Günlük Ekstra Para Kazanmak İçin Hangi İşler Yapılabilir?

Döviz kurunun sürekli dalgalandığı, ekonomik buhranların yaşandığı, nüfusun sürekli artmasından kaynaklı istihdamın azaldığı ve bu bağlamda hayat şartlarının gitgide ağırlaştığı günümüz dünyasında ek gelir olmadan geçinmek artık mümkün değil. Özellikle büyük şehirlerdeki yüksek ücretli ev kiraları, her gün zamlanan gıda ürünleri, okul masrafları vs gibi faktörler insanları ek kazanç kapısına muhtaç bırakabiliyor. Ancak ek kazanç elde etmek sanıldığı kadar zor değil. Yeteneğe bağlı olarak fazla zaman harcamadan aylık 300 -1000 tl arasında bir kazanç sağlayabilmek mümkün. Ek gelir kapısı oluşturabilecek işlerden tek tek bahsetmek gerekirse:

İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanma

İnternet sitesi kurmak başlarda biraz sermaye gerektirse de, önemli bir kazanç yolu olarak karşımıza çıkıyor. Spor, sağlık, politika, dizi – film, haber temalı kurulan siteler günlük minimum 1500 hit alabiliyor. Google’ın Adsense sistemiyle hit alan siteleri ödüllendirdiği düşünüldüğünde minimum 300 liralık bir ek gelir hiç de fena sayılmaz. Ancak kurulan sitede kullanılan içeriklere son derece dikkat etmek şart; çünkü Google kopya içerik yayınlayan sitelere herhangi bir ücret ödemediği gibi site ismini şirket nezdinde banlayabilmekte.

İnternet Üzerinden El İşleri Yapıp Satarak Para Kazanma

İnternet üzerinden el işi yapıp satmak özellikle kadınlar için oldukça cazip ve bir o kadar da popüler. Her türlü örgünün, dantelin, dikişin, nakışın vs satışa çıkarıldığı birçok internet sitesi bulunmakta. Bu tarz işlere yeteneği olup da zaman ayırabilen kadınlar, bu işten ayda 300 – 1500 lira arasında bir kazanç sağlayabilirler.

Evden İş Yapmak İstiyorum Diyenlere İş Fikirleri

Sigara Sararak Para Kazanma

Tütün ürünlerinin sürekli zamanlanması ve vergilerinin yüksek olması nedeniyle Türkiye genelinde açık tütün satışı yapan binlerce tütün(nargile) mağazası açıldı. Ek gelir sağlamak isteyen insanların en yakınlarındaki tütün mağazalarına gidip sigara sarımı için başvurmaları yeterli. Tek yapılması gereken mağazanın verdiği tütünü makina yardımıyla boş filtrelere sarmak. Bu iş başlangıçta biraz yorucu gelse de zamanla alışılıyor. Sigara sararak ayda 400 lira civarı gibi bir miktar elde edilebilir.

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanma şu sıralar en popüler iş kolu olsa gerek. Fakat bu işin son zamanlarda tabiri caizse biraz ayağa düştüğünü söylemek yanlış olmaz. Zira piyasada on binlerce makale yazarı var fakat içlerinde gerçekten iyi makale yazabilen yazar sayısı oldukça az. Çünkü yazarlık ciddiyet, yetenek ve sabır isteyen bir iştir. Bu işi gerçekten iyi yapabilen kaliteli makaleciler, çalışma hızlarına göre aylık 500 – 2000 lira arasında bir kazanç sağlayabiliyorlar.

Yan Gelir Getirecek Yeni Ek İş Fikirleri

İnternet Üzerinden Yapılan Çeşitli Aktivitelerle Para Kazanmak

İnternetten oyun oynayarak, link kısaltma sitelerinden paylaşım yaparak, anket doldurarak, sosyal medya sitelerinde reklam yayınlayarak para kazanmak oldukça kolay. Yayınlanan internet sektörü faaliyet raporlarına göre; son 2 yılda internetten para kazanan kişi sayısı yüzde 50 artmış vaziyette. Ayrıca para kazandıran site sayısı da bir hayli çoğaldı; öyle ki, Türk menşeli kurulan oyun ve anket siteleri dahi piyasada önemli ölçüde söz sahibi. İnternetteki bu tarz aktivitelerden kazanılabilen para miktarı değişkenlik gösterebilir. Kazanç miktarı aylık 100 lira da olabilir, 10000 lira da.

Para Kazanmak İçin Basit ve Yaratıcı Yollar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir