Franchise ve Bayilik Veren Kozmetik Firmaları Hangileridir?

Kozmetik pazarının tanınmış firmaları, artan alım gücüyle yurt içi ve yurt dışına yayılmaya başladı. Bunun için yatırımcılara franchise ve bayi verme imkanı sunuyorlar. Böylece hem üretimleri artıyor hem de firmaları markalaşıyor. Yaygınlaşan AVM anlayışıyla kozmetik sektörü adeta altın çağını yaşıyor. Eğer bayi açma gibi bir düşünceniz varsa, mutlaka devlet desteğini de araştırmalısınız. Franchise bayi veren kozmetik firmalarının hangilerinin bu bağlamda yer aldığını ve  kısaca özelliklerini ele alalım:

 1. FLORMAR KOZMETİK : 1970 yılından itibaren ülkemizde üretilmektedir. Ruj, oje, pudra gibi cilt bakım ürünleri ve kozmetik malzemeler üretmektedir. Franchise bayi sistemini destekleyen firmalardan biridir.
 2. ANTİKKENT SABUN BAYİLİK : 1954 senesinde kozmetik alanında hizmete başlamıştır. Doğal sabun çeşitleri üreten bir firmadır.
 3. KİLDAN KOZMETİK : 2013 yılında kurulmuştur. Cilt tipine göre doğal sabun üretir ve ihracatta etkisi giderek artmaktadır.
 4. ESPAŞ KOZMETİK : Kalıcı ve kaliteli parfüm firmasıdır. 2000 senesinde İxora markalı parfümleri piyasaya sürdü. Hedeflediği başarıyı yakalayarak franchise bayi vermeye başlamıştır.
 5. TİARA GOLD : Kore ülkesinin ürünüdür. 2012 yılında hastanelerde, klinik ve güzellik merkezlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Eczane, kuaför, kozmetik ürünlerini içerir.
 6. GLORİA JOHNSON KÖPÜK SABUN BAYİ : 1954 yılından beri ülkemizde etkin olan bir firmadır. Kolonya, parfüm, çeşitli kozmetik ürünleri ve endüstriyel temizlik ürünleri üretmektedir. 2016 yılında franchise bayi vermeye başlamıştır.
 7. SALKOM KOZMETİK : Sağlık ve kişisel bakım ürünleri firmasıdır. 2002 yılından bu yana artan bir müşteri kitlesiyle gelişimini sürdürmektedir. Yurt içi ve yurt dışın da ürün gönderilmektedir.
 8. GRATİS BAYİLİK : 2002’de kurulan Türk markasıdır. Bebek-anne bakım ürünleri, ağız-diş bakımı, kadın-erkek cilt bakım ürünleri gibi geniş bir kozmetik çeşidi bulunmaktadır.
 9. PORTOFİNO BAYİLİK : 2014’te kurulan kozmetik, hediyelik eşyalar, iç giyim ürünleri içeren bir firmadır.
 10. OSMANLI MİSK SABUNLARI : 2010 yılında hizmete açılmıştır. Cilt ve saç için doğal sabunlar üreterek ihraç etmektedir.
 11. KOZMETİK BANK BAYİLİK : 1988’te hizmete adım attı. Tüy dökücü ve sivilce kremi, saç losyonu, maske, parfüm ürünleri ve kuaför malzemeleri üretimi yapan firmadır.
 12. AMAÇ NET KOZMETİK BAYİ : Eczane, güzellik salonları, estetik ve plastik cerrahi ürünleri üretmektedir. 2003’te kurulmuş. Yurt içine ve yurt dışına ürünler pazarlamaktadır.
 13. ACVİT KOZMETİK : 1999 senesinde kurulmuş bir firmadır. Her geçen gün kozmetik ürün çeşidini genişletmektedir. Etkili ve kaliteli güzellik ürünleri vardır.
 14. SABUN DÜNYAM : 1996’da gliserinli doğal sabun üreterek faaliyete başlamıştır. Eczane, kuaför ve aktarlara ürün satışı yapılmaktadır.
 15. M.A.C KOZMETİK : Dünya genelinde tanınan bir kozmetik markasıdır.  Kanada kökenli bir firmadır. Ülkemizde 2004 yılınında aktifleşti.

Saydığımız kozmetik firmalarına ek olarak; Verdaa, Romeron Parfüm, Maraji İlaç Kozmetik Bayii, Eliz Kozmetik, İzge Kometik, Buse Kozmetik ve Bayilik, Simex Kometik,  CNS Farma Bayilik, Yeşil Adam Bayilik, Eftekin Kozmetik gibi çeşitli kozmetik firmaları önerilebilir. Bu işe yatırım yapmadan önce iyi bir planlama yapılmalıdır. Seçilecek firma, potansiyeli uygun müşteri ve pazar ihtiyacını göz ardı etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir