İnternetten Gerçekten Para Kazanmanın En İyi Yöntemleri

Bilgisayardan internete girerek nasıl para kazanılır? Çoğu sitede bu sorunun cevabı olarak; online para kazanmak hakkında yazılan makaleleri okuduğumda biraz sevimsiz ve çöp olmuş yöntemler veriliyor, doğru olması mümkün olmayan yöntemler sunuluyor veya internetten para kazanma ile ilgili yazılmış e-kitaplar ve ürünler satılmaya çalışılıyor.

Bununla birlikte, bu işten çok iyi para kazanan bazı büyük insanlar var. Otantik, ilham verici, eğitici ve eğlenceli bir şekilde internetten para kazanmanın en iyi yollarını vereceğiz.

Dürüst biçimde online para kazanmanın en iyi yöntemleri şunlardır:

Eğitim ve Öğretim

Bu aslında birçoğu için bir numaralı yoldur. Hemen hemen her büyük üniversitenin çevrimiçi eğitime geçmekle uğraştığı bu büyük pastada sizler de bir konuda sahip olduğunuz tecrübe, bilgi ve deneyimlerinizi aktarabilirsiniz. Şimdiye kadar çevrimiçi okullar açmak isteyen şirketler ve girişimciler kadar şahıslar da sahip oldukları bilgileri başkalarıyla paylaşarak bu işten para kazanıyor. Üstelik her şey eskisinden daha kolay. İster bir web sitesi açarak burada biyoloji bilimine dair bilgilerinizi aktarır ve reklamlarla para kazanır, ister Udemy gibi kaliteli sitelerde eğitim videoları yayınlar ve bunları satın alanlardan para kazanır, ister Youtube gibi video platformlarında bu videolarınızı paylaşır ve reklamlardan para kazanabilirsiniz. Bunun daha farklı birçok yolu var. Seçim sizin. Un ile yapılan poğaça, kek konusunda mahir misiniz? Bunu paylaşabilirsiniz. El emeği göz nuru yaptığınız şeyler mi var? Nasıl yapılacağını anlatabilirsiniz. Hangi konuda bilginiz varsa elbet bunlar hakkında bilgi edinmek isteyen insanlarla buluşabilirsiniz.

Hizmet Sunmak

Bir hizmet sunmak, para kazanmaya başlamak için en kolay yol olabilir. Bunun için herhangi bir yatırım yapmanız da gerekmez. Yine tamamen sizin bildiğiniz bir konu hakkında hizmet sunmanız ile alakalıdır. Bir hizmet sunmanın birçok farklı yolu vardır ve bu sadece yeteneğinizin hangi konularda var olduğunu ve başkaları için ne gibi bir çözüm sunabileceğinizi fark etmenize bağlıdır. Kaleminiz iyiyse internet sitelerine (örneğin iyimakale.com gibi sitelerde) makale yazıp satabilir, güzel video-fotoğraf çekme yeteneğiniz varsa bunlara ihtiyaç duyan siteler için video-fotoğraf hizmeti sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken, becerili olduğunuz alanların bir listesini çıkarmak ve bunlara ihtiyaç duyan sitelerin olup olmadığını araştırmaktır.

Ürün Oluşturup Satışını Yapma

Herhangi bir konuda uzmanlık derecesinde bilginiz varsa, bunu bir kitap, e-kitap, yazılım, ses programı veya DVD gibi ortamlara aktararak bunu internetten satışa çıkarabilirsiniz. Satışını yapacağınız üründen para kazanmak için bu ürüne talep olup olmayacağını idrak etmeniz gerekir. Ayrıca ürünün satışı konusunda reklam ve websitesi gibi maliyetlerden kaçınmak istiyorsanız XTicaret gibi sitelerde sizin ürününüzü satmak isteyen satış ortaklarıyla buluşabilirsiniz.

İnternetten Hangi Ürünlerin Satışını Yaparak Para Kazanılır?

 

Site Açıp Reklamlardan Para Kazanma

İnternetten para kazanmak için bazı konularda bilginizin olması gerektiğini, yukarıdan armut düşer gibi paraların hemen elinizin avucuna yerleşmeyeceğini şu ana kadar anlattıklarımızdan öğrenmişsinizdir. Bir site açmak için de yine herhangi bir konuda bilgili, o konuda yazılar yazmaya istekli veya meraklı olmalısınız ki devamlılık gelsin. Site açarak Adsense ile veya başka şekilde reklamlarla para kazanmak isteyen birçok insan interneti siteler çöplüğüne dönüştürdü. Zira bilgisi olmadığı bir kategoride sırf çok para kazandırıyor diye site açtı fakat 1 ay sonra yazacak makale bulamadığı için sitesini kapattı. Bu yüzden bilgili olduğunuz ya da öğrenmeye istekli olduğunuz bir konu hakkında site açmanız ve bu site ile Backlink satışları, Sponsor Firmaların Reklam Satışları veya Adsense gibi tıklama başına para veren platformlarla internetten para kazanmak anahtarınız olmalıdır. Ayrıca istekli ve bilgili olduğunuz kadar sabırlı da olmalısınız. Sitenizde yazdığınız konuların Google aramalarında üst sıralara çıkması zaman alacaktır. Artık yeni siteler 1 sene içinde anca oturmuş oluyor. Niş bir konu değilse tabii.

Yaratıcı Olmak

Bu konuda bir örnek vereceğim. Jason Sadler yaratıcı bir girişimci. iwearyourshirt.com sitesi ile bazı şirketlerin gömleğini giyenlerin para kazandığı bir sistem tasarlayarak bunu para kazanmak için kullandı. Şirketlerin gömleklerini t-shirtlerini giyiyorsunuz, yani reklamlarını yapıyorsunuz ve bundan para kazanıyorsunuz. Bu adamın soyadı şu an 50.000 $ değerinde. Kitabında sponsor sayfalar satıyor ve bundan yeni paralar kazanıyor, klasik para parayı çeker mekanizması… Bu yaratıcılığı için herhangi bir maliyet olmadan, sermayesiz para kazandı. Bu sistem Türkiye’de tutmayabilir, hatta bence tutmaz. Lakin bizim değerlerimize, bizim taleplerimize, bizim insanımızın ilgisini çekecek şeylere ulaşmak için yaratıcılığınızı konuşturmanız yeterlidir. Öncelikle bir girişimci olmadan önce bilmeniz gereken şeyler vardır. Tasarlama, benzersiz olup olmadığını sorgulama, ne kadar edeceğini belirleme…vs

Girişimcinin Başarılı Olması İçin Başlarken Bilmesi Gerekenler

 

İnternetten gerçekten dürüst biçimde uzun süreli para kazanmanın bazı önemli yollarını vermeye çalıştık. Sizler de bu hususta tecrübe ettiğiniz ve deneyimlediğiniz konularda, aşağıda yer alan yorum bölümünden bizi ve ziyaretçilerimizi bilgilendirebilirsiniz.

“İnternetten Gerçekten Para Kazanmanın En İyi Yöntemleri” için 1 yorum

  1. Sende oyun oynarken para kazanmak ister misin? Hemde GERÇEK PARA! Çok çok çok az bir zahmetle ve kısa sürede düzenli gelir elde etmek hicte fena olmaz değil mi? Üstelik ödeme puanı ve depo sorunu yok! istersen 1 ay girme paran biriksin istersen 2 saatte bir girerek bonuslarla daha çok kazan. Hadi sende bize katıl ve hemen kazanmaya başla.. http://www.utopya.online/kaydol.php?d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir