İnternetin Tasarrufa ve Para Kazanmaya Faydaları

İnternet erişimini kesmek, bütçenizde tasarrufa giderken aklınıza gelen ilk şeylerden biri olabilir. Bununla birlikte, internet erişimine sahip olmak aslında size zamanla para kazandırabilir. Hizmet bağlantınızı kesmeden önce internet erişimini ev bütçenizin önemli bir parçası haline getirmenin birçok yolunu ve internetin para kazanmaya faydalarını göz önünde bulundurun.

İnternet Erişiminin Tasarrufa Faydası

Bilgisayarlar bir zamanlar lüks olarak görülürken, internet erişimi artık neredeyse bir zorunluluk haline geldi. İster e-ticaret yapın ister arkadaşlarınızla ve ailenizle temas kurmanın uygun bir yolu olarak kullanın; internet büyük kazançlar içeren küçük bir yatırımdır.

1-Ücretsiz Eğlence

Eğlence, bütçelemeye çalıştığınız cüzdanınızdan tasarruf etmeniz gerektiğinde kesilecek ilk öğelerden biridir. İnternet sayesinde, en sevdiğiniz hobilerin tadını küçük bir fiyata (internet fiyatına) almaya devam edebilirsiniz.

 • Okuma: Eğer okumayı seviyorsanız, internet sizin için mükemmel bir kaynak olabilir. Favori gazetelerinize ve dergilerinize abone olmak yerine, ücretsiz makaleler için web sitelerine göz atın. İstediğiniz zaman okunacak çeşitli e-kitapları ücretsiz indirebilirsiniz.
 • Televizyon: En sevdiğiniz TV şovunun bir bölümünü kaçırdıysanız, çevrimiçi olarak bunu izleyebilirsiniz. En popüler programların bölümlerini çevrimiçi olarak yayınlayan büyük ağlar vardır.
 • Oyunlar: Bulmaca veya strateji oyunlarından hoşlanıyorsanız, tutumlu web gezgini olarak sizin için ücretsiz eğlence sunan çeşitli web siteleri bulunur. Birçok site dünyadaki diğer oyuncularla rekabet edebilmenizi sağlayan bir seçenek sunar.

2-Akıllı Alışveriş

İster oğlunuzun doğum günü için indirimli bir oyuncak satın alın ister çamaşır makinesindeki bir parçayı değiştirmek için webe girin; internet, alışverişleriniz için araştırma yapmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. İnternet erişiminiz olduğunda şunları yapabilirsiniz:

 • İnternetten satın almada para tasarrufu ve indirimler
 • Belirli bir öğedeki en düşük fiyatı bulma
 • İki benzer şeyin özelliklerini karşılaştırma
 • Düşündüğünüz ürün veya hizmetle ilgili bilinen herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için müşteri yorumlarını okuma
 • İndirim formlarını doldurma ve gönderme

İkinci el nesneler için alışveriş yapmaktan hoşlananlar için de internet büyük bir yardımcı. 

3-Kolay İletişim

Arkadaşlarınızın ve ailenizin dünyaya dağılmış durumda olması durumunda internet erişimi, iletişim halinde kalmak için kolay ve uygun bir yol sunar. E-posta, anında mesajlaşma, blog oluşturma ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ siteleri, ek bir harcama yapmadan sevdiklerinizle iletişim kurmanızı sağlar. Ücretsiz çevrimiçi davetler ve doğum günü kartları bile gönderebilirsiniz. Sosyal çevrenizi genişletmek istiyorsanız, benzer ilgi alanlarını paylaşan diğer kişilerle buluşmak için internet forumlarını ve sohbet odalarını kullanabilirsiniz.

İnternet video ve sesli iletişimi kullanarak uzun mesafedekilerle iletişimde tasarruf edin. Skype gibi siteler ve programlar, internetten Skype’a sahip olan diğer kişileri ücretsiz olarak aramanıza izin verir. İkinizde de webcam varsa, konuşurken birbirinizi görebilirsiniz. 

İlgili Konu: Tasarruf Etmek, Para Biriktirmek İçin Neler Yapılabilir?

İnternetin Para Kazanmaya Yardımcı Olması

İnternet tasarruf etmenin yanı sıra aynı zamanda para kazanmanıza da yardımcı olabilir. Sadece çevrimiçi kaynakları kullanarak bir iş bulabilir, aynı zamanda evinizden bilgisayarınızı ve internet bağlantınızı kullanarak da çalışabilirsiniz.

a)Bir İş Bulma

Kaldırımları arşınlamak, iş bulmak için iyi bir yoldur ve hırslı olduğunuzu gösterir. Bununla birlikte, iş ararken kapıdan kapıya koşarken değerli zamanınızı veya gaz paranızı harcamak istemezsiniz. Bunun yerine, çevrimiçi iş bulma sitelerine girersiniz.

İnternetten Para Kazanmanın En İyi Yolları

b)Evden Çalışarak Para Kazanma

Teknoloji gelişmeye devam ederken, daha fazla insan evde çalışarak para kazanmanın mümkün olduğunu keşfediyor. İnternet üzerinden para kazanmanın olası yollarından bazıları şunlardır:

 • Öğeleri gittigidiyor.com ile satış 
 • Blogunuza veya web sitenize reklam ekleme
 • Serbest yazı, düzenleme, kelime işleme, web siteleri için makale satma, editörlük veya web tasarım hizmetleri sunma
 • Çevrimiçi öğretmen olmak, internetten ders anlatma
 • Sanal asistan olarak çalışmak

İnternetten Gerçekten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetin faydaları sadece yukarıdaki konularda tasarrufa yardımcı olması, internetin yararları yalnızca evde çalışarak para kazanmaya olanak sağlaması olmasa da bizler bu yazımızda yalnızca bunlara yer verebildik. Bol kazançlar, çokça tasarruflar…  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir