Düşük Maliyetli İş Kurmak İçin Az Sermayeli Kazandıran İş Fikirleri

Bir iş kurmak istiyorum ama işi başlatmak için para veya özel becerilerimi geliştirmek için zamanım yok mu diyorsunuz? O zaman düşük sermayeli yeni iş fikirleri listesine bir göz atmanız yararınıza olabilir.

Her biri ucuza başlayabileceğiniz iştir. Bu düşük maliyetli iş önerilerinin her biri hızlı bir şekilde iş kurmanıza izin verecek, bazıları evden çalışmanıza da olanak sağlayacaktır. Vereceğimiz bu işler “hızlı zengin olma” planı veya anlık milyoner olmak için bir arayan kimseler için uygun değildir. Fakat tembel olmayıp çalışmaya hazır kişiye iyi bir yaşam ve kendi işinin patronu olmayı vadeder.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Gittikçe artan sayıda insan, evcil hayvanlarına bakabilecek birini arıyor. Profesyonel hayvan bakıcıları, ev sahibi uzakta iken, hayvanları besleme, beraber yürüme ve hayvanla oynamaya çalışır. Eğer hayvanları seviyorsanız ve onlar hakkında bilgiliyseniz, bu sizin için iyi bir iş fikri olabilir. Evde hayvan bakımı ülkemizde de hızlı büyüyen sektörlerinden biri haline gelecektir. Eğer evcil hayvan bakıcılığı yapmak istiyorsanız armut.com sitesine ilan bırakabilirsiniz.

Gereksinimler: Hayvanlarla ilgili ve bu konuda bilgili olmak.

Konut Temizleme Hizmetleri

Evini başkası tarafından temizletmek artık sadece zenginler için geçerli değil. Herkes daha temiz bir evde yaşamak için her zamankinden daha fazla temizliğe önem vermeyi düşünüyor. Evde temizlik hizmetleri genellikle ayda bir kez veya haftada bir kez istenir. İşi büyütüp küçük bir işletme de kurabilirsiniz.

Gereksinimler: Temizlik ürünleri ve güvenilir personel.

Türkiye’de Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 

Teslimat Hizmetleri

Hepimizin teslimat endüstrisindeki büyük isimler (kargo şirketleri) konusunda bilgisi var, ancak bu küçük adamın (ya da kızın) da büyük olamayacağı anlamına gelmiyor. Eğer makul bir fiyata bölgenizde (örneğin ilk önce sadece kendi şehrinizde) hızlı ve verimli şekilde hizmet sunabilirseniz, bu sizin için iyi bir iş fikri olabilir. Mesela sadece belirli bir ürünün teslim edilmesi anlamına gelen bir teslimat şirketi de kurabilirsiniz. Organik sebze kasaları rotası kurmak gibi… Az sermaye gerektiren bu yeni iş fikrini düşünebilirsiniz.

Gereksinimler: Temiz sürüş kaydı ve iyi araç sürüş becerileri, uygun bir araç.

Nakliye Hizmetleri

Hiç şu yeni kompakt SUV’lardan birinin arkasına bir kontrplak levha sığdırmaya çalıştınız mı? O halde neden taşıma hizmetine talebin yükselişte olduğunu biliyorsunuzdur. Büyüklük sorununun yanı sıra, insanların kendi araçlarında taşımak istemediği birçok şey vardır. Onların taşıtlarıyla çekmek istemeyeceği her şey sizin cebinize para olarak yansıyabilir. Az sermaye gerektiren ve para kazandıran bir iş fikridir.

Koşullar: Uygun bir araç veya araçlar. Temiz bir sürüş kaydı. Materyali kendiniz yüklüyorsanız bazen güçlü bir yapıya sahip olmanız ya da böyle personeller bulmanız gerekebilir.

Organizatörlük

Başarıyla son anlarda planlanmış partileri bile başarıyla organize edebilecek bir kişi misiniz? Krizleri iyi ele alıyor musunuz? Güçlü kişilerarası ve iletişim becerileriniz var mı?

Eğer öyleyse organizatörlük, sizin için harika bir küçük işletme fikri olabilir.

Bu yeni iş fikrimizde imkânların kapsamının farkında olmayabilirsiniz, biz anlatalım. Kişiler, şirketler, oteller, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, belediyeler ve hükümet organizasyonları; belirli etkinliklerden tutun özel bayramlara, konferanslardan tutun özel partilere, doğum gününden tutun düğün organizelerine kadar her şeyi bir araya getirmek için organizatörlere ihtiyaç duyuyorlar.

Alanı büyütmek istemiyorsanız bir festival veya düğün planlayıcısı gibi belirli bir etkinlikte uzmanlaşabilirsiniz.

Koşullar: Güçlü organizasyon, planlama ve iletişim becerileri. 

Evde Yapılabilecek Ek İş İmkanı, Evde Yapılacak İşler Listesi

 

Bahçıvanlık / Peyzaj Hizmetleri

Bahçecilik, son yıllarda özellikle iklim bakımından uygun olan denize sahip şehirlerimizin tatil bölgelerinde en popüler hobilerden biri olmuştur ve popülaritesi artmaktadır. Kendileri ve ailelerini organik gıdaların kalitesiyle buluşturma amacı güden de var, hobi amacıyla yapan da.

Ancak bahçe,  dekorasyon hobisi gibi bir hobi değildir. Bir bahçeyi gelişmeye hazır hale getirmek zaman alır. Çoğu yaşlı yazlık sahibi insan, yapacakları tüm bahçe işlerini yapmalarını engelleyen bir tür fiziksel rahatsızlığa sahiptir.

Bunlar bahçecilik ve / veya peyzaj hizmetleri sağlayarak çözebileceğiniz iki problem, yani yeni iş fikri. Nitelikli ve istekli eller için her türlü iş olanağı bulunmaktadır.

Gereksinimler: Fiziksel uygunluk. Bitkiler, bahçe teknikleri ve muhtemelen peyzaj ve tasarım ilkeleri bilgisi.

DJ’lik

Birçoğumuz DJ’leri gece boyunca dans orduları ile dolup taşan gösterişli kulüplere müzik sağladığı düşüncesindeyken gerçek şu ki DJ’in çalışma olanakları söz konusu düşünceden daha fazladır. Düğünlerde ve partilerde, küçük kulüplerde olduğu gibi DJ’lere veya müzik sağlayıcılara talep var. Başarılı bir DJ olmak için eğlenceli bir kişiliğe ve müzik karıştırma becerisine sahip olmanız gerekir. Pazar araştırması yaparak ülkemizde hangi müzik tarzında DJ’lik yapmanın tutacağını bulmalısınız.

Gereksinimler: Beceri, istek ve uygun ekipman.

Boyamacılık

Düşük maliyetli diğer bir iş fikri de boyamacılıktır. Dış ya da iç boyama, birçok insanın yapmak istemediği işlerden bir diğeridir. Bu iş fikriyle ilgili güzel şeylerden biri mevsimlik olmadığıdır. İç mekan yılın herhangi bir zamanında boyanabilir. Nispeten kolay iştir ve her zaman için bir talep vardır. 

Gereksinimler: Fiziksel yetenek, fırça kova gibi ekipmanlar.

Yoga Eğitimi

Belki de erişilebilirliği nedeniyle (pratikte herkes bunu yapabilir) veya çeşitliliği nedeniyle (birçok farklı yoga türü vardır) yoga, popülaritesi artan fitness uygulamalarından biridir.

Bir yoga uygulayıcısı iseniz ve öğretmenin tadını çıkarmak istiyorsanız, uzmanlığınızı başkalarıyla paylaşıp neden yoga eğitmeni olmayasınız? İş fırsatları, kendi ticari yoga stüdyonuzu kurmaktan ( bina veya ev tabanlı bir iş olarak) farklı mekanlarda serbest öğrenim ve öğretim sınıfları kurmaktan oluşur.

Gereksinimler: Yoga uzmanlığı, öğretim yeteneği.

Yerel Tur Rehberi

Başkalarının ziyaret etmeyi sevdiği bir yerde yaşıyor musunuz? Yeni insanlarla tanışmaktan ve sohbet etmekten hoşlanıyor musunuz? Bir gruba hitap edebilir misiniz?

İşte size bir soru daha; yerel bir rehber olmayı düşündünüz mü?

Açıkçası, turistlerin ilgisini çekecek bir şeyleri olan bir yerde yaşamanız gerekiyor. Ancak kapsam geniş. Doğa turundan tarihi alanlara kadar bir rehber olabilirsiniz.

Gereksinimler: Yerel bilgi, neşeli bir kişilik, güçlü iletişim becerileri, iyi düzeyde fiziksel hareketlilik.

Yeni, Küçük İşletme ve İş Fikirleri Listesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir