Evcil Hayvan Ürünleri Satış İşi Yapma ve Pazarlama

Evcil hayvan endüstrisi, Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de yükselen bir endüstridir. 2015 yılında 60,59 milyar dolarlık satış getiren, milyar dolarlık varlık olmuştur. (American Pet Products Association verilerine göre). Birçok evcil hayvan ürünü, bu eğilimi değerlendirmek için keşfedildi ve satışa sunuldu ancak yeni bir ürünü piyasaya sunmadan önce bir pazarlama planının olması önem taşıyor.

İşte yeni bir hayvan ürününün etkin bir şekilde pazarlanmasıyla ilgili bazı ipuçları:

Hedef Kitlenizi Bulun

Ürününüzün hedef kitleye ulaşması ve ağızdan ağıza pazarlama alanı oluşturması gerekir. Ürününüzü tanıtmak için (örneğin köpek veya kedi fotoları gibi) evcil hayvan etkinliklerine gitmek iyi bir fikirdir. Ürününüze ne kadar çok göz atan olursa sizin için o kadar iyi olur.

Rekabetçi Fiyat Belirleyin

Bir ürünün tamamen yeni olması ve piyasadaki her şeyden farklı olması nadiren görülür. Genellikle, ürününüzün kıyaslanacak benzer öğelerinin var olduğunu göreceksiniz. Benzer ürünlerin maliyetini değerlendirmek, bu niş içindeki ürününüzün rekabetçi fiyata sahip olduğundan emin olmak için önemlidir.

Beğenebileceğiniz Yazımız: Üniversite Bitirmeden Diplomasız Para Kazanma Yolları

Beğenebileceğiniz Yazımız: Para Kazandıran Özgün Garip İş Fikirleri

Beğenebileceğiniz Yazımız: Büyük İşletme Fikirleri 2018

Evcil Hayvan Sanayi Ticaret Fuarları ve Kongrelerinde Sergi

Evcil hayvan sanayi ticaret fuarlarında ve konvansiyonlarda kabin kiralamak genellikle yatırıma değer. Bu yerlerde buluşulan potansiyel müşterilerle, yeni bir ürün için artan reklam maliyetlerinden kurtulabilirsiniz. Bu fuar ve sergiler, toptancıların ve distribütörlerin önemli miktarda sipariş vermek isteyecekleri yerlerdir.

Sektör Dergileri ve Bloglarına Odaklanma

Kesinlikle sanayi dergilerinden reklam almayı düşünmelisiniz. Bazı dergi editörleri, yeni ürünleri kapsama alanının bir parçası olarak incelerler. Bu nedenle bir ürün incelemesi için varsa bir örnek gönderebilirsiniz.

Ayrıca, sitelerinde ürün incelemeleri yapmak isteyen endüstri blogcularına örnekler gönderebilirsiniz. Bazı iyi yönetilen pet-evcil hayvan blog yazarları, bir derginin dolaşımına kolayca rakip olabilecek çok geniş kitlelere sahiptir.

Tüketicilere Ulaşın

Ürününüz doğrudan bir çevrimiçi platform üzerinden veya perakende dergi ve gazete ilanları yoluyla tüketicilere satılabilir. Doğrudan satışlar, tüm kazançlarınızı ve kontrol dağıtımınızı saklamanıza izin verir. 

Kaliteli Web Sitesi Tasarlayın

Bir profesyonel web sitesi, yüksek kaliteli fotoğraflar içeren bir ürünün başarısı için kritik öneme sahiptir. Site kurmak için gerekli becerilere sahip değilseniz, ürününüzü sergileyen bir web sitesi oluşturmak için bir profesyonel kiralamanız gerekebilir. Doğrudan satışlar için çevrimiçi bir sipariş platformu eklemek (e-ticaret platformu) mükemmel bir özelliktir. Videolar, profesyonel değerlendirmeler, perakendecilere bağlantılar, ürününüzü tavsiye eden endüstri profesyonellerine veya derneklere bağlantılar, müşteri geribildirimi ve ürünün nasıl esinlendiği ve geliştirildiğiyle ilgili öykünün web sitesine dahil edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları Oluşturun

Sosyal medya hesapları, modern pazarlama planlarında son derece önemli unsurlardır.

 Twitter, Facebook, Instagram ve Pinterest, ürün lansmanınızı tanıtmak için kullanmayı düşünmeniz gereken birkaç önemli çıkış noktasıdır. İçeriğinizi güncel tutmak ve takip edenler ile iletişiminizi kemikleştirmek için düzenli olarak ürün haberlerinden (fotoğraflar, incelemeler, satışlar, ödüller) bahsetmek önemlidir.

Tatilleri Avantajınıza Kullanın

Evcil hayvan sahipleri tatil mevsimlerinde evcil hayvan ürünlerine para harcamak için daha fazla hevesli oluyorlar. Bu mevsimlerin hemen öncesinde yapacağınız tanıtım ve kampanyalar, ilk ürün satışlarınızı artırmaya yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir