Evden Çalışılabilecek En İyi İşler Hangileri?

Kendi ev-temelli işinizi başlatmayı düşünüyorsanız, mevcut seçenekler sizi kararsız kılabilir. Arka planınız, becerileriniz ve ilgi alanlarınız için en uygun iş nedir? Yatırım yapacak başlangıç ​​sermayeniz yoksa hangilerinin düşük bir maliyetle başlatılacağını mı önemsiyorsunuz? Ve en önemlisi, hangi evde yapılabilecek işlerde başarılı olma şansınız var?

Hem şimdi hem de gelecekte, büyüme potansiyeline sahip olan bu ev temelli iş fikirleri ile benim için en iyi iş hangisi şeklindeki sorunuz için aramanızı daraltın. Küçük bir işletme sahibi olarak yeni hayatınız sizi bekliyor!

 1. Kişisel Antrenör

Uzun ömürlü olmak isteyen nüfus ile çocukluk çağındaki obezite üzerine giderek artan bir endişe, bu genişleyen alanda girişimci olmak için harika bir zaman teşkil ediyor. Kişisel bir eğitmen olarak, müşterilerinizi evlerinde ziyaret edebilir ve sözleşmeli olarak fitness merkezleri ile çalışabilirsiniz.

Sertifika süreci, sigorta, pazarlama ve daha fazlası hakkında bilgi için mevzuatı incelemeniz gerekecek. Kendinizi ön plana çıkarmak için, beslenme veya pilates gibi uzmanlaşmış alanlarda ilave dersler almayı düşünün.

 1. Yoga Öğretmeni

Yadsınamaz bir gerçek: yogaya karşı güçlü bir eğilim var. Yaşlı nüfusa özellikle çekici geliyor, çünkü yaşlılar düşük etkili egzersizlerden yararlanmaktadır. Tıp camiasında da artık yoga ilgi görüyor. Yoga Journal’ın 2008 tarihli bir araştırmasına göre, yaklaşık 14 milyon Amerikalı bir doktor veya terapistin onlara yoga önerdiğini bildirmiştir. Ve yoga, egzersiz donanımları için çok para harcamak istemeyen bugünün fiyat bilincindeki tüketiciler için caziptir.

Yoga öğretmek için stüdyoya ihtiyacınız yok. Tıpkı kişisel bir antrenör gibi müşterilerinizi evlerinde veya ofislerinde ziyaret edebilirsiniz.

     3. Özel Öğretmenlik

Bu alan, artık sadece öğrenme özürlü olanlara hitap etmiyor. Ultra rekabetçi anne-babalar, çocuklarının ilerlemesine ve nihai olarak en iyi üniversitelere gitmelerine yardımcı olmak için özel öğretmenlere akın ediyor.

Öğrencileri evlerinde, kendi evinizde veya yerel kütüphanelerde ağırlayabilirsiniz. Başarılı bir özel ders servisine sahip olmak için mükemmel kimlik bilgilerine, rekabetçi fiyatlara, ilgili tecrübeye ve parlayan referanslara ihtiyacınız olacak.

İlgili Yazımızı da Okuyabilirsiniz: Evde Birebir Özel Ders Vermeye Nasıl Başlanır? Tavsiyeler, Yöntemler

 1. Çocuk Bakım Hizmetleri

Çocuklarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız, ev merkezli bir gündüz bakımevine başlayabilirsiniz. Sigorta, lisans ücretleri ve reklam dışında, oyun ekipmanları, oyuncaklar ve eğitim malzemeleri satın almak için başlangıç ​​sermayesine ihtiyacınız olacak ve gerekli sertifikaları edinmeniz gerektiğini unutmayın.

İlgili Yazımızı da Okuyabilirsiniz: Evde Bebek Bakım İşi Yapılır mı, Mantıklı mı?

 1. İş Koçluğu

Zorlu bir ekonomide, işletmelerin yardıma ihtiyacı vardır. Bir iş antrenörü olarak, kişisel değişimle iş performanslarını iyileştirmek için – çoğu zaman işletme sahipleri ve yöneticilerine – bireylere güç verebilirsiniz. En başarılı iş antrenörleri pazarlama, finans veya satış ile ilgili iş dünyasında bol tecrübeye sahiptir. Nişiniz ne olursa olsun, müşterileriniz olacak işletmelerin hedeflerini belirlemelerine ve o hedefe ulaşmalarına yardımcı olmanız gerekir.

Müşterilerin neyi istediğini ve onlara nasıl pazarlayacaklarını öğrenmek için, iş dünyasındaki başkalarıyla, hem iş antrenörlerinde hem de sahipleriyle iletişim kurun.

 1. Danışmanlık

İşletme danışmanları, işletmeleri analiz ederek problemleri tanımlar ve çözümler üretir. Rekabetçi olmak için, özel bir konuda uzman olmalısınız. İnsan kaynaklarını, Bilişim teknolojilerini ve envanter yönetimini düşünün… Olasılıklar neredeyse sınırsızdır. Birçok danışman, yüksek lisans derecesine sahiptir ve hepsinin gerçek dünyadaki iş deneyimi fazlasıyla vardır.

Nişinizi belirledikten sonra, hizmetleriniz için bir pazar olup olmadığını ve rekabetin nasıl olduğunu öğrenin. Kendinizi pazarlamak için web sitenizdeki bloglar ve sosyal medya aracılığıyla internetten ve konuşma, nişan, iş etkinlikleri, görüşmeler yoluyla da yerel toplum içinde duyurmak gerekir.

 1. Tıbbi Transkripsiyon

Gerekli bir işlevi yerine getirmek için tıbbi transkripsiyon uzmanları her zaman talep görürler. Düşük maliyetle bir bilgisayar, internet erişimi, yazıcı, kulaklıklar, tıbbi sözlükler ve yazılımlar gerekecek.

Tıbbi transkripsiyon uzmanları, doktor kayıtları, röntgen filmi raporları ve deşarj özetleri gibi tıbbi kayıtları dinler ve bunları bir kelime işlemci programına yazarlar. Aynı anda hızlı bir şekilde dinleyip yazabilmeniz gerekir. Bir tıbbi yazım denetçisi yardımcı olur.

 1. Muhasebe

Kalifiye bireylerle muhasebe hizmetlerini gerçekleştirerek para kazanmak isteyen birçok işletme  sertifikalı muhasebecileriyle sağlam bir gelir elde edebilir. Ağınızı kullanarak hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz ve yükselene kadar yarı zamanlı işe başlamayı düşünebilirsiniz.

 1. Yaşlı Bakım Hizmetleri

Yaşlı nüfusun artması, yaşlılara günlük yaşamın görevleri konusunda yardım edecek olan evde bakım sağlayıcıları için büyük bir fırsat anlamına geliyor. Sunduğunuz hizmetler arasında ulaşım, ev temizliği, diyet yardımı, banyo, ilaçların yönetimi ve belki de en önemlisi arkadaşlık olabilir.

Başlamadan önce, araştırmanızı yapın. Bölgenizde kaç yaşlının olduğunu ve ihtiyaç duydukları servis türlerini öğrenin. Bölgenizdeki yaşlı bakım işletmeleriyle ilgili yönetmelikleri öğrenmek için yerel devlet kurumlarına başvurun.

 1. Fotoğrafçılık

Stok fotoğraf web siteleri bazı fotoğrafçıların kârlarından bir parça alıp fotoğrafçılara para ödüyor. Bir kamera ile yetenekli iseniz ve bunu işe çevirme gibi bir düşünceniz varsa, bir portre, etkinlik veya düğün fotoğrafçısı olarak para kazanabilirsiniz.

Bir fotoğraf işine başlamak için normal iş masraflarının yanı sıra aydınlatma, kameralar, objektifler ve fotoğraf düzenleme yazılımı için sermaye gerektiğini unutmayın. Becerilerden ve donanımlardan başka, işinizi pazarlamanız (bir web sitesi, sosyal paylaşım ağı) ve fiyatlandırmanızı ayarlamanız gerekir. Bölgenizdeki benzer fotoğrafçılık işletmelerini de takibe alıp ona göre karar verin.

İlgili Yazımızı da Okuyabilirsiniz: Drone İle Yapılacak En İyi İş Fikirleri, İş İmkanları

 1. Sanal Asistan

İşletmeler bazı ana hizmetlerini dışarıdan almak istiyor ve tam zamanlı asistanları bürolarında çalıştırmak yerine sanal asistan arıyorlar. Sanal bir asistan olarak evinizden kelime işlemi, veri girişi, defter tutma ve araştırma gibi ofis desteği görevlerini yerine getirirsiniz. Sunacağınız uzmanlık alanını ve hangi müşterilere hitap edeceğinizi düşünün. Uzmanlaşmış becerilere sahip olmak, sizi öne çıkaracaktır. 

İlgili Yazımızı da Okuyabilirsiniz: Sanal Çağrı Merkezi Nedir? Çağrı Merkezi İşi Kurmak Nasıldır?

 1. Pasta, Tatlı İşi

Türklerin tatlı ve pastalarla olan aşk ilişkisini hepimiz biliyoruz. Nefis tatlılar hazırlayabilen bir usta iseniz, ev tabanlı bir fırın oluşturmayı düşünün. Tatlılarınızı doğum günü partileri için sunabilir ve bunları internetten de satabilirsiniz.

Sağlam bir iş planı, ambalajlama, pazarlama ve tabii ki müşterilerinizin tekrar size gelmesini sağlamak için en lezzetli tarifleri hazırlamak, yeni müşteri kazanmak için de önemlidir.

 1. Düğün Planlayıcısı

Örgütsel becerileriniz birinci sınıf ise, baskı altında güzel olayları bir araya getirmek konusunda yeteneğiniz varsa, düğün planlayıcısı olmayı düşünebilirsiniz. Bütçeyi yönetmenin yanı sıra, tedarikçilerle ilişkiler kurabilmeniz gerekir. Sahada yeniyseniz, bir sertifika kursu alabilirsiniz.

 1. El İşi

Kitlesel üretimlerden hoşlanmayan kişiler el yapımı, eşi benzeri olmayan eşyalar satın almak konusuna önem verirler. Mücevher, seramik, benzersiz dekor, cüzdan, metal işi satarak yaratıcılığınızı ve yeteneğinizi bir işletmeye dönüştürün. Zanaatlarınızı kendi web sitenizde, Instagramda, Letgo gibi uygulamalarda veya gittigidiyor.com sahibinden.com gibi sitelerde, fuarlarda ve yerel etkinliklerde pazarlayıp satabilir ve kolayca para kazanma yollarında adımınızı atmış olursunuz.

Bazı ürünler diğerlerinden daha iyi satarlar, bu nedenle araştırmalarınızı yapın. Sonra, her ürünün talep zamanını, malzeme ve diğer masraflarını karşılama maliyetinin ne olacağını düşünün. Kâr elde etmek için yeterince ama aşırı olmayan yüksek bir ücret uyguladığınızdan emin olun.

İlgili Yazımızı da Okuyabilirsiniz: Sanat ve El Sanatları Dükkanı Açmak, İşletmesi Kurmak

 1. Temizlik Hizmeti

Temizlik hizmetlerinde durgunluk olmaz. Hem konut hem de ticari temizlik işlemleri evden kolayca yapılabilir, ancak başlamaya karar verdiğiniz kaynaklara bağlı olabilir. Örneğin, ticari temizlik, büyük boşlukları temizlemek için yeterli personelin yanı sıra ticari ekipman da gerektirir. Başlangıç ​​sermayeniz azsa ve yalnız başınıza çalışmayı düşünüyorsanız, evleri ve küçük ofisleri temizlemek en iyi iş fikri olacaktır.

Hangisini seçerseniz seçin, broşürler, aracınızdaki reklamlar ve tabii ki ağızdan ağza gibi basit ama etkili pazarlamayı kullandığınızdan emin olun. 

 1. Halı Yıkama Hizmeti

Halı ve döşeme temizleme hizmetleri, kendi halılarını temizlemek için gereken donanıma, zamana veya becerilere sahip olmayanların bulunduğu bir bölgedeyseniz size para kazandıracaktır.

İlk olarak, deneyime sahip olduğunuzdan emin olun. Sunduğunuz hizmet türlerine bağlı olarak, çeşitli ekipman ve sarf malzemeleri gerekir. Başlangıç ​​sermayeniz azsa, başlangıçta kullanılmış ekipman satın almayı düşünün.

İlgili Yazı: Ev Hanımlarının (Bayanların) Para Kazanma Yöntemleri

Evden yönetebileceğim ve yapabileceğim en iyi iş hangisi diyorsanız bu iş düşünceleri listemiz sizlere bir fikir sunacaktır. Başka işler arıyorsanız sitemizdeki diğer makaleler sizlere yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir