Kısa Yoldan Çok Hızlı Acil Para Kazandıran Fikirler

Günümüz insanının en büyük sorunu nedir diye sorsak, eminiz ki birçoğunuz “zaman ve para” diye cevap verecektir. Hep bir şeylere yetişme telaşı içindeyiz. Bu telaş içerisinde para kazanmak da hepimiz için daha hızlı ve kolay yoldan olmak zorunda. Ama bir şans oyunundan yüksek miktarda para kazanmadıkça bir anda milyonlara sahip olmak pek de mümkün değil. Ancak yine de bazı fikirlerle, yeni girişimcilik yöntemleriyle hızlı, acil para kazanma şansınız var. Hatta bazılarını evden de yapabilirsiniz.

Örneğin; gizli müşteri olabilirsiniz. Firmalar çalışanlarının denetlenmesine zaman zaman ihtiyaç duyarlar ve bunun için gizli müşteri arayışı içinde olabilirler. Gizli müşteri olup hazırlayacağınız raporu firmaya sunmanız hızlı ve acil para kazanmanızda yeterli olacaktır. Firmaların birçoğu online olarak gizli müşteri aramaktadır.

Freelance olarak çalışmak. Günümüzde birçok firma tam zamanlı çalışan yerine freelance olarak çalışabileceği kişileri tercih etmektedir. Bu fiziki bir ofis ortamı ihtiyacını ve de sosyal hakları ortadan kaldırdığı için firmalar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Eğer siz de özellikle grafik, web tasarım, yazılım, editörlük, redaksiyon, halkla ilişkiler gibi alanlardan birisiyle ilgileniyorsanız zamanınızı iyi ayarlamak koşuluyla freelance çalışma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Part time çalışmak. Yine firmaların günümüzde maliyetleri düşürme açısından tercih ettiği çalışma yöntemlerinden birisidir. Siz de örneğin öğrenciyseniz ya da çalışmaya tam gün zaman ayırma şansınız yoksa ama hızlı ve acil olarak para kazanmaya ihtiyaç duyuyorsanız garsonluk, şoförlük gibi part time işlerde çalışabilirsiniz.

Özel etkinlikler ve toplantılarda görev almak. Yine tam zamanlı bir işte çalışma şansım yok ama acil olarak para kazanmaya da ihtiyacım var diyorsanız size göre başka bir seçenek. Firmalar belli dönemlerde ürünlerinin çeşitli yöntemlerle tanıtılmasına ihtiyaç duyarlar. Örneğin herhangi bir markette ürünün sunumunun yapılması ya da firmanın standında ürün tanıtımı yapılması gibi… Bunun için bazen firmanın maskotu olmanız gerekirken bazen bir tişört giymeniz yeterli olacaktır. Çalışırken aynı zamanda eğlenmek ve de acil yoldan para kazanmak istiyorsanız bu tarz işler tam da size göre.

Doğrudan satış firması için temsilcilik yapmak. Yine günümüzde firmalar tarafından tercih edilen satış yöntemlerinden birisidir doğrudan satış. Eğer siz de ikna kabiliyetinize, satış yeteneğinize güveniyorsanız ve de belli bir mekâna, fiziki ortama bağlı kalmadan evinizden satış yapmak ve para kazanmak istiyorsanız satacağınız üründen belli bir komisyon alacağınız bu tarz satış yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Acil Nakit İhtiyacını Karşılama Yöntemleri

 

Bahsettiğimiz herkesçe bilinen bu seçenekler dışında hızlı ve acil para kazanabileceğiniz biraz daha farklı seçenekler de mevcut; örneğin bir şeyleri kiralamak. Mesela size büyük geldiğini düşündüğünüz bir evde yaşıyorsanız bir odanızı kiraya vermeniz ya da aynı şekilde sizde fazla olan, çok kullanmadığınız eşyalarınızı kiralamanız örneğin fotoğraf makinesi gibi…

Diğer seçeneklerden birisi; aracınızı reklam panosu haline dönüştürmeniz. İlk duyduğunuzda yolda trafikte giderken yanınızdan patates kızartması ya da buz gibi bir içecek resmiyle kaplanmış bir araç geçmesi çok sıra dışı bir fikir olarak gelebilir. Ancak firmayla yapacağınız anlaşma sonucu yeni bir araca bile sahip olabilme şansınız olduğunu düşününce yürüyen bir reklam panosuna sahip olma fikri hiç de fena olmasa gerek.

Başka bir seçenek ise, ilaç deneği olmak. Bizde pek rastlanmasa da Avrupa ülkelerinde daha sık rastlanan acil para kazanma yöntemlerinden birisi henüz piyasaya sunulmamış ilaçların deneği olmaktır. Aylık ücretiniz denek olduğunuz ilacın riskine göre değişiklik gösterecektir.

Son olaraksa viral videolar yapmak. Viral videolar yapmak ve online kanallarda bunların izlenmesini sağlamak pek de kolay bir iş olmamakla beraber iyi bir sunum ve montaj eşliğinde hazırlanan videolar sayesinde bir anda internetin en çok izlenenleri arasındaki yerinizi alıp reklam gelirleriyle hızlı para kazanmanız işten bile değil.

Kolay Hızlı Farklı Para Kazanma Yöntemleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir