Küçük İşletme Maliyetlerini Azaltma Yöntemleri

Küçük işletmelerdeki masrafları azaltmak ve zamanla daha az para harcayacak süreçler oluşturmak için çok fazla zaman harcamak ya da çok fazla çaba sarf etmek zorunda değilsiniz. Çoğu zaman, küçük işletme fonlarınızı nereye koyacağınıza karar verirken daha akıllı tercihler yapmakla ilgilidir.

İşte işletme maliyetlerini azaltmanın yolları:

Teknolojiyi Kullanma

Teknoloji, tasarruf etmemize ve işletmelerimizi beş yıl önce mümkün olmayan yollarla ilerletmemize izin veriyor. Telekonferans hizmetleri, online ödeme hizmetleri, açık kaynak yazılım ve uzak masaüstü uygulamaları gibi teknoloji ile işletme maliyetlerini azaltmanın birçok yolu vardır.

Sabit Hattınızı Kapatın

Geleneksel telefon hatları pahalı ve bazen gereksiz iş maliyetine neden olabilir. Cep telefonu ve sanal telefonlar iş maliyetinizi azaltmaya yardımcı olabilir.

Büro Malzemelerinde Tasarrufa Gidin

Kağıt, mürekkep, posta sarf malzemeleri ve posta masrafları çok düşük gibi görünebilir, ancak zaman zaman büyük iş masrafına neden olabiliyor. Kağıtsız çalışma sistemi de bir miktar maliyetleri azaltabilir. Bir dosya dolabı yerine bilgisayarınızda evrak dosyalama yapmanız yararınızadır.

İşinizi Online Pazarlamaya Başlayın

İnternetten pazarlama konusuna henüz atılmadıysanız, hızlı tempolu, yüksek sonuçlu ve düşük maliyetli pazarlama potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir. Bir iş bloğu ile başlayabilirsiniz. Sosyal medya pazarlama ve diğer online reklamcılık; çok az iş maliyeti ile nispeten hızlı yanıt alma potansiyeline sahiptir.

Küçük İşletmeler İçin Düşük Bütçeli Online Pazarlama Fikirleri

 

Kredi Kartı Borcunuzu Azaltın

İş masraflarınızı işletme kredi kartınıza yükleyerek acil işletme masraflarınızı azaltabilirsiniz, ancak bu durum faiz oranları nedeniyle işletme maliyetlerinizi uzun vadede azaltmak için etkili bir yol değildir. Kredi kartı borcunu azaltmak, mali açıdan daha sağlıklı ve uzun vadede daha akıllı bir yoldur.

Bir İşletme Bütçesi Oluşturun

Bütçeleme, iş masraflarının azalması ile birlikte ele alınır. Çünkü her ay işiniz için giden paranız hakkında net bir fikriniz olmadan akıllı finansal kararlar vermek imkansızdır. Bir iş bütçesi, işinizi azaltmak için güçlü bir araç haline gelebilir.

İşletme İçin Alternatif Bir Yer Keşfedin

Fiziksel bir işyerine sahip olmakla birlikte giderler muazzam olabilir ve çoğu durumda bu kaçınılmazdır. Değiştirebileceğiniz bir durumda iseniz, perakende satış yerini küçültmek önemli ölçüde işletme maliyetlerini azaltabilir. Hatta eğer mümkünse işinizi ev tabanlı bir işe dönüştürebilirsiniz

Fazla Yazılım Kullanımını Düşürün

Her gün kaç tane uygulama kullanıyorsunuz? Muhtemelen bilgisayarınızda şu ana kadar hiç kullanmadığınız veya nadiren kullandığınız birkaç uygulama var. Yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan yazılımı satın alarak ve diğer uygulamaları satın alma maliyetinden kaçınarak ve yazılımın güncel kalması için gerekli olan yükseltme ücretlerini düşürerek işletme maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Açık kaynak yazılım uygulamalarına alternatifler de işletme maliyetlerini azaltmak için etkili bir yoldur.

Takas Etmeye Çalışın

Takas, malınızı ve hizmetlerinizi, ihtiyaç duyduğunuz mallar ve hizmetler için herhangi bir nakit çıkışı olmadan değiş tokuş etmektir. 

İş maliyetlerini düşürmek için bu yollara ek olarak farklı birçok yöntem olsa da şimdilik burada bu kadarına değindik. İşletmeniz için hangi tasarruf yollarının açık olduğunu bir girişimci olarak yine en iyi siz bilebilirsiniz.

Küçük İşletmeyi Geliştirme ve Büyütme Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir