İş Kurmak İstiyorum 2018-2019 İçin Yeni Güzel Ek İş Fikirleri

Kariyerinizi kendi kendinize kontrol etmeye ve yeni bir iş kurmaya hazır mısınız? Günümüz dünyasında, her zamankinden daha kolay bir iş fikri bulup bunu bir girişim haline getirebiliyoruz. Çünkü teknoloji iş alanlarını artırdı, küreselleşme finansman bulma yollarına katkılar sağladı. Gelecekte önemli olacak iş fikirlerini bir araya getirdik.

Instagram Danışmanlığı

Instagram’ın artan popülaritesine rağmen, tüm markalar uygulamada ne yapacaklarını bilmiyorlar. Sosyal medyada veya pazarlamada geçmişiniz ve fotoğrafçılığa olan tutkunuz varsa, popüler fotoğraf uygulamasına odaklanan bir danışmanlık şirketi açmak, diğer işletmelerin Instagram içeriğini iyileştirmesine ve gelişmesine yardımcı olurken para kazanmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Sermayesiz Başlanabilen Kurulabilen İş Türleri Nelerdir?

 

Kadın Sağlığı Platformu, Sağlık Kulüpleri

Fark yaratmak isteyen kadın girişimciler, diğer kadınlara yardım eden işletmeler kurmak için her zamankinden daha iyi bir konumda. Kadınların sağlık ihtiyaçlarına odaklanan bir online mağaza veya kadınlar için önemli kaynakları ve ürünleri birleştiren başka bir platform, başarılı ve anlamlı bir işletme açmak isteyenler için harika bir çerçeve sunabilir. Örneğin sağlıklı yaşam ve fitness hizmetleri. Özellikle uzun yıllar hayatta kalacak bir işletme hedefleyen bir sağlık kulübü veya spor salonu açmak, özellikle genç üyeler ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak üzere güçlü ve ilgi çekici bir sosyal medya varlığı yaratmaya odaklandıysanız, fitness trendinden yararlanmak için harika bir yol olabilir.

Çocuk Dostu Uygulamalar

Çocuklar gelecekteki müşterilerinizdir, bu yüzden onların sadakatini kazanmak kötü bir fikir değildir. Bu, yalnızca çocuklar için ürünler oluşturabilecek veya uygulamalar tasarlayabilecek herkes için büyük bir iş fırsatı doğurur. Ve eğer eğitim de yaparsanız ya da sağlıklı olmayı teşvik ederseniz, ebeveynlerini de kazanacaksınız. Örneğin çocuklara kod yazmayı öğretebilecek bir kurs açmak hiç de fena fikir değil.

Türkiye’de Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Nelerdir?

 

Yazılım Eğitimi

Oldukça uzmanlaşmış bir yazılım bilgisine sahipseniz, bilgilerinizi amatörlere ve yetenek setlerini genişletmek isteyen profesyonellere iletmek için ücret alabilirsiniz. Küçük grup çalıştayları veya özel oturumlar programlayın ve programın öğreticisi olarak saat başı ücret alın. Bu ek iş fikriyle ilgili en iyi şey yarı zamanlı yapılabilmesidir.

Yiyecek Kamyonu

Bir gıda işine başlamak ister misiniz? Bir kamyon, tuğla ve harçtan oluşan bir restorana kıyasla çok daha ucuz bir yatırımdır. Gıda kamyonlarının arıza oranı sadece yüzde 10-20’dir (restoranlar gibi yüzde 60 ila 90 arasında değil). Doğru teçhizat ve harika yemek tariflerine sahip usta ile mobil yemeğinizi hemen kurabilir veya çalıştırabilirsiniz.

Serbest Çalışma (Freelancer)

Şirketler, kadrolarındaki boşlukları doldurmak için giderek serbest ve sözleşmeli çalışanlara yöneliyor. Bir çeşit hizmet sunmak için bütün bir şirket inşa edebileceğinizi hayal etmek zor değil. Örneğin metin hazırlama şirketi gibi. Bazı serbest görevler projeyle ödenirken diğerleri saatlik ücret ödemektedir ve oranlar büyük ölçüde değişebilir. Ancak, daha fazla deneyim kazandıkça para kazanma potansiyeliniz yükselir.

Çeviri Hizmetleri

Küresel pazarın büyümekte olduğunu inkar edemezsiniz. Bütün bu kültürlerarası iletişim, çevirmenlere artan ihtiyacı kanıtlıyor. Tercüman ve çevirmen işinin 2022 yılında yüzde 46 oranında tüm mesleklerin ortalamasından çok daha hızlı büyüyeceği tahmin edilmektedir. Bu, ihtiyaç duyan işletmelerle yabancı dil konuşmacılarını bir araya getirebilecek girişimciler için büyük bir iş fırsatı anlamına gelir.

Evde Yapılabilecek Ek İş İmkanı, Evde Yapılacak İşler Listesi

 

Seyahat Salonları

İnsanlar daha uzun yaşarken, her çeşit üst düzey hizmet için artan bir ihtiyaç var ve bu ihtiyaçların tamamı sağlık hizmetleri ile ilgili değil. Büyüme potansiyeline sahip bir yaşam tarzı hizmeti, mesela saçlarını ve tırnaklarını yapmak için müşterilerin konutlarına giderek (adeta hareket eden bir salon) gerçekleştirilen hizmet, yaratıcı bir iş fikridir.  Gelecekte bu mobil servisler için artan bir ihtiyaç olacaktır.

Akıllı Telefon Onarımı

Akıllı telefonlar hem iş amaçlı hem de kişisel kullanım için vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Kırılmış bir telefonun onarımı, telefonu satın almak kadar pahalı oluyor bazen. Akıllı telefon tamir hizmetleri ülke çapında ileride çok ihtiyaç duyulan bir hizmet olacak. Kırık ekranları takmak ve akıllı telefon teknik problemlerini çözmek için bir ustalığınız varsa, daha uygun fiyatlı bir akıllı telefondan tamir atölyesi veya hizmeti açmak, adınızı duyurmanız adına kolay olacaktır.

Kariyer Koçluğu

İnsanlara ilham vermek ister misiniz? Kariyer koçluğu sayesinde, hangi kariyer yolunun takip edileceğini veya hayal ettikleri işleri nasıl yapacaklarını bilmeyenlerden, kariyer değişikliği arayan yaşlı insanlara kadar her yaştan müşteriyle çalışabilirsiniz. Müşterileri iş görüşmeleri için hazırlamaya, onların özgeçmişlerini geliştirmeye ve tutkularını bulma konusunda onlara yardım edin.

Etkinlik Planlayıcısı

Partileri hazırlamaktan ve toplantı düzenlemekten hoşlanıyor musunuz? Bir etkinlik planlama işi başlatın ve tutkunuzu karlı bir girişim haline getirin. Bir etkinlik planlayıcısı olarak, bireylere ve şirketlere ihtiyaçlarını planlamalarında yardımcı olabilirsiniz. Fakat, müşterilerin taleplerini stresli durumlar ve öngörülemeyen sorunlar sırasında sakin kalma becerisi ile yerine getirmek için sabırlı olmanız gerekecek. Mesela sadece niş bir konuda bu hizmeti sağlayabilirsiniz. Örneğin doğum günü etkinlik planlayıcılığı, evlilik yıldönümü etkinlik planlayıcı ya da işletmeler için toplantı organizatörlüğü gibi…

İş kurmak istiyorum diyenler için yeni ve ek iş fikirlerine ihtiyacı olanlara yardım etmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir