Lise ve Üniversite Öğrencilerinin Para Kazanma Yöntemleri

Herkesin temel ihtiyacı olan para, öğrencilik yıllarında daha da kıymetlidir. Hele bir de gençliğin en tatlı yaşandığı zamandaysanız. Tam bu dönemde olan lise ve üniversite öğrencileri için paranın  anlamı çok çok farklıdır. Ne kadar çok olsa da bir anda biter ve acil bulunması gerekir. Peki, kendi başına bu para kazanılmaz mı? Akıllıca davrandıklarında elbette ki kazanılır. Lise ve üniversitelilerin olmazsa olmazı internet ! Buyurun, lise ve üniversite öğrencilerinin internetten nasıl para kazanacaklarına bir göz atalım.

1)SATIŞ ORTAKLIĞI YAPMAK

Öğrenciler için internetten para kazanmanın en karlı yollarından biri satış ortaklığıdır. Okul derslerinizi aksatmaz ve boş zamanlarınızı paraya çevirir. Bir site kurun ve orada çeşitli ürünlerin tanıtımını, satışını yapın. Sayfanıza tıklandığında satış gerçekleşirse kazanmaya başlarsınız. Satış ortaklığı yapacağınız ürünün kalitesini, kar oranını ve ürün sahibi şirketin güvenilirliğini araştırın. Okul arkadaşlarınıza sitenizden bahsedin, çevre edinin. Böylece öğrenciyken para kazanın. İşi geliştirmek ve başarı oranı size bağlıdır. Şu aralar Xticaret bu konuda meşhur bir oluşum. Ayrıca şu sıralar Ferolle parfümünün satış ortaklığı sayfası https://www.medikalize.com.tr/ rağbet görmektedir.

2)YAZI YAZMAK

Yazı yazmayı seviyorsanız ve ilginiz varsa internetten yazdıklarınızı satabilirsiniz. Lise ve üniversite öğrenciyseniz yazı yazmaya aşinasınızdır. Yazım, imla, kompozisyon kurallarını tekrar gözden geçirin. Öğrenci olduğunuzdan birçok yazım-imla konusuna hakimsiniz ya da bunlardan haberdarsınız. Bilgilerinizi paylaşarak internetten para kazanabilirsiniz. Bunun için güvenilir siteler bulun; çünkü emek harcadığınız işin parasını almak önemli. Sonuçta para için yazı yazacaksınız. SEO uyumlu makale yazılımını araştırın. Gerekirse imkanlarınıza göre eğitimini alın. iyimakale.com gibi sitelerden makale satabilir, wmaraci.com gibi webmaster forumlarında makalelerinizi anlatabilir müşteri bulabilirsiniz.

3)VİDEO YAYINLAMAK

Öğrencilik sayesinde dışarıda aktifsiniz. Birtakım olaylara şahit oluyorsunuz. Okullarda özellikle lise ve üniversite öğrencileri çeşitli etkinlikler, gösteriler, şakalar ve ilginç vak’alara rastlar. Bunları video çekerek Youtube’ta yayımlayabilirsiniz. Youtube ortaklık platformu sayesinde videolara para veriyor, bunu araştırın. Ayrıca özel yetenekleriniz varsa bunları da video çekip paylaşabilirsiniz.  Öğrenciler için internetten para kazanma yolu olabilir. Böylece hatıralarınızı kayıt altına alabilir, harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

4)İNTERNETTEN ANKET DOLDURMAK

Anket yapan şirketlere internetten kayıt olun. Size gelen anketleri dürüst bir şekilde doldurun. Her doldurduğunuz anket size para kazandıracaktır. Lise ve üniversite öğrencilerinin yaş sınırlı anketlere katılması sorun olmayacaktır. Öğrenci arkadaşlarınıza da referans olabilirsiniz. Onların kazançlarından da belli oranda kazanabilirsiniz. E-posta yoluyla anketler size ulaşacaktır. Eğitim hayatınızı aksatmadan öğrenciyken de internetten kolayca para kazanabilirsiniz. Anketörlüğü hafta sonlarını ve tatil günlerini sahaya inerek de yapabilirsiniz. Bunun için kalabalık alanları seçin. Anketler daha çabuk bitecek ve nakit para daha çabuk elinize geçecektir. Bu iş için en ideal elaman öğrencilerdir. Şunu belirtmeliyiz ki anketlerden çok para kazanamazsınız.

5)ÖZEL DERS VERMEK

Çevrenizde bulunan ve bilginiz olan konularda özel ders verebilirsiniz. Zaten lise veya üniversite öğrencisi olduğunuz için size karşı “dersi ve konuları bilir” anlayışı vardır. Oturduğunuz binanın girişine, okul panosuna, çeşitli yerlere dersin ismini ve iletişim bilgilerinizi asarak işe başlayın. İşinizi hakkıyla yaptıkça karşılığını alacaksınız. Sizin için de zevkli olabilir. Hem konuları pekiştirir hem de öğrenciyken para kazanırsınız.

6)WEB SİTESİ HAZIRLAMAK

Öğrenciler internetten ve bilgisayardan sıkça yararlanırlar. Bilgisayara hakimseniz ya  da üniversitede bilgisayar-yazılım üzerine eğitim alıyorsanız sizin için bir kazanç kapısı olabilir. Çeşitli siteler için tema, yerleşim, görünüm gibi hizmetler verebilirsiniz. İşinizi kaliteli yapar, dürüst olursanız kazancınız da artacaktır. Hem üniversite öğrencisiyken internetten para kazanacak hem de tecrübeniz olacaktır. İsterseniz kendi sitenizi kurup geliştirebilirsiniz. Bu hazır siteyi daha sonra satabilirsiniz. WEB hizmetleri uzun yıllar daha para kazanmakta lider olacaktır. Kendinizi öğrenciyken geliştirmekte fayda var. Web sitelerinden birçok para kazanma yolu var. Google Inc.’a ait reklam yayıncı platformu Adsense, tanıtım yazısı satma, link paylaşımı, site alıp satma…vb

7)PART TİME İŞLER

Çevrenizdeki avm, iş yerleri, marketler, mağazalar gibi elemana ihtiyaç olabilecek yerlere başvurun. Boş zamanlarınıza göre çalışabilirsiniz. Lise öğrencileri için hafta sonu ; üniversite öğrencileri içinse hafta içi bazı günler de uygun olabilir. Öğrenci olduğunuz için size kolaylık gösterebilirler.

  • Öğrenciyken internetten ; oyun oynayarak,  sosyal medya, e- posta okuyarak, sitelere yöneticilik ve blogger yazarlığı yaparak da para kazanabilirsinizYetenekleriniz dahilinde; spor ve güzellik salonlarında, bakım evleri, etüt merkezlerinde çalışabilirsiniz. İşin en güzel yanı boş zamanlarınızı nakite çevirmektir. İnternetten yapacağınız iş hangi alanda olursa olsun iyice araştırın güvenilirliğinden emin olun ve öğrenciyken para kazanmanın keyfine varın. 

Diğer para kazanma yöntemleri neler merak ediyorsanız okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir