Franchise Bayilik Veren Yetişkin Giyim ve Spor Giyim Firmaları

Türkçe adıyla bayilik, dünyada yer alan ismi ile franchise sistemdir. Bayilik sistemi adı altında yer alan bu sistemde karşılıklı firmaların anlaşma sağlayarak birbirlerine verdikleri sözü tutma gerçeği olarak karşımıza çıkar. Küçük işletme olarak kalmak istemeyen, küçük işletmesini büyütmek için tekrar tekrar reklam bütçesi ayırmak istemeyen kişiler için franchise sistemine para yatırmak prestij ve getiri yönünden de gayet başarılı bir ivme göstermektedir.

Özellikle büyük markaların kendilerine özgü katı kuralları yer almaktadır. Stantlardan tutun da giysi dizilişlerine kadar. Bağlı ortakların birbirlerine kar sağlamaları franchise sisteminin yapı taşıdır. Bir markanın, dünyanın neresine gidersen git tanınacak bir fiziksel görünüşe sahip olmasını ister o büyük firma sahibi. Bu yüzden de anlaşmalarını o yönde yapar. Kabul eden firmalarda dünyanın her yerinde birlikte çalışmaktadırlar.

Franchise Veren Giyim Markaları ve Anlaşma Şartları

Franchise sisteminde özellikle de büyük firmalar büyük yatırımlar sunduğundan dolayı ortaklık için teklif edecekleri para yüksek olmaktadır. Çünkü reklam giderlerine büyük pay ayırmaktalar ve bunun için her gün intenet dünyasında da yerlerini hazırlamaktadırlar. Franchise alan firmaya düşen ise sadece bulunduğu lokasyon da güçlüyse satış yapmaktır. Franchise almayı düşünen bir kişi için maddiyattan çok getiri ve prestij düşünülmelidir. Belki yıllarca uğraşılsa o markaya asla yaklaşamayacak olan markalar vardır.

Franchise sistemde bilinir markayı sisteme dâhil etmek tüketicinin satın alma potansiyelini daha da kolay hale getirmektedir. Çünkü ülke olarak da markalaşmaya çok önem verdiğimizden dolayı tekrar bir marka yaratmak oldukça zordur. Küçük bir işletme her ne kadar kaliteli ve bir o kadar da ucuz ürün satsa da tüketicilerin çoğu yine marka olan bir giyim markasını tercih edecektir. Bu yüzden de franchise sisteminin önemi burada devreye giriyor. Büyük paralar yatırarak alınan bir giyim firması, kısa bir zaman için de tüm koşullarda uygunsa kendini toplayabiliyor. Ödenen franshise parası, akıllı bir yatırımın habercisi oluyor.  

İlgili Yazımız: Ayakkabı Çanta Franchise Bayilik Veren Firmalar

Franchise veren bir marka başarılı bir işletmenin zaten başındaki kişidir. Bu sistemde karşılıklı avantajlar devreye girmektedir. Franchise alan da veren de başarısını ve prestijini katlamayı düşünmektedir. Bir taraf markasının yaygınlaşmasını beklerken, diğer taraf da hazır olan prestiji ve karı olan bir firmaya ortaklık gibi bir duruma erişmektedir. Kullanıcılar tarafından da bu durumu etkileyen bir durum yoktur. Çünkü tüketici aldığı ürünün markasına bakar. Franchise boyutu ile ilgilenmez. Zaten franchise sistemi de iki karşılıklı firmayı ilgilendirmektedir. Kullanıcının bunu bilmesine de gerek yoktur. Tüketiciler belirli bir markayı kullanmayı, o markanın kalitesi düşmediği sürece tercih ederler. Bu da yine franchise yapan iki firmayı karşı karşıya getirir. Sözleşmede yer alan hükümler uzun ömürlü kabul gördüğü sürece bu iş hem karlı hem de prestijli olmaya devam edecektir. Bu şekilde franchise veren de franchise alan firma da memnun kalarak kazan kazandır sisteminin bir parçası olmaya devam edecektir.

İlgili Yazımız: Takı Aksesuar Franchise Bayilik Veren Firmaların Listesi

Franchise Veren Giyim Markaları

Franchise veren yetişkin giyim ve spor markaları arasında Koton, Us Polo, Kiğılı, Mavi Jeans, Tüzün, Wessi, Justin Alexander Gelinlik, Collezione, Evro Abiye, For Dreams, Penti, Mia Bride, Tshirthane, Lee Cooper, VIDay Cellection, Miss Poem, DeFacto, Armine, Frankie Garagei Biggshop, Bisse, Dastini Bebe Market, Silk & Cashmere, Codentry, Tudors, Viento Store B2B, Ayhan Tekstil, Batik Giyim, Pierre Cassi, Sahra Giyim Fuarı, Stefanel, Bellamom, Kevser İç Giyim, Bluekey Shop, Pratik Atlet, Süvari, YKM, B & G Store gibi markalar yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir