Evden Para Kazanılan Yeni İş Fikrine İhtiyacım Var!

Yüz binlerce insan artık evden çalışılacak bir iş kurmayı düşünüyor. Bir işten ayrılanlar çoğunlukla ikinci veya üçüncü kariyerlerini kendi evlerine taşınmayı düşünürler. Evden para kazanılan bir iş kurmak, çalışmak isteyen hemen hemen herkesin erişiminde olabilecek bir durumdur.

Bisiklet Tamiri

Böyle bir işletme, ülkenin birçok yerinde mevsimsel olma eğilimindedir ancak bununla ilgili aşacak bazı yollar bulabilirsiniz. Örneğin; bir depolama birimi kiralayıp bisikletlerle ilgili gerekli tamiratları yaptıktan sonra insanların bisikletlerini kışın buraya koymayı(belli bir ücret karşılığı) onlara önerebilirsiniz. 

Tekne Temizliği

Kışın sudan çekilen teknelerin sezonluk tamir işleri için temizleyiciye ihtiyaç duyulur. Teknenin türüne bağlı olarak güverteleri, uyku bölmelerini, başlığı ve muhafazaları gibi büyük alanların temizlenmesi zaman gerektirir. Avluda duran teknenin bulunduğu evlere yaklaşarak olaya başlayabilirsiniz. Veya müşterilere ulaşmak için marina servislerine ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık

Danışman olmak için bir konuda uzmanlığa sahip olmanız gerekir, böylece kendinizi o bölgedeki diğer kişilere danışman olarak pazarlayabilirsiniz. Belki de geçmişte bir eczane firmasıyla birkaç büyük depoyu yönetmişsinizdir, büyük bir ayakkabı üreticisinin uzun yıllar boyunca bütün pazarlama işleriyle uğraşmışsınızdır ya da güzellik sarf dükkanı zincirleri veya paketleme restoranları kurmuşsunuzdur. Bu deneyimi, yol boyunca yaptığınız hataları yapmadan başkalarının benzer şeyler yapmasına yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Editör Hizmetleri

Kendi evinizin rahatlığında sağlayabileceğiniz bazı editör hizmetleri şunlardır:

İnceleme: Burada gerçek kontrol yapılır ve gramer, üslup ve yazım hataları yakalanır.

Tanıtım yazarlığı: İş yazarlığı olarak da bilinir, bu bir ürün veya hizmeti tanıtan bir yazı hazırlamaktan ibarettir.

Kitap yazma: Muhasebe veya iç dekorasyon gibi profesyonel bir konuda uzmanlığınız var mı? Veya bizzat örme gibi bir konuda mahir misiniz? Neden bu konuda bir kitap yazmıyorsunuz?

Web sayfası içerik sağlayıcısı: Bir web sitesi için içerik sağlamak, ek iş yaparak para yazmanın iyi bir yoludur.

Etkinlik Planlayıcısı

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, çalışmayı planladığınız her potansiyel etkinlik yerini ziyaret etmektir. Değişik özelliklere göre mekânları sıralamanıza izin verecek bir veritabanı hazırlayın. Nişan partileri, doğum günleri, mezun buluşma günleri…vb. alanlarda danışman olabilirsiniz.

Ev Enerji Denetçisi

Tüm ev sahipleri, faturalarında tasarruf etme yollarını aramaktalar. Evlerine bir denetim sunarak ve onlara ısıtma, soğutma ve elektrik kullanımı için gerçek tasarrufları nasıl başaracaklarını anlatarak yardım edebilirsiniz. Bir adım daha ileri gidebilir ve önerilerinizin bazılarını kendi evlerine kendiniz uygulayabilir ve kurabilirsiniz. Cihazın yaşına dayanan verimlilik derecelendirmeleri ve hesaplamaları ile komple bir cihaz denetimi yapabilirsiniz. 

İç Dekoratör

Yeteneklerinizi inşaat müteahhitleri için pazarlayın. Yeni ev satın alanlar genellikle ev dekorasyonundaki seçenekler ve olanaklarda boğulabilir. Evdeki her büyük unsur ve her büyük oda için birkaç anket tasarlayın. Ev sahibinin evi nasıl kullanacağını öğrenin. Çocuklar var mı? Evcil Hayvanlar? Evin kadını yüksek topuklu mu giyiyor? Ev sakinleri ayakkabıları çıkarmayı ihmal ediyor mu? Her oda nasıl kullanılacak? Görev aydınlatması ve ortam aydınlatması nereye en uygun olabilir?

Takı Sanatı

Kuyumculuk işine girmenin birçok farklı yolu vardır ve çalışabileceğiniz birçok farklı malzeme türü vardır. Metal ürünlerle çalışmak, büyük olasılıkla özel araçlar gerektiren en önemli iş fikirlerinden olacaktır. Metali işlemek için onu ısıtabilmeniz gerekir, kesmek ve oymak için metal işleme aletlerine ihtiyacınız vardır. Ancak, sadece bir kaç tane takı yapmak için cam, plastik, boncuk, tüy, hatta ahşap bile yapmak için çalışabileceğiniz birçok malzeme var.

Güneş Enerjisi Danışmanı

Bir güneş danışmanı olarak temelde bir evde denetim yapabilir ve müşterilere, kendi evleri ve siteleri için güneş enerjisi seçenekleri hakkında bir rapor verebilirsiniz. Bu, elektriği üreten tam teşekküllü genel güneş enerjisi tesisatından basit güneş enerjili bahçe-yol aydınlatmasına kadar değişebilir. Güneş enerjisi alanında bilgili olmak için güneş ürünleri şirketinde çalışarak başlamak yararınıza olabilir.

Çit Tesisi

Çitler her yerde varlar. Maalesef sonsuza dek sağlam kalmazlar, bu nedenle onarılmaları ve belirli bir sıklıkta değiştirilmeleri gerekir. En yaygın çit malzemesi ahşaptır. Bununla birlikte vinil, uzun ömürlülüğünden ve bakımdan ötürü popüler bir çit seçimi haline geldi. Ferforje, özellikle kentsel çevrede, başka bir yaygın kullanımdır. 

Halı Temizleyiciliği

Her türlü halı kumaşıyla sentetikten yün halıya kadar nasıl çalışacağınızı öğrenmeniz gerekecek. Değerli antik halı ve aile yadigarlarını alıp almayacağınıza karar verin. Bu halıların nasıl işleneceği ve bunları temizlemenin özel yolları konusunda uzmanlaşmış eğitim almak isteyeceksiniz. Halılardan köpek ve kedi kokuları gibi sert lekeler ve kokular çıkarmayı öğrenin; hizmetleriniz büyük talep görür.

Kolay para kazanma yollarına, yeni ve ek iş fikirlerine ihtiyacı olanlar için iş fırsatları hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir