Evde Hangi İşi Yapmalıyım?

Seçtiğiniz yeni kariyer çizgisi ev tabanlı bir işte çalışmak ise, bu hem heyecan verici hem de korkutucu olabilir. Aşağıda, hangi iş türünün sizin için uygun olabileceğini belirlemenize yardımcı olacak kendinize sormanız gereken beş soru bulunmaktadır. Bu sorularla ilgili detaylı düşündüğünüzde, atacak adımlarınızda daha yaratıcı ve daha risksiz olacağınızı ve para kazanma yolunda daha hızlı olacağınızı öngörüyoruz.

  1. Tutkunuz Nedir?

Bu soruyu detaylandırarak şu hale getirelim ve cevaplandıralım: Eğer para bir amaç değil de mutluluğunuz için bir araçsa ve mutluluğunuz için bir şey yapmak istiyorsanız, ne yapardınız? Konferanslarda konuşmacı olmak, yeni ürün fikri geliştirmek, yazar olmak… Daha birçok cevap olabilir. Cevabınız ne olursa olsun, bu büyük olasılıkla tutkunuzdur. Düşünmek için zaman ayırın ve hayalinizi hayata geçirmenin bir yolu olup olmadığını anlamak için zorluklara meydan okuyun.

  1. Çocukken Ne Tür Şeyler Yapmak İsterdiniz?

Çoğu kez çocuklar olarak sevdiğimiz oyuncaklar ve oyunlar, yetişkin olarak kim olduğumuz hakkında bir fikir verir. Ağaçlara tırmanmayı seviyorduysan, “yeşil mekan” seven bir kişi olabilirsin. Bunun işinize nasıl dahil edilebileceğini düşünelim. Örneğin, çocuklar için açık hava doğum günü partileri kurmanın veya bahçenizdeki otları satmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  1. Ne Tür Ürünleri Temsil Etmek İstersiniz?

Doğrudan satış yönüne bakacak olursak, ister kendi ürününüz olsun ister evde kurulu bir iş seçeneği olsun, müşterilerinize sunmak için ne tür ürünleri rahatlıkla edinebileceğinizi düşünün. Biraz araştırma yapmak ve sizi gerçekten heyecanlandıran bir ürün bulmak için zaman ayırın. Müşterilerinize samimiyetinizi göstererek ve bir ürünü süslü bir sunumla görselleştirerek kolay bir şekilde satabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Sermaye Olmadan Nasıl İş Kurulur?

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Büyük İşletme Fikirleri 2018

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Üniversite Bitirmeden Diplomasız Para Kazanma Yolları

 

  1. Masaya Hangi Beceri ve Tecrübeyi Getiriyorsunuz?

Şirket dünyasını evden çalışma lehine bıraktıysanız, şüphesiz bir takım becerilere sahipsiniz demektir. Bu becerileri yeni bir yolla pazarlamanın ve onları karlı bir iş haline getirmenin bir yolu olabilir. Örneğin, bir yönetici asistanı iseniz, dakikada 80 kelime veya daha fazla yazabilirsiniz. Mağazanızı Sanal Yardımcı olarak ayarlayabilir ve diğer iş sahiplerine siparişleri işleme, belgeleri kopyalama ve daha pek çok konuda yardım edebilirsiniz.

  1. Bilinenin Dışına Çıkmayı Düşünüyor musunuz?

Çoğumuz bilinmeyenden korkuyor. Bu, iş dünyasında da böyle. Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi alıyor ve onları, diğer işletme sahiplerinin kullandıklarını gördüğümüz gibi pazarlıyoruz. Bununla birlikte, pazara yeni ürünler ve yenilikçi yollar sunmak çok daha etkili olabilir. Tanıdığım bir evde çalışan işletme sahibi, dolabın içinde oyuncak seti satıyor. Bu, benzersiz pazarlamaya mükemmel bir örnektir ve pek çok işletme sahibi kendilerinden istifade eden sıradan pazarlama yöntemlerinin üstesinden gelir.

Ev merkezli işletmeniz size özgü olmalıdır. Her sabah kalktığınızda günün olasılıkları hakkında heyecanlı olmanızı sağlamalısınız. Tutkunuz vazgeçilmez itici kuvvetinizdir.  Yukarıdaki soruları iyice düşünmek için zaman ayırın, iyi düşünülmüş bir karar verme yoluna gideceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir