Facebook Beğeni ve Katılım Sayısını Hilesiz Arttırma Yöntemleri

İşletmenizin bir Facebook sayfası var, ancak dikkat eden ve katılımcı sayısı, beğenen sayısı az mı? Facebook’ta bu kadar çok rekabetin olduğu günlerde, yalnızca “beğeni sayısı” değil, mesaj gönderen sayısı, etkileşimde bulunan insan sayısını ölçmek de önemlidir.

En uygun facebook sayfa hayran kitlesi fiyatları ile facebook hesabınızın kitlesini arttırma fırsatını kaçırmayın. Hemen SadeceOn’a gelin ve dilediğiniz sayıda takipçi paketlerinden birini seçerek ödemenizi yapın. Facebook sayfanızın takipçi sayısını ister aktif ve Türk hayranlarla, ister yabancı ve bot hayranlarla arttırabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemi ile 10 liradan başlayan fırsatlarla kaliteli hizmet almanın keyfini çıkarın!

İnternet kullanan Türk yetişkinlerin yüzde 80’i Facebook’ta. Bu, en küçük işletmelerin dahi pazarlama amaçları için en iyi sosyal medya sitesi olduğunu gösteriyor.

Tüm kullanıcıların dikkatini çeken ve Facebook katılımını ve beğeni sayısını, kısaca etkileşimi artıran yayınlar nasıldır?

  • Görseller kuralı. Sorular, resimler ve videolar, yazıdan daha fazla etkileşime girer. Bununla birlikte, videolar en çok paylaşılacak şeylerdendir.
  • Pazar günleri Facebook yayınlarının en fazla etkileşime girdiği gündür. Pazar günleri ve gece rekabet azalır, bu nedenle o zamanlarda görünen yayınlar daha fazla etkileşime girer. 
  • Kısa gönderiler (50’den az karakter olanlar), uzun gönderilere göre daha fazla etkileşim görür. 
  • Instagram yazılarınızı otomatik olarak Facebook’ta yayınlayacak şekilde ayarladıysanız, tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Doğrudan Facebook’a gönderilen (Instagram’dan ziyade) resimlerin daha fazla kullanıcı etkileşimi gördüğü bildiriliyor.
  1. Görsel Düşünün

İşinizin Facebook sayfası için paylaşılabilir video ve fotoğraf içeriği oluşturun. Alakalı videoları feed’inize dış kaynaklardan yerleştirmek, Facebook katılımını artırmak için iyi bir yoldur. 

  1. Bazı Facebook Yayınlarınızın Erişimini Artırmak İçin Ücretli Tanıtımları Kullanın 

Bir yayının organik birikim elde etmesini sağlamak için 24 saat beklemeniz ve bunu teşvik etmek için ödeme yapmanızı önerebiliriz. 

  1. Mesajlarınızda Harekete Geçirici Mesaj Düğmeleri ve Bağlantıları Ekleyin 

Kullanıcılardan işlem yapmalarını isteyerek otomatik olarak katılımı artıracaksınız. Örneğin, kullanıcılardan e-postalarınıza abone olmalarını, web sitenize gidebilmelerini, bir web seminerine kaydolmasını veya ürün veya hizmetinizle ilgili bir video seyretmesini isteyebilirsiniz. 

  1. Gönderi Programınıza Uyun 

Haftanın beş günü posta gönderme yaparak, Facebook sayfanızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Gerekirse tüm göndermelerinizi aynı gün hazırlayıp 5 güne zamanlama yapın. Gönderi zamanlamasını kullanın.

  1. Çeşitli Mesajlar Ekleyin 

Yayınlarınızın çoğunda bir harekete geçirici mesaj bulunmalıdır. Kullanıcılardan hiçbir şey istemeyen yayınları eklemek de önemlidir. Facebook izleyicilerinizi eğiten, ilham veren veya eğlendiren yayınlar, onlara yalnızca bir şeyler yapmalarını istediğinizi değil, ihtiyaçları konusunda onlara yarar sağladığınızı göstererek onlarla bir ilişki kurmanıza yardımcı olur.

İşletmeler Hangi Sosyal Medya Platformlarını Kullanmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir