Ev Hanımlarının Para Kazanma Yöntemleri

Bayanlar için para kazanma fikirleri isteyenlere, ev hanımlarına evde para kazanma yöntemleri hakkında yeni bilgiler vereceğiz. Evde yeni iş arayan ev hanımlarının para kazanma yolları nelerdir?

Her geçen gün hayat pahalılığı artıyor. Kadın çalışır mı? Evde otursun çocuk baksın, yemek yapsın, ev işlerini görsün devri çoktan bitti. Evdeki uğraşlardan dolayı ev hanımlarının dışarıda çalışamadıkları bilinen bir gerçek. Bu durumda ev hanımları evde para kazanma yöntemlerine başvuruyor. Teknolojinin ilerlemesi ve çağın getirdiği avantajlar ile kadınlar artık evde çalışarak da ev ekonomisine katkı sağlıyor. Bu katkı ile kadının hem kendisine olan saygısı artıyor, hem de eşine ve evinin gelirine maddi katkısı oluyor. Bu yazımızda çalışmak isteyen ev hanımları için para kazanmanın yollarını ele alacağız.

Ev Hanımlarına Para Kazandıran iş Fikirleri

Evde El Örgüsü Oyuncaklar Yaparak Para Kazanın

Bir oyuncak mağazasına oyuncak almak için girmişseniz, Çin malı plastik oyuncakların ne kadar sağlığa zararlı ve pahalı olduğunu bilirsiniz. Anne ve babalar artık çocuklarına plastik oyuncaklar almak istemiyor. El örgüsü oyuncak bebekler, toplar ve bebeğiniz için örgüden bileklikler son dönemlerde çok tutulmaya başladı. Evde el örgüsü oyuncak yapmak zahmetli olabilir ama eliniz bu işe yatkınsa bunu maddi kazanca dönüştürmek çekeceğiniz zahmete değecektir.

Kavanozlara Yaptığınız Reçel ve Marmelatları Satarak Para Kazanın

Yediğimiz birçok besinin hormonlu olduğu bir çağdayız. Hal böyle olunca doğal ve organik ürünler tüketmek istiyoruz. Çocukken annem bir sürü kavanozlara reçel, kuşburnu marmelatı, turşu yapardı ve bu işi pratik yapardı. O doğal ürünleri arar oldum. Şimdi marketten yüksek fiyatlara aldığımız besinler, evde yapılan doğal besinlerin yanından geçemiyor. Büyük şehirlerde doğal ürünü zor buluyoruz. Daha çok Anadolu’da insanlar evde yapıp pazarlarda satarak bu işten para kazanıyor. Aslında bu iş güzel pazarlandıktan sonra alıcısını ayağına getirecek şekilde yapılır. Bağladığınız büfe, market ve iş yerlerine satış yaparak çok güzel para kazanabilirsiniz.

Evde Yaşlı Hasta Bakımı veya Bebek Bakımı hizmetleri Yapmak

Bayanlar için para kazanma fikirlerinden bir diğeri hepimizin bildiği evde bakım hizmetleridir. Bu işi evde bekleyerek yapamazsınız. Bu işi yapmak için internette, sosyal paylaşım sitelerinde ilanlara bakmalısınız. Özellikle karı koca memur olan aileler bebeklerini güvenli bir bakıcıya vermek ister. Çevrenizin yardımı ve tanıdıklar vasıtası ile o bakıcı siz olabilir ve aylık asgari ücrete yakın bir gelir elde edebilirsiniz.

Evde İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Öneri ve Tavsiyeler

 

Kozmetik ve Temizlik Ürünlerinin Satış Temsilciliğini Yapmak

İnternet ile aranız biraz olsun iyiyse bu işi evde çok rahat yapabilirsiniz. Bir arkadaşım internet üzerinden bir markanın kozmetik ürünlerini satarak bu işi yapıyordu. Çok zaman ayırmadan yaptığı bu işte gerçekten azımsanmayacak miktarda para kazanıyordu. Eğer biraz olsun girişimci ruhunuz ve ikna kabiliyetiniz varsa bu işi yaparak siz de evde para kazanabilirsiniz.

Ev Yemekleri Yap ve Para Kazan

Ev yemekleri konusunda gerçekten maharetli olduğunuzu düşünüyorsanız bu iş tam size göre diyebilirim. Dışarıda yemek yeme alışkanlığı her geçen gün artıyor ve insanlar lokanta yemekleri yerine ev yemeklerini tercih ediyor. Ev yemekleri işi yapan küçük işletmeler son günlerde daha çok artmaya başladı. Bu işletmelere yaptığınız yemekleri pazarlarsanız aylık en az asgari ücretin 2 katı düzenli gelir kazanırsınız.

Evde Yaptığınız Poğaça, Börek ve Gözlemeleri Satarak Para Kazanın

Evde hamur işlerinde usta olduğunuzu düşünüyorsanız hiç düşünmeden bu işe girin derim. Tabii sadece işe girmekle olmuyor, bu sektörde öncelikle pazar bulmalısınız. Büfeler, marketler, küçük bakkallar bu sektörde sizin düzenli satış yapacağınız öncelikli pazarınız olabilir. Zamanla üretiminizi arttırdığınızda belki daha büyük pazarlara girebilir, kendi iş yerinizi bile açabilirsiniz. Neden olmasın ki?

Kısa Yoldan Çok Hızlı Acil Para Kazandıran Fikirler

 

Evde Ütü Yap ve Para Kazan

Özellikle erkekler ütü yapmayı pek sevmez veya güzel ütü yapamaz. Terziler de para karşılığı ütü yapmaktadır. Ben de çoğu zaman terzileri tercih edenlerdenim. Bu yüzden önce terzilerdeki ortalama fiyatı öğrenip kendi fiyatlarınızla ilanlar vererek bu işe adım atabilirsiniz. “Ben sektörel olarak yaparım” diyorsanız, tekstil fabrikalarından iş alabilir ve çok kolay paralar kazanabilirsiniz.

Örgü Takılar ve Doğal Taşlardan Takılar Yaparak Para Kazan

Özellikle kadınlarda örgü kolye ve bileklikler son dönemlerde çok moda haline geldi. Tatil yörelerinde ve hediyelik eşyacılarda örgü kolyeler ve doğal taştan yapılan bileklikler çok satılıyor. İnsanlar artık gümüş, altın takmak yerine daha sade ve şık olan bu takıları tercih ediyor. Evde örgü kolye ve bileklikler yapabilir, bunları internet üzerinden satabilirsiniz. Yaptığınız örgü takılarını ve doğal taşlı takıları hediyelik eşyacılara satabilirsiniz. Tatil yörelerindeki satıcılara da toptan satabilirsiniz. El emeği göz nuru olan bu takılar sizin için hem dinlendirici bir uğraş, hem de çok güzel bir gelir kaynağı olacaktır.

Kolay Hızlı Farklı Para Kazanma Yöntemleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir