dernekler; fikir, destek, eğitim ve rehberlik sunabilir. 

Düğün ve gelin merkezli bir iş için talep her zaman olacak ve ölmeyen bir meslek olacaktır. Bu işe başlamadan önce bulunduğunuz şehir veya ilçedeki mevcut işletmeleri inceleyin. Eğer arz fazlaysa bu işe girmemeniz yararınıza, talep yetişmiyorsa faydanıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir