İnternetten Gerçekten Nasıl Para Kazanılır?

Online olarak internetten para kazanmak hakkında kaç makale ile karşılaştınız? Binlerce? Milyonlarca? Muhtemelen. Ancak bir sorun var. Çok büyük bir kısmı, sizi milyoner olmak için bazı web seminerlerine, eğitim oturumlarına veya başka bir şekilde bir eğitim kitine kaydolmaya ikna etmek için satın alışlara yönlendiriyor.

Satış ortaklığı yaparak sizlere ürün satıp bundan komisyon almak üzerine kurulu bu satın alışlara yönlendirme işlemleri gerçekten kötü bir biçimde yoğunlaşmaya başladı. Ancak çevrimiçi para kazanmak bir şeyler satın almadan da mümkündür. Çevrimiçi para kazanmanın meşru yolları gerçekten var. Sorun şu ki, para kazanmanın gerçek yolları “hemen zengin olayım” planları ile işlemez.

Çoğu zaman olumlu bir dönüş elde etmeden önce çok fazla çalışma ve bazen çok fazla özveri gerektirir. Eğer gerçekten internetten evden çalışarak para kazanmak istiyorum diyorsanız evet bu mümkün, ama maalesef hemen kolayca kazanabileceğiniz bir alan değil.

Ödeme Yapan Web Siteleri ve Platformlar

Bionluk.com: Video, animasyon, seslendirme, internet reklamcılığı, grafik-tasarım, yazılım, teknoloji, yazı yazma, çeviri yapma, seslendirme, müzik, hediye yapma, excel işlerinden tutun da her türlü enteresan şeyler hakkındaki yapabildiklerinizle buradan para kazanabilirsiniz. Oldukça profesyonelleri de barındıran sitede komisyon oranı %20’dir. Yani 50 TL’lik bir iş yaptıysanız 10 TL’sini site alır, 40 TL’si size kalır. Detaylar için siteyi inceleyebilirsiniz.

Sadeceon.com: Burada da her türlü konudaki bilginizin, tecrübenizin, becerinizin satışını yapabilirsiniz. Komisyon ücreti %30’dur. Örneğin 50 TL’lik bir satış yaptıysanız 15 TL’si sitenin, 35 TL’si sizin oluyor. Detaylar için siteyi inceleyebilirsiniz.

https://submit.shutterstock.com/: Fotoğraf çekmek hobiniz mi? Bu konuda oldukça yetenekli misiniz? Evet artık orijinal fotoğraf arayan bir sürü şirket var. Bunlar da fotoğraflara hızlı bir şekilde ulaşmak için bazı sitelerden satın alıyorlar. Bu siteye üye olarak fotoğraflarınızdan para kazanabilirsiniz. Bunun dışında şurada da fotoğraflarınızı satabilirsiniz: https://tr.fotolia.com/Info/Contributors Bunun dışında birçok site vardır. Google’da arayarak bu siteleri bulabilirsiniz.

inboxdollars.com: Buraya kaydolarak Tv izleme, anketleri cevaplama, oyunlar oynama, aramlar yapma gibi görevleri gerçekleştirerek para kazanabiliyorsunuz. Maalesef İngilizce.

Xticaret.com: Burası ülkemizde en çok kullanılan satış ortaklığı (affiliate marketing) sitesidir. Sistem şu şekilde: Başkalarına ait ürünleri (e-kitap, giysi, parfüm…vs) sosyal medyada, sitede…vb yerlerde tanıtarak yapılan satışlardan komisyon kazanıyorsanız. Satış ortağı olmak istiyorsanız ilk üye olurken bir kereliğine 25 TL ödemek zorundasınız. Bu ödemeden kaçınarak satış ortaklığı ile para kazanmak istiyorsanız Google’da diğer satış ortaklığı yapan siteleri arayıp deneyebilirsiniz.

Serbest Yazarlık

Eğer makale yazma konusunda kendinizi yetenekli buluyorsanız, yazım kurallarına dikkat edebilecek ve okuduğunuz bir yazıyı kendi düşüncelerinizle yeniden yorumlayarak kaleme almaktan hoşlanacaksanız sizle de makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. İnternet sitesi sahipleri için yazı yazarak gerçekten para kazanmak istiyorum diyorsanız size (şimdilik) tavsiye edeceğimiz en güvenilir site iyimakale.com sitesidir. Burada hem hazır makale satışı yapabilir hem de siparişlere teklifler vererek aldığınız siparişleri teslim eder ve para kazanabilirsiniz. Mevcut bakiyeniz 50 TL’ye ulaştığında ödeme bildirimi yaparsınız ve paranız banka hesabınıza geçer.

Bu site dışında yukarıda verdiğimiz bionluk.com sitesinde de makale yazarlığı yaptığınızı belirtebilir ve sipariş alabilirsiniz. Sizi seçmeleri için birkaç referans makale yayınlamanızı tavsiye ederiz.

Makale Yazarlığından Ne Kadar Para Kazanılır?

 

Eşya Sat

Çevrimiçi açık artırma fikri ortaya çıktıktan sonra, çevrimiçi satış pazarı yükselişe geçti. Başlamadan önce, çevrimiçi bir şey satarken bilmeniz gereken birkaç genel ipucu: Satacağınız Ürün ile İlgili İyi Resimler Çekin, Ürünle İlgili Her Konuda Dürüst Olun, Sorulara İyi Cevaplar Vererek İyi İş Çıkarın.

Ebay.com: Uluslararası alanda bir şeyler satmayı planlıyorsanız burası ideal platformlardan biridir.

Gittigidiyor.com: Ebay şirketi olan gittigidiyor.com’da istediğiniz birçok ürünün satışını yapabilirsiniz.

Sahibinden.com: Daha çok 2. el arsa ve araba alış-satışı için takip edilen bu sitede de her telden (yasal) ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook ve Instagram: Son zamanlarda sosyal medya ile de satış yapanlar oldukça arttı. Yerel olarak satış-alış yapabilirsiniz. Bölgenizdeki takas dükkanlarını arayıp gruba katılmayı isteyeceksiniz. Öğenin resmini çekin, fiyatı ile hızlı bir açıklama yazın ve gönderin. Bundan daha kolay olamaz. 

Evde Nasıl Para Kazanılır, Evde Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?

Bloglama

Bloglama, sabır, sebat ve disiplin gerektiren bir şeydir. Herhangi bir parayı gerçekten görmeye başlamadan önce, bir yıldan uzun bir süre için her gün yazı yazmanız anlamına gelebilir. Yeterli derecede arama motorlarından gelen ziyaretçilerinizin olduğu noktaya ulaştığınızda, blog’unuzdan para kazanmaya başlamanın başlıca yolları şunlardır:

Reklamcılık: Sitenizin bir köşesini başka sitelerin ya da şirketlerin reklamını yayınlamaya ayıracak ya da Adsense gibi reklam platformlarıyla bu işe koyulacaksınız. Backlink ve Tanıtım yazıları yayınlayarak para kazanmak için de wmaraci.com gibi webmaster sitelerine kaydolup orada ticaret gerçekleştireceksiniz.

Satış Ortaklığı: Uluslararası olarak clickbank ve cj affiliate meşhur. Ülkemizde ise XTicaret.com en bilindik olan satış ortaklığı platformu. Ülkemizde bu işten para kazanan kişi sayısı çok fazla değil. İngilizceniz varsa kesinlikle Clickbank üzerine yoğunlaşmalı ve paranın dibine vurmalısınız.

Ürünler: Bir e-kitap veya bilgisayar yazılımı gibi bir ürün üretip bunu sitenizden satılığa çıkartabilir, ürünü tanıtan yazıları blog sayfanıza yazabilirsiniz. Ya da yazılım ürününüz varsa bunu codecanyon.net sitesinde satabilirsiniz.

Youtube.com: Güzel ve ilgi çekici videolar yaparak bu işten para kazanabilirsiniz. Video yapmak artık bazı yazılımlarla oldukça basit. Hatta büyük bir çoğunluk Windows ile birlikte gelen Movie Maker programını ücretsiz olduğu için ve basit olduğu için kullanmaktadır. Müzik, film, resim gibi telif hakkı içermeyen videoları yüklemeniz sistemden atılmamanız için önemlidir. Youtube Ortaklık Programı ile bu işe başlayabilirsiniz ve bu videolarda geçen reklamlardan para kazanabilirsiniz.

Bunlar dışında tasarruf ederek para kazanmak istiyorsanız bu yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Youtubeden Para Kazanmak için Taktikler ve Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir