İnternet Üzerinden Para Kazanmak Gerçekten Mümkün Mü?

Bugünkü konumuz “internet üzerinden para kazanma gerçekten mümkün mü” değerli arkadaşlar. Bu konuyu olabildiğince detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Öncelikle internet üzerinden para kazanmanın tarihine kısa bir yolculuk yapalım isterseniz. Ülkemizde internetten hangi zaman dilimlerinde para kazanılmaya başlanmış bunları merak eden ziyaretçilerimiz için kısaca anlatalım…

Aslına bakıldığında internet, var olduğu ilk andan itibaren kullananlar arasında mutlak bir kazanç sistemi, kazanç ağı oluşturmuştur. Bizler bu teknolojiye uzak olduğumuz ve çok geç tanıştığımız için ve belki en önemli sebep olan “interneti sadece eğlence amacı ile kullanmamız” onu bir kazanç kapısı olarak görememize neden oldu. Sadece maillerimize ve haberlere bakmak, oyun oynamak ve sosyal ağlarda umarsızca vakit öldürmek için kullandık. Oysaki, kullandığımız bu mail servislerinin, haber sitelerinin ve sosyal ağların patronları hep bizim üzerimizden internetten para kazandılar ve haddi hesabı olmayan paraları kazanmaya devam ediyorlar.

İlgili Yazımız: Kadınlar İçin İnternetten Online Yeni İş Fikirleri

Bizlerin yani bireysel internet kullanıcılarının internetten para kazanmaya başlaması ise Türkiye’de ortalama 2000’li yılların başlarında ve bir kaç yıl öncesine denk geliyor diyebiliriz. Bu zaman dilimlerinde ileri görüşlü insanlarımız kendilerine birer web siteleri kurarak ya da kurdurarak sektörün önde gelenlerinden oldular. Buna mynet.com’u örnek gösterebiliriz. 1999 yılında “Emre Kurttepeli” tarafından kurulan Mynet bugün Türkiye’nin sayılı siteleri arasındadır. Devam eden yıllarda ise artık bireysel internet kullanıcılarının veya web site sahiplerinin para kazanabilmesi için Google, Adsense hizmetini devreye alıyor ve Google Adsense hayatımıza giriyor. Tabi bizim bundan da haberimiz yok, biz halen vakit öldürmek için kullanıyoruz interneti… Velhasıl kelam artık yavaş yavaş internetten para kazanmak mümkün hale gelmeye başlıyordu. Devam eden yıllarda da farklı teknolojiler internet dünyasına girdi ve işin rengi oldukça değişti, şimdi biz günümüze dönüp neler yapabiliriz bunlara bakalım…

İnternet Üzerinden Para Kazanma Yolları

Bizlerin internetten para kazanma serüveni 2006 yıllarına kadar uzanıyor. Bu yıllarda şu anki gibi çok büyük para kazanmak mümkün değildi. Sadece büyük siteler haricinde internetten para kazanların sayısı oldukça azdı. O yıllarda başta tıklayarak para kazanma, anket doldurarak ve mail okuyarak, reklam izleyerek para kazanma sistemleri oldukça popülerdi. Halen günümüzde bu sistemler devam etse de eski popülerliği azaldı diyebiliriz. Çünkü 2009’lu yıllarda Türkiye’ye Affiliate Marketing Sistemi denilen ve sıradan bir internet kullanıcısının internet üzerinden para kazanmasına olanak sağlayan müthiş bir sistem geldi. Aslında hep var olduğu söylenen fakat o yıllara kadar bir türlü aktif olarak kullanılamayan bu sistem 2009 yılında tam anlamı ile patlama yaparak, sayısı tam olarak bilinmeyen insanlar tarafından kullanılarak müthiş bir kazanç kapısı oldu! On binlerce hatta yüz binlerce kişi bu işe girdi ve herkes bir anda internetten para kazanmanın mümkün olduğunu gördü!

İlgili Yazımız: İnternetten Para Kazanmanın En İyi Yolları

Herkes Kazandı mı Bu Sistemden?

Hiç bir işte herkesin ve her şeyin tam anlamı ile çalışmasının mümkün olmadığı gibi bu işte de elbette kazanamayan kullanıcılar oldu. Bunlar en erken pes eden ve çalışmak istemeyen yani işin üzerine gitmeyen internet kullanıcıları idi. Nasıl ki bir sınıfta tüm öğrenciler aynı başarıyı göstermiyorsa, nasıl ki on parmağın hiç biri birbirini tutmuyorsa her işte olduğu gibi internet üzerinden para kazanma işi de bu şekilde oldu ve kazanamayan internet kullanıcıları da oldu.

Bugün ise hemen hemen her internet kullanıcısı internetten kazanç yollarını araştırıyor ve bir şekilde bu işe girip kazanç sağlamaya çalışıyor. Ancak sadece doğru yöntemi kullanan kişiler başarıya ulaşabiliyor. Bu iş çalışmak ve sabretmek ile doğru orantılı bir iş… Çalışacaksınız ve sabredip emeğinizin karşılığını er ya da geç alacaksınız Allah’ın izni ile…

Günümüzde internetten para kazanmak için oldukça farklı yöntemler kullanılmaktadır. Eskiden sadece network ve affiliate marketing sistemleri ve yukarıda bahsettiğimiz yöntemler varken, bugün buraya yazamayacağımız kadar çok yöntem var. Bu yöntemlerin birçoğunun kazanç getirisi oldukça düşük, öte yandan az ama öz sistemler de yok değil, hani şöyle bu işi hakkıyla yapmaya gayret eden kullanıcılara ayda binlerce lira kazandıran sistemler bugün halen kullanılmaya devam etmektedir. Bazı yol ve yöntemleri İnternetten Gerçekten Nasıl Para Kazanılır? adlı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Evet, internet üzerinden para kazanmak günümüzde gerçekten mümkündür. Hatta kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu yüzden “internetten para kazanılır mı arkadaş yav, şehir efsanesi onlar, denedim ben olmuyor” gibisinden cümlelerden ve kişilerden mutlaka uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu insanlar, önceki cümlelerde belirttiğimiz üzere daha önce netten kazanç işini denemiş fakat bir şekilde başarısız olan kolay pes eden kişilerdir. Hiç kendilerine sormuşlar mı acaba, “yav arkadaş bunlar kazanıyor da ben neden kazanamıyorum” diye?

Sizi kısa yoldan zenginlik vaatleri sunan her türlü kişi ve kişilerden uzak durun. Kolay yoldan para kazanmayı vaat eden kişilerden de aynı şekilde uzak durmaya çalışın. Bu tür şeyler belli bir noktaya geldikten sonra mümkün olabilir, yani sistemi çok iyi öğrenmişsinizdir ve artık oturtmuşsunuzdur, sistem kendi kendine işlemeye başlamıştır ve sizi artık ufak ufak internetten zengin olmaya götürmektedir. Bu saatten sonra artık birçok şey mümkün hale gelmiştir. Artık internet üzerinden para kazanmak size çocuk oyuncağı gibi gelmeye başlamıştır.

İlgili Yazımız: İnternetten Hangi Ürünlerin Satışını Yaparak Para Kazanılır?

Kısacası internet üzerinden para kazanma artık fazlasıyla mümkün hale gelmiştir. Şimdi sizi internetten para kazanabilmeniz için özel olarak hazırladığımız yöntemlerimize yönlendiriyoruz. Bu yöntemler aracılığı ile farklı alanlarda internetten para kazanmaya başlayabilir ve bunu mümkün hale getirebilirsiniz… Sitemizi takip ederek tüm yazılardan haberdar olabilir ve aşağıdaki yorum alanından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz… Bol kazançlar, hayırlı günler…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir