Makale Yazarlığından Ne Kadar Para Kazanılır?

Makale, akademik alan dışında; siyasi, güncel haber, teknoloji, ekonomi, sağlık, spor veya toplumsal olaylar gibi konuları açıklayıcı ve yorumlayıcı niteliğe sahip internet siteleri için yazılan yazılar olarak da bilinmektedir. Sınırsız her alanda özgünce yazılan ve akademik açıdan yazıldığında kaynak gerektiren bir yazımdır. Birçok alanda makale yazarlığı yapan veya yapmak isteyen insanlar mevcuttur. Makale yazarlığı yaparak para kazanmak isteyen insanların aklına ilk önce şu soru gelmektedir: Makale yazarlığından ne kadar para kazanırım elde ederim?

İnternetten Online Para Kazanmanın Basit Yolları

Çeşitli platformlar, yazma yeteneğini geliştirmek veya yazarak para kazanmak için imkânlar sunmaktadır. Yazarken aynı zamanda, birçok bilgiye sahip olunmakla birlikte, ek gelir şansı da yakalanmış olunur. Tam veya yarı zamanlı çalışanlar, öğrenciler, ev hanımları kısacası yazmayı seven ve sevdiği işle para kazanmak isteyen herkes, yazı yazarak belli bir bütçeye sahip olabilmektedir. Çeşitli internet sayfaları, haber siteleri içeriklerini zenginleştirmek ve aydınlatıcı olmak amaçlı, çeşitli konularda yazılara ihtiyaç duymaktadır. İşte tam bu noktada makale yazarlığı devreye girmektedir. Günümüzde çok fazla rağbet gören işlerden bir tanesidir. Çünkü evde, iş yerinde ya da her nerede olunursa olunsun, yazı yazmak mümkündür. İhtiyaç olan tek şey, yazmak konusunda bilgi ve tecrübeye sahip olmaktır. Makale alış-veriş sektörü, teknolojinin gelişmesi ve internet hayatına hemen herkesin sahip olmasından mütevellit, ihtiyaç duyulan ve yaygın olan bir sektördür. Makale yazmak isteyenlerin daha kısa sürelerde makale ile para kazanmaları için bu makalelerini makale alış-satış sitelerine göndermeleri gerekir. Ayrıca bazı sitelerde sipariş usulü de çalışabilmektesiniz. Bizler size iyimakale.com sitesini tavsiye etmekteyiz. 

Makale yazarlığı sektörü, aylık gelir bütçesine katkı sağlamak veya sadece makale yazarlığı yaparak para kazanmak isteyen herkesi tatmin edebilecek kazanç sağlamaktadır. Her işte olduğu gibi makale yazarlığı da ne kadar çalışıldığıyla, yani yazıldığıyla ilgilidir. Örneğin; tam zamanlı bir işe zaten sahipken ek gelir elde etmek isteniliyorsa, akşamları yazacağınız 1000 kelimelik bir makale ile ortalama 10,00 TL gibi bir kazanca sahip olunabilir. Hafta sonları, izin günlerinde veya kendi performansınıza oranla bu tutar artırılabilir. Ne kadar kazanılacağı tamamen yazarın çalışma şekli ve yazılarının kalitesi odaklı bir durumdur. Fakat tüm gelir makale yazarlığından sağlanmak istendiğinde, tüm gün yazma şansı yakalanmaktadır. Günlük yazılabilen makale sayısı ne kadar artarsa, kazanç o kadar fazla olmaktadır. Genellikle ortalama fiyatlar şu şekildedir: 100 kelimelik makaleler 1,00 TL’den hesaplanır. Yani günde 500 kelimelik makale yazıldığında, günlük kazanç 5,00 TL olabilmektedir. Örneğin bir ev hanımı günlük 500’er kelimeden 3 makale yazsa, günde en az 15 TL, ayda 450 TL gibi bir kazanç sağlar. Her işte olduğu gibi bu konuda kendisini gösterdiğinde ise fiyatları artırarak daha fazla kazanma yoluna gidilebilir. 

Evde nasıl para kazanılabilir, evde yapılabilecek ek işler nelerdir?

Yazarlık konusunda tecrübeli ve bilgi sahibi her yazar, günde ortalama 5000 kelime makale yazabilmektedir. (Günde 50 TL, ayda 1500 TL para eder) Durum böyle olunca, günlük sergilenen performans neticesinde gelir de yükselmektedir. Belli başlıklar altında bilgisi olan veya “araştırmayı seviyorum” diyen herkes makale yazarlığı ile ilgili güzel kazançlar sağlayabilir. Bunun dışında kişiye kattığı yeni bilgiler sayesinde, her zaman geliştirici de olmaktadır.

Kısa Yoldan Çok Hızlı Acil Para Kazandıran Fikirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir