İlginç Parayla Para Kazanma ve Katlama Yolları

İnsanların parayı çalıştırarak para kazandığı bir zamanda yaşıyoruz. Durum böyle olunca insanlar internette parayla para kazanmanın yollarını aramaya başladılar. Herkes bir gecede zengin olmak ister. Peki, bu mümkün mü? (Bu konuyu zaten zengin olanların sırları konusunda incelemiştik merak ederseniz okuyabilirsiniz.) Piyangodan yüklü bir para kazanırsanız mümkün veya yakınınızdan büyük bir servet kalmalı ki hemen zengin olasınız. Kumar olayına zaten hiç girmiyorum. Kesinlikle bulaşmayın, çünkü kumarda daima kasa kazanır.

Biz bu yazımızda sizlere mevcut olan paranızı arttırmanın yollarını anlatacağız. Parası olan herkesin parasını katlamak için bildiği birçok yol vardır. Nihayetinde para parayı her zaman çeker. Peki, paranızı katlamanın taktikleri ve yöntemleri nelerdir? Bu yöntemleri ne şekilde uygulamak gerekir? Umarız aşağıda vereceğimiz fikirler bu konuda size yol gösterir.

 

İnternet Bankacılığıyla Online Yatırımlar Yapmak

Parayla para kazanmanın yollarından en iyisi tartışmasız doğru yatırımlar yapmaktan geçer. Eskiden insanlar vadeli hesap açmak için bile bankaya giderdi. Şimdi internet bankacılığı ile üstelik daha yüksek faiz oranları ile paranıza para katmanız mümkün. Bankada vadeli hesabınızda ki 70 bin TL ile faiz oranına göre aylık bir ev kirası kazanabiliyorsunuz. Faizi dini olarak tasvip etmiyorsanız farklı kazanç yolları da var. Borsada hisse senedi al sat yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Borsada sizler için bilmeniz gereken taktik ve yöntemleri araştırdık. Gelin birlikte bakalım.

Yatırımcı Uzun Vadede Neler Yapmalı, Akıllıca Hareketler

 

Borsada Kazandıran Taktik ve Yöntemler

  • Bütün paranızı bir yere yatırmayın, yatırım araçlarında çeşitlendirmeye gidin.         
  • Aldığınız hissenin sahibine, sermayesine ve dağıttığı kar oranlarına titizlikle bakın ve etraflıca araştırın.
  • Aldığınız hisse kâğıdının inişli çıkışlı hareketlerinden ziyade temettülere odaklanın.

İlgili Yazımız: Borsada Hisse Senedi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilir?

 

Arsa Almak Ev Almaktan Karlı

Ev alıp satmak kazançlı olsa da kısa vadede arsa daha çok kazandırır. Arsa işinde kazanmak için fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Para edecek yerlerden alacağınız arsalar, size 3-5 senede yatırdığınızın en az 3 katını kazandırır. Arsa işinde sabırlı olmak ve fırsatları beklemeden fırsatların peşine düşmek en önemli noktadır.

Gayrimenkul Emlak Yatırımı Karlı mı, İstanbul ve İzmir’de Yatırım Nerelere Yapılmalı?

 

 

Lüks Araç Kiralayarak Paranızı Katlayın

Araç al sat işi yaparsanız senelik 3 araç hakkınız var. Eğer bu sınırlamayı geçerseniz Maliye kapınızı çalabilir. Bu iş size cüzi bir kazanç sağlar. Sermayeniz sağlamsa önerimiz lüks araç kiralama işine girmenizdir. Özellikle düğünler ve özel günlerde lüks araçlar peynir ekmek gibi gidiyor. Bu işi yaparak oturduğunuz yerden paranıza para katabilirsiniz. Bunun için garajyeri.com önemli bir platformdur.

Otopark İşi Oto Yıkama ile Yapılınca İyi Kazandırıyor

Özellikle büyük şehirlerde araç parkı büyük bir sorun. Aracı park edecek yer bulamayınca insanlar ücretli de olsa otoparklara yöneliyor. Otopark sektörü o kadar büyük bir sektör haline geldi ki, artık küçük şehirlerde bile ücretli otoparklar var. Sermayeniz sağlamsa iyi bir yerden otopark kiralayabilirsiniz. Arsanızın üzerine otopark yaptırırsanız çok daha iyi kazanç getirisi sağlarsınız. Şahsen ben otoparka aracımı emanet ederken oto yıkaması olanları tercih edenlerdenim. Bu işte para kazandıran taktik ve yöntem düşünceme göre otoparkınızın oto yıkamalı olmasıdır.

 

Altın ve Döviz ile Paranızı Katlayın

Bilgiye en kolay ulaştığımız bir çağda yaşıyoruz. Enflasyon, faiz, dolar ve altında ki yükselişler gibi kavramların anlamlarını birçok insan az yâda çok biliyor. Peki, siz ne kadar biliyorsunuz? Paranızı sürekli katlamak istiyorsanız az bilmeniz yetmiyor. Bu alanda çok para kazanmak istiyorsanız herkesten fazlasını bilmek zorundasınız. Ekonomiyi güncel olarak takip edip yatırımlarınızı mantıklı yapmalısınız. Dış piyasaları ve içeride ki hareketlenmeleri takip etmeli, bu değişken faktörlerin döviz ve altına etkisini anlamlandırmalısınız. Altın ve dövize yatırım yaparken mevcut durumun yanında, ilerde oluşacak riskleri de hesaba katmanız size fayda sağlayacaktır.

Bu yazımızda sizlere paranıza para katacak olan altın değerinde fikirleri, en sade ve anlaşılır şekliyle sunduk. Başarılı bir yatırımcı olmak istiyorsanız yatırım fırsatlarını kaçırmamalı, ekonomi ve gündemi sürekli takip etmelisiniz. Göreceksiniz ki altın yükselecek mi, dolar düşecek mi sorularının cevaplarını bulmak zamanla sizin için rutin bir hal almış. Yatırımlarınızın kâra dönüştüğü, bol kazançlı günler dileriz.

En İyi Yatırımı Yapmak İstiyorum, Nereye Yapılır Öneriler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir