Evde Nasıl Para Kazanılır, Evde Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?

Evde iş yapmak istiyorum, ne iş yapabilirim? Öncelikli tavsiyemiz, en iyi bildiğiniz, en sevdiğiniz alandan yol almanızdır. Başlarken hemen kazanca değil de, işi ne kadar iyi yapabileceğinize bakmalısınız. Herhangi bir kurum için çalışmaktan farklı olarak evde iş yapmanız için size belirli bir konum ve kota verilmediğinden, iş planlaması yapılmasına ve enerjinizi doğru kullanmada dikkat etmeniz çok önemlidir.  

Evde ek iş yapmanın en bilinen yöntemlerinden biri direk satıştır. Bunun için tavsiyemiz, internetten önce çevrenize dikkat etmenizdir. Mesela, eğer evde takı, tatlı, şekerleme, düğün dekore ürünleri gibi şeyler yapıyorsanız, hemen internette meşhur olma isteğiniz sizi düş kırıklığına uğratabilir. Girişimci olmanız önemlidir bu meselede. Örneğin ilk olarak mahallenin marketiyle anlaşmaya koyulmaktan çekinmemelisiniz. 

Evde Para Kazanmak İstiyorum Diyenlere Evde İş Fikirleri

Yazarlık / Editörlük. Eğer bu alanda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, hiç beklemeden internet sitelerine ve yerel gazetelere başvurmalısınız. Türkiye’de yazarlık fazla kazançlı olmasa da, ek iş olarak ufak-tefek ihtiyaçlarınızı gidermekte yardımcı olabilir.

Makale Yazarlığından Ne Kadar Para Kazanılır?

Ürün fotoğrafçılığı / Fotoğrafçılık. Elinizde normal bir makine var ve siz onunla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman alışveriş sitelerine başvurmakta yarar var. İlaveten, eğer iyi kareler yakalayabilen bir fotoğrafçı olduğunuzu düşünüyorsanız, çektiklerinizi internet üzerinden dünyanın farklı noktalarındaki dergilere, sitelere satabilmeniz için siteler arayabilirsiniz.

Öğretmenlik. Ortaokul sonrası eğitimden ilköğretim okullarına kadar, öğrencilerin öğrenme fırsatları vardır. Bununla birlikte öğretmek (ve eğitmenlik) için fırsatlar gelir. Uzaktan eğitim yeni olmadığı halde ileri teknoloji, okullar ve yüksek hızlı internet bağlantıları için tasarlanmış işbirlikçi ortam yazılımı, öğretmenler ve öğrencilerin uzaktan birlikte çalışması için daha fazla fırsatlar yaratıyor. Bir konuda bilginiz varsa bunu canlı olarak, ya da video ile anlatabilir ve ücretlendirebilirsiniz.

Takı, Dekorasyon Ürünleri Hazırlamak. Bu gibi işlerde en iyi dostunuz instagram. İşin geneli işin kendisi gibi gözükse de, internette ürününü tanıtmak satış için işin büyük kısmı. Ve çok önemli bir şey daha: eğer bir ürünü kendiniz hazırlıyorsanız, mutlaka bir marka ismi yaratmanız gerektir. Ürününüz bir marka değilse, asla tanıdık çevreden daha fazla kitleye açılamaz. Marka yaratmanın en iyi yolu da ilk müşterilerinizin güvenini kazanmak. Mutlu müşteriler, yeni müşteriler kazandıracaktır.

Tatlı, Şekerleme Yapmak. Evet, yukarıda belirttiğimiz gibi, hedefiniz ilk olarak mahallenizin marketi olmalı. Tabi, komşulara da marketteki o lezzetli tatlıyı sizin yaptığınızı belirtmeniz gerek. Sonrasında zaten siparişler gelmeye başlar.

Yattığın Yerden Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

 

Çocuk Bakıcılığı. Çocuklar güzeldir, saftır, eğlencelidir, tatlıdır. Ama onlara bakmak bu işler arasında en zoru ve en fazla dikkat gerektirenidir. İşe internette mümkün gördüğünüz her yerde ilan vermekle başlamalısınız. Tabi, sonrasında velilerle görüşmek var ki, bu meselede sizin çocuklar konusunda bilginiz, temizliğiniz, çocuğu ağırlayacağınız alanın sıcak ve rahat olması önemlidir.

Reklamcılık. Günümüzün işi. Neredeyse her yerde – sokakta, markette, misafirlikte ve nihayet evde yapabileceğiniz, gerçekten ne kadar iyi yaparsanız hakkını o kadar geri veren bir iş. İnternette o kadar fazla ürün, marka var ki, bir ucundan öbürüne kadar başvurmayı denemeye kalkarsak, bir yerde elimizde fazlasıyla sipariş olduğunu görürüz. İnternette reklamcılıktan para kazanmak sosyal ağlardaki arkadaşlarınızın sayısı, varsa internet sitenize giren kişi sayısı, sosyal medya hesaplarınızın ve sayfalarınızın düzenli ve ilgi çekici olmasıyla fazla alakalıdır.

Evde İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Öneri ve Tavsiyeler

 

Youtuberlik. Videoyu telefonunuzla çekmişseniz, YouTube uygulamasını açın ve “gönder” i tıklayın. Bir bilgisayardan yüklüyorsanız YouTube’u ziyaret edin ve ekranın sağ üst köşesindeki “yükle” düğmesini tıklayın. Video dosyanızı sürükleyecek bir yer görürsünüz. İş ortağı programına kaydolmak için YouTube ayarlarını tıklayın, “Reklamlara İzin Ver” in yanındaki daireyi kontrol edin ve ardından “Ek Özelliklerini Görüntüle” yi tıklayın. YouTube para kazanma sayfasında kaydolun. Genel olarak, ücret ödemeden önce minimum eşik değerini kazanmanız gerekir ve YouTube aylık öder. Bir ay içinde para kazanmazsanız, bakiye diğer aya devredilir.

Ev Hanımlarının (Bayanların) Para Kazanma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir