Isıtma Giderlerinden Nasıl Tasarruf Edilir, Yüksek Faturanın Az Gelmesi İçin

Çok fazla enerji harcamadan ısınmak, ısıtma faturalarından tasarruf etmek için basit ve ucuz yollar vardır. Davranışlardaki ufak tefek değişiklikler ve evin çevresindeki bazı düşük maliyetli onarımlar fark yaratabilir. Daha fazla planlama ve profesyonel yardım gerektiren daha büyük projeler ve harcamalar, enerji maliyetlerini düşürmenin diğer yollarıdır.

Bununla birlikte, çabanın büyük veya küçük olup olmadığı önemli değildir. Asıl nokta ısınma faturalarını azaltmak için gerekli şeylere hemen bugün başlamaktır.

Değişen Alışkanlıklar = Büyük Tasarruflar

Bir süveter giy.  Kulağa basit geliyor, ancak kış aylarında kısa kollu gezen ve başka bir giyecek katmanı eklemek yerine termostatı çeviren insanlar var. Tüketiciler termostatlarını düşürdükleri her derece için ısıtma faturalarında yüzde 1’e kadar tasarruf sağlayabilirler.

Perdeleri açıp kapatın. Perdeleri güneşli olduğunda açın, bulutlu olduğunda veya güneş battığında kapatın.

Ağaçları ve çalıları budayın. Güneş ışığının eve gelmesini engelleyen ağaçları ve çalıları kesin.

Egzoz fanlarını kapatın.  Mutfak ve banyo egzoz fanlarını kullanmaktan kaçının veya en aza indirgeyin. Evden ısı çıkışına neden oluyorlar.

Şömine amortisörlerini kapatın.  Şömine amortisörleri, bacanın üstünde ısı toplandığı için kullanılmadığında kapatılmalıdır. Bir şömine üzerindeki cam kapılar ısı tutmaya yardımcı olabilir.

Sadece pişirme için fırın kullanın.  Mutfağı ısıtmak için ocağı veya fırını kullanmayın; bu enerji israfıdır ve tehlikeli olabilir.

Basit Kendi Yapabileceğiniz Projeler

Bazen kazanmak için biraz harcamak zorundayız. Aşağıdaki önerileri kullanarak kısa bir malzeme listesi oluşturun ve sonra yerel donanıma veya ev geliştirme mağazasına hızlı bir yolculuk yapın.

Kalafatlama.  Korkuluk alınız, özellikle pencereler ve kapılar etrafında hava gelmekte olan çatlakları ve delikler doldurunuz. Kalınlığın birçok türü ve rengi vardır, bu yüzden en iyisini seçtiğinizden emin olmak için etiketi okuyun.

Hava tahliye.  Kapı ve pencerelerin etrafından eve gelen havayı engellemek için hava engelleyiciler alın.

Macun. Eski pencerelerin etrafını doldurmak için macun satın alın.

Hava filtreleri. Hava filtreleri satın alın ve ısı sisteminiz için düzenli olarak değiştirin. Kirli bir filtre, sistemin düzgün şekilde çalışmasına izin vermez. 

Uzun Vadeli Yatırımlar ve İyileştirmeler

Şömine iyileştirmeleri.  Ahşap, gaz veya elektrikli şömine yerleştirmeyi düşünün.

Yalıtılmış perdeler kullanın. Ayrıca, klima masraflarından tasarruf etmeye yardımcı olurlar.

Programlanabilir bir termostat veya otomatik zamanlayıcı alın. Evde değilken, sıcaklığı düşürün ve dönüşte sıcaklığı yükseltmek için termostatı programlayın.

Isı bölgeleri ile sadece kullanımda olan odaları ısıtın.

Eski cihazlardan kurtulun ve yeni Energy Star etiketi olan aletler ve fırınlar ile değiştirin. Verimlilik derecelerini satın almadan önce kontrol edin.

Nihai Tavsiye

Isıtma masraflarından tasarruf etmek için öneriler almak üzere hizmet şirketinizle görüşün. Pek çok kişi, evde enerji denetimini önerir ve daha az enerji kullanımı konusunda fikirler verir. Değişiklik yapmak için Enerji Bakanlığı tarafından sağlanan maddi teşviklerin bulunup bulunmadığı öğrenilebilir.

İnternetten Öğrenin

Isıtma faturalarından nasıl tasarruf edileceğini öğreten ve talimatlar sunan diğer web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir