Düşük Maliyetli Yemekler, Ucuz ve Az Masraflı Yiyecekler

Sıkı bir bütçeyle, bakkalda harcadığınız her TL’nin hesabını yapmanız mı gerekiyor? Düşük maliyetli ucuz yemekler için daha az harcama yaparsınız ve haftanın sonunda çöp tenekesini yiyeceklerin kaplarıyla doldurmuş olursunuz.

Patates

Onları fırında tutun, çorbaya atın, güveçlere ekleyin, patates salatası veya fırında kızartması ile büyük bir parti hazırlayın. Patates inanılmaz derecede çok yönlü kullanımı olan bir yiyecektir ve patatesi düzgün bir şekilde depolarsanız 4-6 ay boyunca kolayca saklayabilirsiniz.

Fasulye ve Diğer Baklagiller

Fasulye, etten çok daha düşük maliyetlidir ve protein, lif ve minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. Konserve fasulye veya kurutulmuş fasulye satın alarak kendiniz pişirerek daha da fazla tasarruf edersiniz. Aynı şekilde mercimek de. Kurutulmuş fasulye en çok bir yıl içinde kullanılır, ancak daha uzun süre saklanabilir. Eski fasulyeler için pişirme süresi biraz daha fazla olur.

Pirinç

Bir 1/2 fincan porsiyon pirinç yemek için mükemmel bir temel oluşturmaktadır. Asya yemeklerinde kullanın veya çorbaya atın ya da güveçlere ekleyin. Pirinç, dünyanın her yerinde önemli bir elyaftır.

Beyaz pirinç inanılmaz bir raf ömrüne sahiptir. Kilerde 4-5 yıl tutabilirsiniz. Kahverengi pirinç, kilerde 6-8 ay süren ve buzdolabında 8-12 ay süren çok daha kısa bir raf ömrüne sahiptir.

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi, ucuz ve çok yönlü bir protein kaynağıdır. Sandviçler için kullanın, fıstık ezmesi kurabiyeleri yapın.

Açılmamış fıstık ezmesi, kavanozda bir yıl kadar bozulmadan kalabilir. Kavanozu açtıktan sonra, onu tüketip kullanmak için üç ayınız var. Bu kuralın bir istisnası: doğal fıstık ezmesi. 

Borçlardan Hemen Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Havuçlar

Havucun atıştırmalık olarak tadını çıkarın, kızartın, bir ızgarada pişirin veya parçalayıp onları çorbaya ekleyin. Tatlı bir şeyler istiyorsanız onları havuç keki yapmak için bile kullanabilirsiniz.

İpucu:  Havuçlarınızın uzun yapraklarının ve tüylerinin kesilmiş olduğundan emin olun. Havuçtan nemi çekip kurumalarına neden olurlar.

Makarna

Makarna kutusu, yoğun bir günün ardından harika bir yemektir. Sadece hızlı bir sos döküyorsunuz ve tam bir yemek yiyorsunuz.

Makarna, paketine basılmış tarihi itibariyle 1-2 yıl boyunca bozulmadan kalabilir, bu nedenle onu kullanmak için bol zamanınız vardır.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, ucuzdur ve eşit derecede etkileyici bir raf ömrüne sahiptir. Satın alma tarihinden itibaren 2 – 3 yıl kadar saklanabilir.  

Kahvaltıda tadını çıkarabilirsiniz. Yulaf kurabiyeleri ve ekmekleri mükemmel bir ektir. Et yemeğini bollaştırmak için bir bardak sığır eti kıymasına bir fincan yulaf ezmesi ekleyin.

Genç Yaşta Para Kazanma Nasıl Olur?

Un

Tatlı, lezzetli tuzlu – her şey yapabilirsiniz bu harika ucuz malzeme ile. Düzgün depolandığında, çok amaçlı un, 6-8 ay kadar dayanır. Tam buğday unu ve özel unlar 4-6 ay gibi daha kısa ömürlü olurlar. Raf ömrünü daha da uzatmak için, ununuzu dondurucuda tutun. 

Dondurulmuş Sebzeler

Diyetinize daha fazla sebzeler ekleyin. Taze sebzeleri her zaman kullanamayacağınızdan, mağazadaki donmuş sebzelere yüklenerek bozulmaları çürümeleri kötüye gitmeleri önleyin. Genellikle taze ürünlerden daha az maliyetlidirler, daha az masrafla yemekler yapmanıza yardımcı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir