Evde Para Kazanmak İçin Ne Satabilirim?

Özellikle evde para kazanmanın, çoğu kişi tarafından eskisinden daha zor hale geldiği savunuluyor. Oysa işini bilenler için bu durum gerçekte böyle değil.  Neden bazı şeylerin sizin için para sayma makinesi gibi çalışmasına izin vermiyorsunuz? İşte kendi evinizin konforunda para kazanmak için satabileceğiniz bazı şeyler!

 1. Eski Şeyler

Kullanmadığınız şeylerden neden biraz para kazanmayasınız? Artık cazibeli gelmeyen eski ev eşyalarınızı ve giysilerinizi satmak, depolama alanlarınızı temizlemek ve aynı anda biraz para kazanmak için harika bir yoldur! Birçok ikinci el eşya satma platformu mevcut. sahibinden.com ve Letgo gibi…

 1. El Yapımı Ürünler

Sanat ve zanaat ile ilgili ve becerikli biriyseniz, bunları Etsy gibi sitelerde veya Instagram gibi sosyal medya platformlarında satabilirsiniz. Sizi zenginleştirmeyebilir, ancak güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Eliniz basit ve kolay takılar yapmaya yatkınsa bunlardan para kazanırsınız.

 1. Bakım Hizmetleri

Çocukları, evcil hayvanları ya da yaşlıları sever misiniz? Neden başkalarının sevdiklerini korumak için zamanınızı satmayasınız? Bu, sosyalleşme ve yan gelir için iyi bir yoldur.

 1. Serbest Çalışma (Freelancer)

Herhangi bir alanda deneyimli ve yetenekli biriyseniz (özellikle internet alanında) çalışmalarınızı bionluk.com gibi sitelerde tanıtarak müşteri arayabilirsiniz.  Tutkulu olduğunuz şeyleri yaparken yeni insanlarla tanışmak, yeni bağlantılar kurmak ve gelir elde etmek için harika bir yöntem!

 1. Plazma

Özellikle yurt dışında yaşıyorsanız kanınızın plazmasını satarak para kazanabilirsiniz. Bazı yerlerdeki kan bankalarının hasta ve kritik yaralıları tedavi etmek için daima plazma ve kan ürünlerine ihtiyacı vardır. Kan türünüze bağlı olarak, kan ürünlerinizi ekstra bir gelir kaynağı haline getirebilirsiniz.

İnternetten Gerçekten Nasıl Para Kazanılır?

 1. Blog Reklamcılık Alanı

Bir blogunuz varsa, para kazanabilirsiniz. İlginç veya tartışmalı materyalleri olan yüksek trafikli bloglar, az çalışarak ek gelir oluşturmak için kullanılabilir. Blog reklamcılık satışı, kendi sitenize daha fazla trafik çekmenize ve sponsorlu bir reklamı yayınlama süresi için ekstra para kazanmanıza yardımcı olabilir.

 1. Editörlük Hizmetleri

Belki bir yazar değilsiniz, ancak gördüğünüz yazılardaki eksiklikleri biliyorsunuz ve onu nasıl daha iyi hale getireceğiniz konusunda hiçbir endişeniz yok. O halde editörlük hizmeti verebilirsiniz. İster bir dergi, ister bir kitap isterseniz bir web sitesi yazılarını düzenleyebilirsiniz.

 1. Makaleler

Kelimelerle oynamayı seven insanlar,  blog ve site sahiplerine makaleler hazırlayıp satarak bundan para kazanabiliyor. iyimakale.com gibi sitelerde makaleler yazıp satabilirsiniz.

 1. Fotoğraf Düzenleme

Photoshop veya Gimp konularında iyiyseniz ve fotoğrafları düzenlemekten hoşlanıyorsanız, hobinizi gelir haline getirebilirsiniz! Tatil ve doğum günü kartları için fotoğraf rötuşlama, göz rengi düzeltmesi gibi şeyler para kazanmanın olası yöntemlerindendir.

 1. Evinizin Odasını Kiralayın

Evinizde bir oda kiralamak harika bir fikir gibi görünmeyebilir, ancak sağlam, güvenilir bir kiracı bulursanız, bir oda kiralamak, başkasının ayakta kalmasına yardımcı olurken fazladan para kazanmanın kolay bir yoludur. Bölgenizdeki pazara bağlı olarak aylık 150 – 1000 TL  arasında değişen fiyatlarla bir oda kiralayabilirsiniz. İnternette airbnb.com.tr sitesi bunun için var. 

 1. Alıp Yeniden Satma

Bazen para kazanmak için para harcamak zorundasınızdır. Gittigidiyor.com’dan, Etsy’den ve benzer sitelerden öğeler satın alarak, onları yeniden düzenleyerek satışını yaparak büyük kazançlar elde edebilirsiniz. 

Çok Az Küçük Sermayeyle Günümüzde Yapılacak İşler

 1. Eski Kitaplar

Artık okumadığınız bir sürü eski kitabınız varsa, başkası onları isteyebilir! İkinci el kitapçılar genellikle kitapların değerlerinin % 25’ini nakit olarak size ödeyecektir. Bu ev temizliği aynı zamanda para kazanmak mükemmel bir yoldur!

 1. Geri Dönüşümlü Malzemeler

Şişeler, kutular, torbalar, gazeteler … Geri dönüştürülebilen şeylerin listesi daha da büyüyor. Geri dönüşüm merkezlerinin web sitelerini ziyaret edin ve aldığı şeylerle ilgili bir toplama işlemi başlatın. Geri dönüşüm sadece çevre için değil, cüzdanınız için de harika!

 1. Fotoğraflar

Amatör kertenkele fotoğrafları hobinizi para kazanma işine dönüştürmek ister misiniz? 123RF.com gibi siteler her zaman lisansa sahip yeni fotoğraflar arıyor ve bunlara para ödüyor. Çektiğiniz fotoğrafları bu tarz stock sitelerine yükleyip para kazanabilirsiniz.

 1. Toptancıdan Ürün Alıp Satmak

Ne tarzda ürün düşünürseniz düşünün toptancıdan satın alırken daha uygun fiyatlarda alırsınız. Toptancıdan aldığınız malın üzerine kar koyup bunu internette satabilirsiniz.

 1. İçli Köfte, Mantı, Gözleme, Sarma, Diyabetik Pasta Yapıp Satmak

Her kesimin yemekten zevk aldığı fakat hazırlanması çok zahmetli olan ve uzun süren bazı yemek türlerini evde yapıp bunları çevrenizdeki restoranlara, cafelere satmayı teklif edebilirsiniz. Çevrenize aperatif yiyecekler ya da ev reçeli gibi kahvaltılık ürünler sağlayabilirsiniz.

Evden Yapılan Ek İşler Nelerdir?

 1. Facebook ve Instagram ile Para Kazanmak

Şirketler, firmalar ve internet sitesi sahipleri yüksek beğeni almış kaliteli facebook sayfalarında veya Instagram hesaplarında reklamlar vermekten hoşlanıyorlar. Çünkü bir tıkla yüzbinlerce kkişiye ulaşıyorlar. Güzel bir facebook sayfası açabilir, güzel paylaşımlarla beğeni sayısını artırabilir ve reklam yaparak para kazanabilirsiniz.

 1. Organik Ürün Üretimi

Bu aralar organik gıda üretimi oldukça revaçta. Örneğin evinize ait bir bahçe bulunuyorsa burada her türlü organik meyve ve sebze yetiştiriciliği yapıp satabilirsiniz. Hata bazı insanlar apartmanlarındaki saksılarda bile organik ürünler yetiştiriyorlar.

Bunlar dışında ede tişört baskı işi, saç tokası yapma, şeker yapma, çanta yapıp satma, dekoratif yastık yapma, salça yapıp satma, Youtube video reklamlarından para kazanma, Udemy eğitimleri satma gibi daha birçok iş yapılabilir. Önemli olan hangi konularda bilginizin, isteğinizin ve becerinizin olduğunu bilip buna göre evde para kazanacak işe girişmektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir