Para Kazandıran Özgün Garip İş Fikirleri

İş dünyası için bu benzersiz fikirlerden bazıları ülkemizde tutmaz gibi gelse de bazıları için “Hey, neden bunu önce ben düşünmedim?!” diye mırıldanıyorum. Muhtemelen aynı tepkiye sahip olacaksınız. Bu koleksiyondaki iş fikirleri, baş biti ile uğraşmak gibi garip şeyler yapmayı içeriyor olsa da tüm hepsi girişimcilerine para kazandırmıştır.

Çünkü bunlar size tuhaf iş fikirleri gibi görünse de, hepsi ürün veya hizmetlerini satın almak isteyen bir müşteri grubuyla (diğer bir deyişle bir niş pazara) başarıyla bağlandılar.  

Çelik Ağaçlar

Oteller, kumarhaneler, perakendeciler, müzeler, kütüphaneler, hayvanat bahçeleri, ticaret binaları, tema parkları ve lüks evler için üretilen çelik sanat ağaçları güzel sanat eserleridir. Amerika’da naturemaker bu işi güzel yürütüyor…

Kafa Biti Giderme

Kafa bitleri maalesef çocuğunuzun kafasına kadar gelebilir! Neyse ki, baş biti ve sirkelerden arındırma hizmetleri sunarak para kazanan işletmeler var. Ama Amerika ve Kanada’da…  licesquad siteleri mevcut, araştırmak için arama motoruna yazabilirsiniz.

Satılık veya Kiralık Cansız Mankenler

Perakende mağaza vitrinlerini dolduran tüm cansız mankenlerin nereden geldiğine bir göz attınız mı hiç? Evet, haklısınız. Biri onları yaptı. Muhtemelen bir manken fabrikasında.  Cansız manken üreten bir iş fikri sizi cezbediyorsa bunu düşünebilirsiniz. Kullanılan mankenlerin sayısı artabiliyor.

Sentetik Lades Kemiği

Hepimiz küçükken bir tavuk yemeğinde lades kemiği arayıp karşımızdaki dostumuzla lades oyunu oynamışızdır. İş dünyasındaki eşsiz fikirlerin etrafımızdakileri irdeleyerek geldiğini kanıtlayan luckybreakwishbone bize yalnızca düşünmemiz gerektiğini hissettiriyor.

Her Şey 10 TL

Mağazaya 10 TL gönderirsiniz ve size envanterlerinden rasgele seçilen bir şeyler gönderirler. Örneğin, “nadir bulunan bir kitap, masa oyunu, el yapımı kolye, saat, gurme çikolata kutuları, popüler video oyunu, perakende hediye kartı, bir yazılımın en son sürümü, bir takım setler, mutfak bıçakları, bir çift el yapımı küpeler … “vb.

Şimdi bu özgün bir iş fikri mi? Evet öyle. Çünkü bunu Amerika’da somethingstore gerçekleştirmiş ve talep görmüş. Kim gizemi sevmez?

Rent a İnek (İnek Kiralama)

Çiftlik hayvanlarınız var mı? Hiç kiralamayı düşündünüz mü?

Bir iş fikri, kiracının süt ve / veya peynir üretmek için bir inek kiralaması üzerine kuruludur. İnek sahibi kişi, hayvanlarını web kamerasında izleyebilir veya muhtemel riskleri sözleşmesinde lehine ifadelerle yönetebilir.

Kedi Kafesi

Hepimiz hayvanlarla vakit geçirmenin stresi yatıştırıcı bir etkisi olduğunu biliyoruz. Çay içmeye evcil hayvanlarınla (kedilerinle) gidip beraber içecek yudumlayabileceğiniz kedi kafeleri, Tayvan ve Japonya’da yıllardır popüler…  Hatta o kadar ki bazı kedi kafelerinde, hafta sonları rezervasyon yapılması öneriliyor çünkü yer bulmak bazen zorlaşıyor. Bizim ülkemizde tutar mı bilinmez ama küçük bıyıklı dostlarımız için fizibilite çalışmasına değer.

İlgili Yazılar: Büyük İşletme Fikirleri 2018

İlgili Yazılar: Görsel Zekası Olanlar İçin En İyi İş Fikirleri

İlgili Yazılar: Evden Çalışılabilecek En İyi İşler Hangileri?

İlgili Yazılar: Evde Yapılabilecek Ek İşler 2017

Bunlar dışında kırık oyuncak bebekleri yeniden değerlendirme, resif topları üretme, otları azaltmak için keçi kiralama, evcil hayvanlar için testi implantları gibi absürt gelen fakat tutmuş özgün iş fikirleri ile para kazanan şirketler kurulmuş. Kendi benzersiz iş fikirlerinizi ortaya çıkarmak düşündüğünüz kadar zor değil. Fırsatlar bol, ancak birçok insan onları tanımada güçlük çekiyor. Başarılı girişimciyi başkalarından ayıran şey, fırsatları görme, ele geçirme ve hatta icat etme becerisidir. Sitemizde yer alan diğer yeni iş fikirlerine göz atmak size ilham verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir