İşletme Açmak İçin Yeni İş Fırsatları

Girişimci ruhunuz var ancak teknik bilgi birikiminiz yok mu? Son yıllarda ortaya çıkan tüm yüksek teknolojili yeni girişimlere rağmen, CSS ve QR kodları arasındaki farkı bilmenizi gerektirmeyen çok sayıda küçük işletme seçeneği hala var. Aşağıda, hemen bu yıl başlayabileceğiniz düşük teknolojili iş ve işletme fikirleri için fırsatlar bulunmaktadır.

Temizlik İşi

Kendi temizlik işinizi başlatmak için ihtiyacınız olan tek şey, kendi web sitenizi kurmak istemiyorsanız, potansiyel müşterilerinize erişim için gerekli el ilanları yoluyla elde edebileceğiniz tanıtımlar ve temizlik malzemeleridir.

Bit Pazarı Satışları

Bitpazarları çok çeşitli satıcılarla doldurulur. Temelde eski ev eşyalarından kendinize yaptığınız takıya kadar herhangi bir şey satabilirsiniz.

Gündüz Bakımı

Evde bir çocuk bakımı hizmeti işletmek, gün boyunca çocuk bakımı için güvenli bir ev ortamında çalışma deneyimine sahip olmanızı gerektirir.

Çim Biçme

Bölgenizdeki insanlara çim bakımı hizmetleri veren bir işletmeye başlayabilirsiniz. Bu işin sizi bir yere getirmesi için sadece bir çim biçme makinesi ve araca ihtiyacınız var.

Düğün Danışmanlığı

Etkinlikleri planlamaktan ve organize etmekten hoşlanıyorsanız, bir düğün danışmanlığı işletmesi kurmayı düşünebilirsiniz. Bu, çeşitli satıcılar ve servis sağlayıcılarla planlama ve kolaylaştırma yapmanızı gerektirir. Örneğin müzik gereksinimi, yer planlaması, pasta tercihi…vs

Toptan Un Mamülleri

Evde lezzetli gıdalar yarattığınız bir fırın işine başlayabilir ve onları yerel pastanelere veya lokantalara toptan satabilirsiniz. 

Emlak Eşyası Satış Hizmeti

Sevdiklerini kaybetmiş ve eşyalarını satmak zorunda kalanlar, çoğu zaman emlak eşyaları satışına yardımcı olması için birilerine ihtiyaç duyuyor. Antikalar ve kullanılmış eşyalar satma konusunda bilgiye sahipseniz, hizmetlerinizi bu kapasitede sunabilirsiniz.

İş Kurmak İstiyorum 2018-2019 İçin Yeni Güzel Ek İş Fikirleri

Yemek Köşkü

Yol kenarında pretzel standı başlatmak veya bir taco ya da diğer  yiyecek türlerinde bir kamyon kullanmak istiyorsanız, küçük, bazen de mobil ölçekte yiyecek öğeleri satmak üzere pek çok fırsat vardır. Örneğin bir şehirde farklı bir şehre özgü lezzetleri ve kültür öğelerini mobil aracınızla satabilirsiniz.

Havuz Temizleme

Havuz sahipleri, genellikle yaz aylarında havuzlarını temiz ve kullanıma hazır tutmak için profesyoneller kiralamaktadır. Bunun için biraz tecrübe ya da bilgi birikimi gerekir.

Giysi Değişiklikleri

Bazı dikiş becerileriniz varsa, giysilerinde onarım veya değişiklik yapılması gereken kişilere hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

Araba Yıkama

Bir araba yıkama işi kurmak veya araç yıkayarak ek gelir sağlayıp para kazanmak istiyorsanız, araba yıkama, teknoloji bilgisi az olanlara da büyük para kazanma fırsatını oluşturabilir.

Paketleme Hizmeti

Taşımayı planlamış olan ancak eşyalarını paketlemekle uğraşmak istemeyen insanlar için, onlara belirli bir ücret karşılığında bu hizmeti sunabilirsiniz.

Özel Nakış Hizmeti

İşletmelerin logolarını, sevdiklerinin baş harflerini veya başka ayrıntıları giysi veya aksesuarlara eklemek isteyen kişilere hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

Meslek Seçemiyorum, Kendime Uygun Mesleği Nasıl Bulabilirim?

 

İç Dekorasyon Hizmeti

Müşterilerin evlerini tasarlamasına ve süslemelerine yardımcı olmak tasarım odaklı girişimciler için eğlenceli bir iş fırsatı olabilir. Ve bu işlemler için yardımcı olabilecek bazı çevrimiçi araçlar vardır. Tasarım için keskin bir göze sahip olmanız gereklidir.

Geri Dönüşüm Hizmeti

Birçok insan bilgisayar gibi büyük eşyaların geri dönüştürülmesinin nasıl olacağını bilmiyor. Dolayısıyla, iyi bir ücret karşılığında bu öğeleri toplama ve bunları uygun geri dönüşüm noktalarına götürme hizmeti sunabilirsiniz.

Evde Bakım

Yaşlı insanlar genellikle çamaşır yıkama, market alışverişi ve randevulara gidiş ve dönüş gibi temel fonksiyonlarla ilgili yardıma ihtiyaç duyar. Hizmetlerinizi bir ev bakımı sağlayıcısı olarak sunarak, bu ihtiyaçların bir kısmıyla düzenli olarak ilgilenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Tur Rehberliği Servisi

Yerel bölgeniz ve topluluğunuz hakkında çok fazla bilginiz varsa ve bu bilgiyi başkalarıyla paylaşmayı seviyorsanız, etrafındaki insanlara bilgilerinizi aktarmak için yerel bir tur rehberi hizmeti başlatmayı düşünebilirsiniz.

Yoga Eğitimi

Yoga öğretmek, teknolojiye gereksinim duymayan, çok az şey gerektiren ödüllendirici bir kariyer olabilir. Bir stüdyoda yoga öğretebilirsiniz.

Tercüme Hizmeti

İşletmeler, bireyler ve hatta devlet kurumları genellikle çeşitli dillerde insanlarla iletişim kurmak için çevirmenleri işe alırlar. Öz diliniz dışında herhangi bir dilde akıcı konuşabiliyorsanız, hizmetlerinizi farklı müşterilere sunabilirsiniz.

Tercüme-Çeviri Hizmetleri İşi Kurmanın Avantajları ve Dezavantajları

Antika Satışları

Antik fuarlara, antik mağaza kabinlerine veya kendi mağazanızda çeşitli antik eşyalar satabilirsiniz.

Akvaryum Bakımı

Balıkları, kertenkeleleri, yılanları veya akvaryumda yaşayan diğer hayvanlara sahip olan insanların bir noktada bazı bakım hizmetlerine ihtiyaç duymaları muhtemeldir. Bu hizmetleri insanların evlerinde veya işyerinde sağlayabilirsiniz.

Pencere Yıkama

Dışarda olmaktan ve temizlikten hoşlanıyorsanız, bir pencere yıkama işi açmak sizin için en doğru seçim olabilir. Çok katlı binalar üzerinde çalışmayı planlıyorsanız, bazı temizlik malzemelerinin yanında dış mekan ekipmanları gerekir.

Bahçecilik

Dışarıda çalışmayı seven, bahçıvan olarak çalışabilen herkes için bir diğer mükemmel uyum, konut veya işletme müşterileri için açık bitki yaşamını iyileştirmek üzere çalışmaktır.

Olay Kurgulama

Düğün koordinatörlerine benzer şekilde etkinlik planlayıcıları; müşterilerin etkinliklerinin çeşitli yönlerini planlamak ve düzenlemek için çalışır. Üzerinde çalıştığınız etkinlik türlerine (örneğin doğum günü) bağlı olarak, büyük bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.

Arabada Detaylı Temizlik

Araba sahipleri, sadece arabalarının dışını yıkamakla kalmayıp aynı zamanda üstten alta kadar tüm içerisini temizleyebilen birisine iyi fiyat ödeyecektir.

Çiçekçi

Bir çiçekçi olmak, müşterilerinizin seveceği düzenlemeleri yapmak için farklı çiçekler ve bitkilerle çalışmanız demektir.

Saç Stilisti

Bir kozmetik aşığıysanız saç stilisti olarak kendi işletmenizi kurabilir; kesim, renk ve diğer çeşitli stil servisleri sunabilirsiniz.

Makyaj Sanatçısı

Veya bir makyaj sanatçısı olarak çalışabilir, müşterileri kendi mekanınıza davet edebilir veya onlarla çalışmak üzere seyahat edebilirsiniz.

Taşıma Hizmeti

Büyük bir aracınız ve güçlü ekibiniz varsa, bölgenizdeki müşterilere sevkiyat hizmetleri sunabilirsiniz.

Ağaç İşleme Hizmeti

Mobilyalardan kuş evlerine kadar ahşaptan çok çeşitli eşyalar oluşturabilirsiniz. O zaman bu ürünleri yerel işletmelere, tekne fuarlarında veya bitpazarlarında satabilirsiniz.

Fotoğraf Restorasyonu

Eski fotoğraflar solma ve zaman içinde yıpranma belirtileri gösterme eğilimindedir. Bu iş uzmanlık gerektirir, ancak belirli dijital fotoğraf tiplerini tam dijital hale getirmek için çalışabilirsiniz.

Çamaşırhane Servisi

Öğrenciler, yaşlılar hatta meşgul aileler için düzenli çamaşır yıkamalarına yardımcı olacak bir hizmet sunabilirsiniz.

Sabun Yapımı

Sadece birkaç içerik ve malzemeyle çeşitli kokular ve spesiyalitelerle kendi sabununuzu yapabilir ve bunları yerel güzellik mağazalarına veya zanaat etkinliklerine satabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir