İnternetten Para Kazanmanın En İyi Yolları

İnternet hakkındaki en harika şeylerden biri, kendiniz için iş yapmak üzere çok iyi bir yol sunduğudur. Nerede yaşarsanız yaşayın, internet bağlantınız olduğu sürece online para kazanabilirsiniz. Bu para,  8’den 5’e kadar çalışılacak birçok iş gibi sizi bir yere bağımlı kılmaz, sizi serbest bırakır. Seyahat etmenizi, hobilerinizle ilgilenmenizi ve ailenizle vakit geçirmenizi sağlar.

İnternetten para kazanmak hakkında ikinci en iyi bölüm de, bunu yapmak için çok yol olduğudur. Bunun anlamı, karlı bir niş pazar bulmak ve size hitap edecek ve ilgilenmekten hoşlanacağınız iş fırsatlarını yakalamaktır. Elbette, sizin için doğru olan fırsatı bulmak, piyasayı öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. İnternetten para kazanmanın en iyi yollarını anlamaya çalışırken bol miktarda deneme yanılma yapmak durumunda kalırsınız. Ama en azından normal bir işletme kuracağınız zamanki gibi bir sürü para batırmazsınız.

 1. Affiliate Marketing

Diğer adıyla satış ortaklığı sisteminde kısacası faaliyetler böyle işliyor:

 • Bir web sitesi, blog, sosyal medya varlığı, e-posta bülteni ya da benzeri herhangi bir şeyi kurdunuz. Temelde, bunlardan birisini veya bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz.
 • Pek çok potansiyel müşteriye sahip olan bir niş pazarı seçersiniz. 
 • Potansiyel müşterilerinizi hedefleyen pazarlama mesajlarının yanı sıra faydalı içerik de sağlıyorsunuz.
 • Satış ortaklığı sisteminde, kendi ürünlerinizi satmazsınız. Bunun yerine, bağlı kuruluş haline gelir ve başkalarının ürünlerini tanıtıp pazarlarsınız. Sitenizdeki müşteriler satın almak için bir bağlantıya tıkladıklarında, işlemi tamamlamak için ortak kuruluşunuzun sitesine yönlendirilirler. Tamamlanan her satış için bir komisyon alırsınız. 

Bir ortak olarak satabileceğiniz tüm farklı ürünleri bulmak için aff.gittigidiyor.com ve www.xticaret.com ve www.reklamaction.com/yayinci.html gibi yerli veya Clickbank gibi yabancı siteleri deneyin.

Bizim ülkemizde maalesef affiliate marketing piyasası alçak sularda yüzerken Amerika’da bu sistemle milyoner olanlar mevcut. İngilizce biliyorsanız kesinlikle Clickbank üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

Hızlı Basit Gerçek Kolay Para Kazanma Yolları

 

 1. Gittigidiyor, Hepsiburada ve Sahibinden.com’da Satış Yapmak

Çevrimiçi satış yapmaya başlamanın en hızlı yollarından biri, “üçüncü taraf” sitelerinin gücünü kullanmaktır. Amazon, Gittigidiyor, Sahibinden, Sanalpazar ve Hepsiburada gibi e-ticaret devleri, yerleşik müşteri tabanına sahip güçlü satış ve pazarlama platformlarıdır. Milyonlarca insan alışveriş yapmak için bu siteleri ziyaret ediyor. 

Bu sitelerde müşterileriniz sunduğunuz ürünlere göz atabildiği gibi kendi “mağazanızı” kurmanızı kolaylaştırıyorlar. Yerleşik arama özelliği sayesinde ilgili potansiyel müşteriler sizin çevrimiçi mağazanızı bulacaktır. Artı, alışveriş sepetini kullanıyorsunuz. Kısacası, “bağımsız” bir e-ticaret web sitesi kurmanın masraflarından ve zorluklarından kurtulmuş oluyorsunuz. Burada, tanınmış sitelerin itibarını, erişimini ve satış ve pazarlama altyapısını kendi ürünlerinizi satmak için kullanıyorsunuz. Etsy.com, el işi ve özgün eşya üzerine yoğunlaşmıştır. Dünyada 1,5 milyon satıcı var. Amazon ve eBay sitelerindeki gibi kendi çevrimiçi mağazanızı da kurabilirsiniz.

Bu sitelerin tümü ve orada bulunan diğer üçüncü taraf siteleri, internetten satış yaparak para kazanmaya başlamanın çok kolay bir yoludur, ancak sağlayıcıya belirli bir miktar ücret ödemeniz gerekebilir.

Birkaç profesyonel ipucu: Ürünlerinizin net, yüksek kaliteli fotoğraflarını kullanın, ürün açıklamalarınızı ayrıntılı ve spesifik tutun, fiyat belirlemeye yardımcı olması için rakiplerinizin ne talep ettiğine bakın.

 1. Bloglama

Evet, eski güzel bloglama hala para kazandırmaya devam ediyor. Düzenli olarak değerli içerikler sunarak, nişinizle ilgili bilgi ve ürünlerle ilgilenen diğer insanları cezbediyorsunuz. Niye? Çünkü ücretsiz içerik sağlıyorsunuz. 

Pek çok konuda faydalı bilgileri sık ​​sık ve tutarlı bir şekilde eklerken, web sitenizi Google’ın gözünde itibarlı kılıyorsunuz. Bu, arama motoru sıralamasında daha üst sıralarda görüneceğiniz (çoğu insan ilk sayfanın ötesine geçmez) anlamına gelir. Ve bu, daha fazla insanın – potansiyel alıcılar – sitenize gelmesi demek. Blog ile para kazanmanın birçok yolu var. Yukarıda anlattığımız satış ortaklığı sistemi ile başkalarının ürünlerini satmaktan tutun da reklam platformlarına varıncaya kadar birçok şey.

Bir blog ile para kazanmak için akılda tutulacak en önemli şey: Belirli bir niş konuya odaklanın. Bu, sitenizi bulup derecelendiren arama motorlarının ve potansiyel müşterilerinizin sadık kalması için içerik oluşturmayı kolaylaştıracaktır.

İnternetten Gerçekten Para Kazanmanın En İyi Yöntemleri

 

 1. Niche (Niş) E-ticaret

Başlangıç düzeyde bir ​​internet girişimcisi olarak büyük olasılıkla tek başınıza çalışırsınız. Bunun anlamı, Gittigidiyor gibi e-ticaretin çevrimiçi mağazalarıyla doğrudan rekabet edemeyeceğinizdir. Ayrıca binlerce farklı ürünle online mağaza kurmak için başlangıç ​​sermayeniz, depo alanınız veya lojistik sisteminiz yoktur.

Bu nedenle, bir e-ticaret girişimcisi olarak başarılı olmanın en iyi yollarından biri odağınızı daraltmaktır. Başka bir deyişle, özel niş bir alan bulmanız gerekir. Bu şekilde pazarlamaya ve web içeriğine odaklanabilirsiniz. Bir konuda uzman oluyorsun ve arama motoru sıralamasında yüksek sıralarda görünüyorsun. Daha mantıklı değil mi?

Ama en önemli faktör, bu nişteki ürünler için bir pazar olmasıdır. Yani talep edilen bir ürün olmalıdır. 16. yüzyıl Fransız şiirlerine gerçekten sahip olabilirsiniz. Ama çoğu insan bunu istemez. Dolayısıyla şu an geçerli olan ve eğilimler bulunan pazarları araştırmanız gerekir.

Doğal sağlık tedavileri, takviyeleri, şifalı bitkiler vb. ürünlerin pek çok talep edeni vardır. Girmeye çalıştığınız pazarları bulmak için haberlere, sosyal medya yayınlarına, gazete ve dergilerdeki makalelere ve Gittigidiyor ve Hepsiburada gibi sitelerde en çok satılan öğelere dikkat edin.

 1. Kendi YouTube Kanalını Açma

YouTube kullanıcıları her yıl milyonlar kazanabilir. Geçen yıl 15 milyondan fazla para kazanmış olan PewDiePie’yi bir düşünün.

Değerli videolar için bazı fikirler: nasıl yapılır, seyahat, müzik, komedi … liste devam ediyor. Her gün YouTube’u ziyaret eden milyonlarca insanın içeriye girdiği çok sayıda niş kategori var.

Peki YouTube ile para kazanmak için ne yapmalısınız?

 • YouTube kanalınızı oluşturun. Videolarınızın kayıt altında tutulacağı yer burasıdır.
 • Sürekli videolar yükleyin. Bir izleyici kiti oluşturabilmeniz için bir zamanlama yapın. İçeriğini videonun açıklama kısmında açıkladığınızdan emin olun. Videolarınızın kaliteli olduğundan ve kitlenizin keyif alacağı iyi içerikler içerdiğinden emin olun. Bu, süslü bir kameraya ihtiyacınız olduğu anlamına gelmiyor. Bir akıllı telefon dahi yeterlidir.
 • Kanalınızı Twitter, Facebook, e-posta pazarlama listenizde paylaşın. Hatta yapabilirseniz sosyal medyada videoları paylaşın. Ya da blogunuza videoları gömün.
 • Videolarınızı izleyenlerin yorumlarını yanıtladığınızdan emin olun. Hayran oluşturmak için gereklidir.
 • YouTube’un videolarınıza reklamlar eklemesine izin vererek para kazanın. Görüntüleyenler bir reklamı tıkladıklarında size ödeme yapılır (bunu Google ile bölüşürsünüz). Daha fazla görüntü = daha fazla gelir.

Youtubeden Para Kazanmak için Taktikler ve Gerekenler

 1. Mobil Uygulamalar Geliştirin

Akıllı telefonlar… İster iPhone olsun ister Android olsun, bugünlerde neredeyse herkeste bir tane var. Ayrıca tabletler de telefonlar kadar olmasa da popüler. İnsanlar bunları ne için kullanıyor? Arama yapmanın dışında her şey uygulamalarla ilgili. Sosyal medya, oyunlar, faydalı araçlar, eğlenceli şeyler…

Harekete geçebilirsin. Elbette, Pandora ve Pinterest gibi uygulamalarla yarışmayacaksın. Ancak, insanların sahip olduğu bir ihtiyaca hitap eden ve bu gereksinimi karşılayan bir uygulama oluşturmak için niş bir fikir bulabilirsin. Resimlerle yoga pozları, İbrahim Saraçoğlu kürleri, yerel haber uygulamaları…vb

Ayrıca bir programcı olmak zorunda değilsiniz. Sen bir fikir insanıysan fikrini gerçekleştirmesi için insanları kiralarsın. Armut.com gibi sitelerde kiralayabileceğiniz çok ucuz fiyatlara sahip programcıların bulunabilmesi ile artık bu işler sorun değil. Elbette geliştiricilerinize ödeyeceğiniz tutar, uygulamanın karmaşıklığına bağlı olacaktır.

Mobil uygulamalarla ister üyelik isteyen kaliteli alan ile, isterseniz ücretsiz uygulamaya Admob benzeri platformların reklamlarını yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Gerçekten Nasıl Para Kazanılır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir