Para Kazanmak İçin Yeni ve Garanti Fikirler

Her yıl aynı yükümlülüklerimizi yerine getirmeye çalışırız; kilo vermek, sevdiklerimizle vakit geçirmek veya sigarayı bırakmak gibi. Peki ya daha fazla para kazanmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyor musunuz?

Sizler için ekstra para kazanmanın garanti ve kanıtlanmış yollarını yazmayı düşündük. Bu işlerin kimisi tam zamanlı kimisi ise yarı zamanlı çalışarak ek gelirler sağlayabileceğiniz fikirlerdir.

  1. Paylaşım Ekonomisine Katılın

Hitwise genel müdürü Nigel Wilson, “Paylaşım ekonomisi üstel bir hızda büyüyor” demiştir. Artık binlerce paylaşım ekonomisi şirketi dünya çapında aktif hale geliyor.

PwC’ye göre, ABD’deki tüm yetişkinlerin yüzde 44’ü paylaşım ekonomisinin farkındayken yüzde 19’u bir paylaşım ekonomisi işlemine girişmiştir. Bizim ülkemizde ise bu oranlar henüz maalesef düşük oranda. 2017 yılı için, bu pazara girmek isteyen biri olarak Uber, Lyft ve AirBnb ve daha fazla girişime bakarak ilham alabilirsiniz.

  1. Bir Abonelik Servisi Başlatın

Yerel ya da herhangi bir niş pazar, bir kutu abonelik hizmeti başlatmanız gereken yerlerdir. Son birkaç yıldır güzellik ürünlerinden yiyeceklere, oyunlardan yenilik hediyelerine kadar birçok alanda kutu abonelik hizmetleri patlaması gördük. Mal veya hizmetler müşteriye her ay teslim edildiğinden ve tekrar eden bir fatura modeline sahip olduğu için hızlı bir şekilde kârlı ve pasif bir gelir kaynağı haline gelebilir. 

Evde Para Kazanmak İçin Ne Satabilirim?

  1. Taşınabilir Bir Yiyecek Kamyonunu Devralın

Özellikle 18 ila 34 yaşları arasında olan insanlar gıda kamyonlarına bayılıyor. Bu nedenle gıda ticareti endüstrisi gün geçtikçe daha da büyüyecek gibi görünüyor. Sağlık girişimcileri için gıda kamyonları çekici bir iştir çünkü başlangıç ​​için ucuzdur. Kendi restoranınızı açana kadar gıda kamyonu size güzel paralar kazandırabilir.

İlgili: Türkiye’de Yemek Kamyonu İşi Yapmak

  1. Gayrimenkul Yatırımı Yapın

Tam gün çalışmaktan hoşlanmıyor ya da nakit para için gözleriniz fal taşı gibi açılıyorsa, ekstra para kazanmak istiyorsanız, gayrimenkul yatırımını kesinlikle düşünmelisiniz. Sebep? Konut piyasası yakın gelecekte de ülkemiz için oldukça güçlü görünüyor.

İlgili: Türkiye’de Gayrimenkul Emlak Yatırımı Yapılacak Yerler

  1. Instagram Danışmanı Olun

Instagram’ın inanılmaz bir 2016 yılı vardı. Ve 2017’de daha da iyi olmasını bekleyin. Çünkü canlı video ve Instagram öyküleri gibi heyecan verici özellikleri başlatma konusunda zirvelere oynayan Facebook’a ait bu platform sayesinde ciddi olan pek çok marka kendini ucuza pazarlama ve tanıtma şansını elde etti. Eğer aktif bir Instagram kullanıcısıysanız, fotoğraf tutkunuz varsa ve bir sosyal medyada ilgi çekici paylaşımlar yapmakta mahirseniz, Instagram danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz. Ya da Instagram hesabınızın takip edeni çoksa firma ve şirketlerin reklamlarını yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

  1. Bitcoin Devrimine Katılın

Bitcoin’in çok iyi bir 2016 yılı vardı. Bu 2017 ve sonrası için de geçerli olacaktır. Bunun nedeni, kullanım, daha fazla kabul, yatırımlarda artış ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerdeki havalelerden kaynaklı gelişmeler… Bitcoin ile nasıl para kazanacağınız konusunda özellikle yabancı makaleler oldukça doyurucudur. Burada şimdilik bundan bahsetmeyeceğiz.

  1. Yeşil İşletmecilik

Bin yıllar sonra insanlar artık çevre hakkında son derece bilinçli hale gelmiştir. Bu, yakın gelecekte “yeşil” işletmeler için çok büyük bir talep olacağı anlamına geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir