Kartuş Toner Mürekkep Dolum Dükkanı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Evde veya ofiste doldurulabilir kartuşlar kullanan bir yazıcı mı kullanıyorsunuz? Boş yazıcı veya fotokopi tonerlerinin her boşaldığında yenisiyle değiştirilmesi oldukça pahalı değil mi? Üstelik çevreye de zararı var. Mürekkep ve toner kartuşu dolumu sağlayan şirketler, paradan tasarruf etmek isteyen tüketiciler ve çevreyi gereksiz yere kirletmek istemeyen kullanıcılar için yardımcı oluyor.

Çevreye yardım etmek ve müşterilerinizin tasarruf etmesine yardımcı olmak istiyorsanız, mürekkep ve toner kartuşu doldurucusu olarak küçük bir işletme sizin için güzel bir iş fikri olabilir.

Toner dolum dükkanı açmak mantıklı mı? Karlı bir iş mi? Artılarını ve eksilerini keşfetmek için okumaya devam edelim.

Mürekkep ve Toner Kartuş Dolum İşletmesi Açmanın Avantajları

Mürekkep ve toner kartuşu doldurma işi konusunda kararsızsanız, bu tür işe başlama nedenlerinden bazılarının mantıklı olduğunu düşünmek yararlı olabilir. Mürekkep ve toner kartuşu doldurma işini başlatmanın bazı avantajları şunlardır:

 • Çevre için iyidir, çünkü depolama alanlarındaki kartuşları azaltır.
 • Başlangıç ​​maliyetleri nispeten düşüktür.
 • Başlamanıza yardımcı olacak başlangıç ​​araçları bulunmaktadır.
 • Franchise (kısaca bayilik diyelim) fırsatları vardır.
 • İşyeriniz evde, mobil veya uydu konumunda olabilir.
 • Doldurulabilir malzemeler için artan bir talep var.
 • Geniş bir hedef pazarınız var ve bireysel konutlara veya işletmelere hizmet edebilirsiniz.

Mürekkep ve Toner Kartuş Dolum İşletmesi Açmanın Dezavantajları

İşletme mülkiyetine girmeden önce, mürekkep ve toner doldurma işi başlatırken karşılaşabileceğiniz bazı olası zorlukların dikkate alınması önemlidir.

Karşılaşabileceğiniz en sık karşılaşılan zorluklardan bazıları: 

 • Doğru pazarlara ulaşmak için doğru pazarlama stratejilerini bulmak zor olabilir.
 • İşletmeyi açmak için gerekli malzemeyi satın almanız gerekiyor.
 • Çok fazla rekabet var.
 • Kartuşları nasıl dolduracağınızı öğrenmeniz gerekiyor.
 • Endüstrinin bazı bölümleri dürüst iş için zorlaşan bir üne sahiptir. (Eskiden süte su katan klasik amcalarımız olduğu gibi kartuşu tam doldurmama konusunda direten ve nahoş nefse sahip dayılarımız da mevcuttur) Yani güvenilirliğinizi kanıtlamanız zaman alabilir.

Mürekkep Dolum İşine Nasıl Başlanır?

Yazıcı şirketleri yazıcı mürekkebi satışı ile büyük kazançlar elde ederler. Birkaç girişimci mürekkep püskürtmeli kartuşları bir şırıngayla doldurmanın, müşterilerinin paralarını kurtarabileceğini ve yeni işlerinde büyük bir kâr elde edebileceğini fark etti. Eğer bu girişimcilerden biri olmak istiyorsanız, kendi mürekkep püskürtmeli doldurma işinizi başlatmak, az ekipman ve para gerektirir. Ayrıca oldukça kolay bir şekilde başlatılabilir.

1-Mürekkep püskürtmeli kartuş türlerini bilin. Baskı kartuşları çeşitli şekil ve boyutlarda gelir, her biri farklı doldurma teknikleri gerektirir. 

2-Mürekkep enjekte etme yöntemini öğrenin. Bu kartuşların her biri için farklı doldurma tekniklerini öğrenin. Bu farklılıklara rağmen, her kartuş türünün yeniden doldurulması için üç denemede yetkin olmanız beklenir. Çeşitli kartuşları doldurma talimatları için gerekli kaynakları öğrenin.

3-Çalışma alanınızı dikkatli bir şekilde hazırlayın. Evde tabanlı iş olarak bu işi yapıyorsanız mürekkebi evde beslenen hayvan ve çocuklardan uzak tutun ve sızdıran kartuşları ucuz masa örtüleri üzerine yerleştirin. Bir ev boyamak için ne giyiyorsanız o giysilerinizi giyin. Bir önlük idealdir.

4-Sarf malzemeleri alın. İşiniz küçükse, ekipmanınız ucuzdur ve çoğu donanım mağazasında bulunur. Mürekkepleri online toptan satın alabilirsiniz. Doldurma işlemi için gerekli ek malzeme satın alın. Operasyonunuz genişledikçe ve sermaye kazanırsanız, doldurma işlemini hızlandırmak için daha pahalı ekipman satın almayı düşünün. 

5-Uygun şirketlere pazarlayın. Bazı şirketler iş operasyonları için öncelikle yeniden doldurulmuş mürekkep satın alır. Bunlar arasında okullar, devlet daireleri, grafik tasarım stüdyoları ve şirketleri, mimarlık firmaları ve fotoğrafçılık işletmeleri yer alır. Bu şirketleri şehrinizde hedefleyin ve paradan tasarruf etmek isteyenlere (kendinizi kanıtlayana dek) indirimli olarak sunun. Başlangıçta kendinizi tanıtmak için ücretsiz bir kereliğine bu işi yapabilirsiniz.

Diğer yeni iş fikirleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir