Evde İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Öneri ve Tavsiyeler

Başarılı bir ev tabanlı iş yapmak için, web üzerinde faaliyet göstermeniz ve üç önemli şeyi öğrenmeniz gerekir. Öncelikle, çevrimiçi pazarlamada (internetten pazarlama-network marketing) iyi olmanın öğrenilmesi gerekir. İkinci olarak, sosyal medyayı nasıl başarıyla kullanabileceğinizi öğrenmelisiniz. Üçüncüsü, e-posta pazarlama kampanyalarını yaygınlaştırmada yeterli olmalısınız.

İşletmenizi yürütmenin yanı sıra, iş-hayat dengesi için de yatırım yapmalısınız. Başarı için gerekli olmamakla birlikte, iş ve aileyi dengelemek, her şeyin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi için gereklidir. Evde de para kazanılabilecek bazı ek iş fikirlerini vermiştik.

Online Pazarlamada İyi Olun

Çevrimiçi pazarlamanın amacı, web sitenizdeki tekliflerinizi görmek için ziyaretçi çekmektir. Kendi ürünlerinizi satıyor olabilir veya başka bir tüccarın ürününden bir komisyon kazanıyor olabilirsiniz. Hangisi olursa olsun evde yaptığınız bir işte başarılı olmak için, ziyaretçilere ihtiyacınız olacaktır. Sürekli bir trafik akışı olmadan, çok az müşteriyle uzaktaki bir bölgede bulunan küçük bir mağazaya benzersiniz.

Eski zamanlarda, arama motorundaki sonuçlarda sıralamanızı artırmak, siteyi anahtar kelimeyle doldurmak kadar basit bir olaydı. Ancak günümüzde, arama sorgularını daha alakalı hale getirmek için, arama motorları bu tekniği yasaklamıştır. Artık web yöneticileri trafik çekmek için nelere ihtiyaçları olduğundan pek emin değiller. Çok sayıda teori var, ancak neyin işe yaradığına dair az miktarda fikir birliği var.

Ancak iyi iş çıkardığından emin olunan bir şey var ki o da etkileşimli içeriktir. Etkileşimli içerik taze içeriktir. Bunun için en iyi yol bloglama yoluyla içerik elde etmektir. Blog yayınları yeni veriler sağlar ve ziyaretçilerin yorumlar yoluyla etkileşimde bulunmasına izin verir.

İçerik pazarlamacılığı çalışması yapmanın diğer faydaları şunlardır:

  • Dikkat çekiyor.
  • Bilgileri tüketmek kolaydır.
  • Görüşmeleri artıran etkileşimi teşvik eder.
  • Sadık bir takipçi yaratır.
  • Sosyal medyayla bağlantı kuruyor.
  • Ziyaretçilerin neyi sevdiğini gösteren veriler sunar.

Sosyal Medyanın Kaldıraç Etkisi

Sosyal medya, yeni yayınlarınızı duyurmanın ücretsiz ve en iyi yollarından biridir. Ayrıca, kitlenizle etkileşim kurma ve ilişkiler kurma şansı verir.

Küçük işletmelerin birden fazla sosyal medya akışını kullanması yaygın bir durumdur. Kabul kolaylığı küçük işletmeler, özellikle de sınırlı sosyal medya zekası olan kullanıcılar için büyük olsa da, aslında küçük ama keskin bir kılıçtır. Kitlenizi hiç düşünmeden hesaplar oluşturabilir ve paylaşmaya başlayabilirsiniz. Bir kanala fazla yatırım yapmadan veya kendinizi çok fazla yaymadan önce verilere yavaş yavaş bakmak daha iyidir. Ürünlerinizi ne tür bir müşteri satın alıyor? Hangi sosyal kanallar sık ​​sık etkileşim içinde oluyor? Ne tür içerikler paylaşılıyor veya beğeniliyor? Veriler, ortalama müşterinizin Facebook’tan hoşlanmayan, 40’lı yılların başında yerleşik bir şehirli annesi olduğunu söylüyorsa, zamanınızı ve enerjinizi Twitter’da en azından başlangıçta harcamak iyi bir yoldur. Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti işi ile ilgili merak ettikleriniz burada.

E-posta Pazarlama Kampanyalarına Başlayın

İçerik, ziyaretçileri alıcılara dönüştürür. Sosyal medya, web sitenize trafik çeker. Ve e-posta pazarlaması ziyaretçilerle uzun soluklu ilişkiler kurar. İyi bir şeyin devam etmesi için mükemmel bir yoldur.

E-posta pazarlamacılığı mekaniği basittir:

  • İnsanlar web sitenize ulaştığında giriş ve yorum yaparlarsa e-posta adreslerini yakalarsınız. İnsanları bülteninize abone olmaya ikna eden karşı konulmaz bir teklif yapabilirsiniz. 
  • Sonra, ziyaretçilere bir e-posta dizisi gönderirsiniz; bu bir dijital bültendir. En kolay yol, önceden yazılmış e-postaları bir otomatik cevaplayıcıya yüklemektir. Ayrıca, yayınlanan e-postalar yoluyla özel duyuruları da kullanıcılarınıza iletebilirsiniz.

E-mail pazarlamacılığı ile ilgili detaylı bilgileri vermiştik.

İş Yaşam Dengesi

İçerik tabanlı pazarlama, sosyal medya ve e-posta pazarlaması, ev tabanlı bir işletmenin cıvatalarıdır.

Ancak, ev tabanlı bir iş çalıştırıyorsanız, sadece kendinize ait özel bir bilgisayar kullanmıyor, ortak aile bilgisayarını kullanıyor olabilirsiniz. Buna ek olarak, işletmenizi birçok cihazda; bir masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefonda yönetiyor olabilirsiniz.

Birçok kişi kimliğinin büyük bir parçası olduğu için çalışıyor ve işlerini hayatlarının önemli bir parçası olarak deneyimliyorlar. Kendinizi kolay ve çok para kazanmak için yıpratmadan önce iş ve yaşam dengesini korumanız gerekmektedir.

Farklı kolay para kazanma yöntemlerine ihtiyaç duyuyorsanız şu yazımızı okuyabilirsiniz:

Kolay Hızlı Farklı Para Kazanma Yöntemleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir