Para Kazanmak İçin Basit ve Yaratıcı Yollar

Para, her zaman biraz daha fazla şeyin olmasını istediğinizde gerekli olan en önemli şey değil mi? Tatiliniz için daha fazla para biriktirmek, serin bir akşamda dışarıda yemek yemek, borcunuzu daha çabuk ödemek veya tüm kişisel finans durumunuz hakkında daha fazla yatırım yapmak için… Bu liste, fazla zaman ve çaba harcamadan her ay birkaç ekstra yüz TL gelir kazanmanın basit, ancak etkili yollarını içeriyor.

  1. Eski Telefonları Geri Dönüştürün

Bahse girerim evinizin bir köşesinde gizli bir yerde birkaç antik Nokia telefonu vardır. Onları satmaya karar verirseniz, aslında bir miktar para kazanabileceksiniz. Bazı telefon geri dönüşüm şirketleri, Asya’ya bir yere gönderilip orada sökülen eski telefonların geri dönüşümü için para önermektedir. Ailenize ve arkadaşlarınıza eski telefonlarını bir bedel karşılığında vermek isteyip istemediklerini sorabilirsiniz.

  1. Web Sitelerini Para Karşılığı Test Edin

Birçok büyük şirket web sitelerinin kullanılabilirliği hakkında geribildirim istiyor ve bunu yaparken para ödüyor. Tüm ödemeler genellikle ay sonunda veya belirli bir miktar kazandığınızda PayPal aracılığıyla yapılır. Bir hesap oluşturup nakit para kazanmaya başlayabileceğiniz siteler;

http://www.enrollapp.com/

https://www.testingtime.com/en/become-a-paid-testuser

http://www.trymyui.com/worker/signup

https://www.userfeel.com/?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=23&lang=en

http://www.userlytics.com/tester-signup

https://panel.validately.com/signup

http://panel.whatusersdo.com/become-a-tester/

  1. Gardırobunuzdaki Kullanmadığınız Giysileri Satın

Kızlar, bu sizin için mükemmel bir seçenek! Kıyafetlerinizin 3 katı kadar giymediğiniz kaç tane elbiseniz var? Artık giymediğiniz kıyafetler evin etrafında yığılmamalı, nakit paraya çevrilmeli. Ya kendiniz bir yerde satış yapabilir ya da sahibinden.com ve Letgo gibi platformlarda satabilirsiniz.

  1. Cıvıldayarak Para Kazanın

Twitter’da nispeten büyük bir takipçiniz varsa, sponsorlu tweet’leri tweetlemek ve kitlenize içerik tanıtmak üzere 50TL ile 500TL arasında bir ücret alabilirsiniz. Oran, sahip olduğunuz takipçilerin sayısına ve hesabınızın yaşı gibi diğer faktörlere bağlıdır. Yüksek sayıda gerçek takipçilere (örneğin 100.000 kişi) sahipseniz şirketlerle görüşerek reklamlarını yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bunu Facebook ve Instagram için de kullanabilirsiniz.

  1. Fiverr Sitesinde İşler Yapın

Örneğin Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirsiniz ve bundan para kazanabilirsiniz fiverr.com sitesinde.  Seslendirmeden logo tasarımına tutun da Facebook’ta 2 gün kız arkadaşın gibi görüneceğim tarzında farklı garip şeylerle dahi burada para kazanabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde de bionluk.com gibi sitelerde becerilerinizi basitçe paraya çevirebilirsiniz.

  1. Online Öğretmenlik Yapın

Özellikle bir takım konularda başarılıysanız, bir dizi video dersi hazırlayabilen siteleri deneyin. Kazançlarınız, kursunuzun popülaritesine bağlı olacaktır, ancak katılımın düşük olması durumunda bile iyi para kazanma şansınız vardır. UDEMY ve SKILLSHARE sitelerinde her konuda videolar yükleyip kurslar açabilir, ITALKI sitesinde ise dil eğitimi sağlayabilir ve basitçe para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir