Kolay Hızlı Farklı Para Kazanma Yöntemleri

Para kazanmanın yollarını bilmek, öğrenciler için mühimdir. Öğrenci adam nasıl para kazanır? Kolay ve hızlı para kazanma teknikleriyle sizi baş başa bırakıyoruz. Öncelikle belirtelim ki bu konu sadece öğrenciler için değil paraya ihtiyaç duyan herkes için hazırlanmıştır.

Çok az işle, en kısa sürede para kazanmak mı istiyorsunuz? Korkmayın, bunu yapmak kolaydır. Ürün ya da hizmet satmayı, küçük işler bularak çeşitli görevleri tamamlayarak hızlı nakit para kazanmanın yollarını düşünmelisiniz.

Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın

Kullanmadığınız şeyleri nakite çevirebilmenin çeşitli yolları vardır: Bahçeli evinizin garajını kiralama-satma, eski eşyalarınızı sahibinden.com, eBay ya da Letgo gibi platformlarda satma, ikinci el satın alan bir dükkana kullanmadığınız giysilerinizi satma, okumadığınız kitapları kullanmadığınız elektronik aletleri satma gibi şeyler… Düşük bir oranda ürün satın alan ve daha sonra mağazalarında satan yerel ve zincir mağazaları keşfetmelisiniz. Gardrobunuz kıyafetlerle dolup taşıyorsa, artık stilinizde yer bulamayacak eşyaları bulmaya çalışın. Delik, leke veya yıpranma olmayan giysiler için en iyi fiyatı alacaksınız. Kitaplığınız kitaplardan ziyade müzikle doluysa, CD’lerinizden bazılarını satmayı düşünün.  Bölgenizde bir yerel müzik veya kayıt mağazası bulun ve kullanılmış CD’leri satın alıp almadıklarını öğrenin.

Kullanmadığınız CD’ler, DVDler, kitaplar, müzik enstrümanları, oyuncaklar, elektronik cihazlar (bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar, hoparlörler vb.), video oyunları, takı, el sanatı ürünleri, hatta arabanız…vb elbette vardır.

(İkinci el araba satışında başarı istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.)

Evinizin Bir Odasını Kiralayın

Yurtdışında meşhur olan bu sistem ülkemizde -belki güven sorunundan kaynaklı olarak- henüz itibar görmemiş olsa da güvenebileceğiniz kişilere ulaştığınızda size para kazanma imkanı sağlayabilir. Örneğin bir üniversite öğrencisine, bir işletmenin depo olarak kullanmasına imkan verebileceğiniz bir odanız varsa bunu düşünebilirsiniz. 

Freelancer Olarak Yazarlık Yapma

Bu iş belki size çok kazandırmayacaktır ama 100 kelimesi 1 TL gibi fiyatla yazdığınızı düşünürsek günde 1000 kelime makale yazarak ayda 300 TL kazanabilirsiniz. Bu iş için bazı siteler vardır. Kaleminiz güçlü ise iyimakale.com veya wmaraci.com sitelerinde kendinizi deneyebilirsiniz.

Saçınızı ya da Kanınızı Satın

Saçınız uzunsa (on inçten fazla) ve sağlıklıysa, onları keserek elveda diyebilir ve peruk yapacak bir şirkete satmayı düşünebilirsiniz. Renkli ve işlenmemiş saçlar, özellikle benzersiz bir renk veya dokuya sahipse en iyi fiyatı alır. Saçınız ne kadar uzarsa, o kadar çok para kazanabilirsiniz! Ayrıca plazmanızı bir kan bankasına satabilirsiniz. Plazma, bazı tıbbi bozukluklara sahip hastalara infüzyonlarda verilen kanın bir parçasıdır. 

Metal Satın

Bu başlık altında incelenmesi gereken şeyler; eski mücevherlerinizden tutun da arka bahçenizdeki hurda metal yığınına kadar değişebilir. Metal iyi bir fiyat alır ve satacak yer bulması oldukça kolaydır. Hiç takmadığınız eski yüzük veya bilezikleri satarak kolay para kazanabilirsiniz.

Paslanmaya bırakılmış hurda metaller çoğu insanın düşünmediği para kazanmanın harika bir yoludur. Eski bir arabanız, tekneniz veya gereksiz metalleriniz var ise bunlardan para kazanmayı düşünün. 

Ürettiğiniz Bir Şeyi Satabilirsiniz

Yaptığınız şeyleri satabilirsiniz. Mükemmel bir fırıncı mısınız? Bir sanatçı mı? Bir bahçıvan mı? Bir marangoz? El işi ürünlerinizi pazara sürün! Gerçek bir esnaf için malları satmanın birçok yolu vardır.

Sanalpazar gibi çevrimiçi bir pazarda bir mağaza açmayı deneyin. Bu, ürünlerinizi tanıtmanıza, kısa açıklamalarda bulunmanıza ve öğelerinizi kendi sitelerinizde satmaya olanak tanır.  Yaptığınız şeyleri yerel bir tatil pazarına, fuarına veya mahalle pazarına getirin. Bu mekanlara katılan insanlar, kendilerini şaşırtan ürünleri görmek için özel olarak buralara gidiyorlar.  Ürünlerinizi yerel ofislere ve butiklere ilan edin. Yaptığınıza benzer ürün bulabileceğiniz yerleri ziyaret edin ve orada mallarınızı satmasını isteyin. Yerel işletme sahipleri, ürünlerini sergileyerek veya satarak diğer bir işadamını desteklemekten memnuniyet duyar.

Çocuk Bakıcısı Olun

Bebek bakıcılığı ekstra para kazanmak için yaygın bir yoldur. Tanıdıklarınız için veya arkadaşlarınızın bir bebek bakıcısına ihtiyaç duyan diğer kişilere yönlendirmeleriyle bebek bakıcılığı yaparak hızlı para kazanabilirsiniz.

Sokak Gösterisi

Dans, oyun, müzik, cansız manken, şiir, şarkı vb alanlarda işlek çarşılarda gösteriler sergileyerek kolay para kazanabilirsiniz. İyi birkaç estetik materyali bir araya getirin ve bunu insanlara sergileyecek bir yer bulun. İnsanlara bir miktar canlı eğlence sunun, insanlar sizi ödüllendireceklerdir.

Önünüzde; şapka, bardak, alet çantası veya kişilerin para koymaya hazır olduğu bir şey bulunduğundan emin olun.

Youtube Videoları Hazırlayın

Son istatistiklere göre insanlar artık Google’da yapılan aramalardan daha fazla YouTube’da video izliyorlar. Youtube İş Ortağı Programı’na kayıt olarak ilgi çekici videolar yüklemek, çok tercih edilen kolay para kazanma yollarından biridir. Ne kadar başarılı olduğunuza (viralite, abone kitlesi ve konu) bağlı olarak kolay, hızlı ve farklı biçimde çok para kazanabilirsiniz.

Bir iş sahibi olmak istiyorum fakat hangi işi yapabileceğim konusunda fikrim yok diyorsanız şu iş fikirleri listesini okumanız yararınıza olabilir.

Gayrimenkul Emlak Yatırımı Karlı mı, İstanbul ve İzmir’de Yatırım Nerelere Yapılmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir