Küçük İşletmeyi Geliştirme ve Büyütme Yöntemleri

İster tek kişilik bir operasyon bölümünüz olsun isterse 100 çalışanınız olsun, devam eden iyileştirme, geliştirme ve büyütme adımları istenilenin ta kendisidir. İşletmeler statik değildir. İşinizin grafiği yukarı doğru gidiyor ya da o yöndeyse işinizi daha iyi hale getirmek için tutarlı gelişmeler yapmak bilinçli bir hareket olacaktır. Bu ipuçları, işletmenizin en büyük kazanç sağlayan alanlarını iyileştirmeye odaklanmanıza yardımcı olacaktır:

1.Finansal Skorunuzu Koruyun

Küçük işletmenin ilk zamanlarındaki günlük, haftalık ve aylık finansal eğilimleri şaşırtıcı derecede değişiklik göstermemelidir. Nakit akışını geçerli düzeyde tutmak için zaman harcamak hayati önemde. Mali beceri eksikliği varsa bir muhasebeciyi işe almak, işletmenin pozitif döngü içinde kalması için gerekebilir.

2.Hedefleri Belirleyin

Finansal skorunuzu korumanın yanında yeni hedefler belirlemek, iş başarısının önemli bir parçasıdır. Küçük işletmelerin ilerlemeye devam etmesini sağlamak için ulaşılabilir yeni hedefler belirlemesi ve bunları bir planlama aracı olarak kullanması gerekir. İşletmenizin hedeflerini yılda bir kez veya birkaç ayda bir belirlerken, hedef belirleme sürecinizde tutarlı olmanız da önemlidir (hedefleriniz üzerinde ne kadar sık ​​çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz!)

3.Yüksek ve Etkili Pazarlama Yöntemlerini Kullanın

Etkisiz pazarlamaya para harcamak çok kolaydır. Küçük işletmeler için düşük bütçeyle yüksek ve etkili pazarlamanın nasıl yapılacağını öğrenin. Bir veya iki yeni taktikleri test edin ve bunları pazarlama karmasına eklemeden önce hangisinin en iyi performansı sergilediğini görün.

Küçük İşletmeler İçin Düşük Bütçeli Online Pazarlama Fikirleri

4.Master İş Sunumları

Güçlü bir işletme tanıtımı, küçük işletmelerinizi sıçramalarla iyileştirmenize yardımcı olabilir. Bu bir konferansta bir konuşma yapma ya da herhangi bir ağ etkinliğindeki satış görüşmesinde işletmeyi tanıtma gibi şeyleri içerir.

5.Satış Becerilerini Keskinleştirin

İşi büyütmek için gerekli olan finansmanı sağlamada yardımcı araç; yüksek getiri alanı olan satış fonksiyonudur. Satış ekibinin satış becerilerini geliştirmeye odaklanmanız gerekir.

6.En İyi Uygulamaları Bulun

Her endüstrinin denenmiş ve yapılmış doğru olan şeyler gibi ipuçları mevcuttur. Paranızı boşa harcamaktan kaçının ve sanayiyi yeniden keşfedebilmek için zaman ayırın.

7.Personeli Motive Edin

Yetenekli ve motivasyon sahibi personel, iş dünyasında büyük gelişmeler sağlayabilir. Çalışanlarınızı motive etmeyi dolayısıyla performanslarını daha yüksek seviyelere çıkarmayı öğrenin.

8.Sınırlarınızı Bilin

Her başarılı iş sahibinde, sınırlamalar hakkında net bir fikir vardır. Girişimci kişilik türünüzü bilerek, kaynaklarınızı yönetebilir ve güçsüzlük alanlarınızda yardım bulabilirsiniz.

9.Daha Fazlasını Yapmak İçin Teknolojiyi Kullanın

Teknoloji bizi sadece paradan kurtarmaz, aynı zamanda bize zaman da kazandırabilir. Sürekli değiştiği için teknolojiyi yeni yollarla kullanmanın ticari hedeflerle alakalı olduğunu bilmeliyiz. Şu anda küçük işletmelerinizde başarıyla teknolojiyi kullanıyor olsanız bile, işletmenizde daha da fazla şey yapmanıza yardımcı olabilecek yeni araçlar geliştirilmeye devam ediyor.

10.Bir Mola Verin

Küçük bir işletmeyi işletmek zor bir iştir. Bazen işinizi geliştirmenin ve tutkunuzu yeniden kazanmak için en iyi yol biraz rahatlamak üzere bir tatile çıkmaktır.

Küçük İşletme Maliyetlerini Azaltma Yöntemleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir