Part Time Yarı Zamanlı Yapılacak İşler Nelerdir?

Kolay bir yarı zamanlı iş mi arıyorsunuz? İlk işinizden daha kolay ikinci bir iş istiyorsanız, okuldasınız ve çalışmalarınız için zamana sahipken fazladan para kazanmayı düşünüyorsanız, çok çaba gerektirmeyen bir yarı zamanlı iş ile gelirinizi artırmak istiyorsanız birçok seçenek vardır.

Sizin için en kolay olan ne olabilir? Uzmanlığınızın olmadığı bir iş sizin için zor olabilir. Başka biri için kolay olan şey, sizin yapmak istemeyeceğiniz bir iş olabilir. Örneğin, herkesle konuşmayı seven bir insansan, bir ürün markasının elçisi olmak sizin için uyumlu bir iş olabilir. Aksine kendi kendinize sessizce çalışmak istiyorsanız veya içine kapanık biriyseniz, diğer seçenekler büyük ihtimalle sizin için daha uygun bir iş olacaktır.

İş seçeneklerini incelerken ve çok çalışmadan yapabileceğiniz işleri düşünürken bunu aklınızda bulundurun. İhtiyaçlarınıza ve yapabileceğiniz şartlara uyan bir iş hakkında bilgiler edinmeye çalışın.

En Kolay Kısmi Zamanlı İş Türleri

 1. Randevu Belirleyicisi

İyi iletişim beceriniz varsa, randevu ayarlaması hazırlamak sizin için bir iş olabilir. Satış görevlilerine, hem bizzat yüz yüze hem de telefonda randevu ayarlayacaksınız. Potansiyel müşteriler aramanız gerekebilir veya firma tarafından belirlenen potansiyel müşterileri de takip edebilirsiniz.

 1. Müşteri Hizmetleri 

İnsanlara yardım etmekten, muhtemel sorunları gidermekten ve sorunları çözmekten hoşlanıyorsanız, müşteri hizmetleri alanında bir iş sizin için düşünmeye değerdir. Pek çok farklı rol vardır ve birçok müşteri hizmetleri işi evden çevrimiçi (internetten) çalışmayı içerir. Zamanlama esnektir, bu nedenle günlük işiniz dışında kolayca çalışabilirsiniz.

 1. Veri Girişi 

Veri girişi, internetten veya iş yerinde yapılabilecek başka bir yarı zamanlı iştir. Hızlı ve doğru yazabilmeniz gerekir. Bazı işlerde hukuk veya tıbbi terminoloji bilgisi gibi uzmanlık becerilerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

 1. Teslimat Şoförü

Güvenilir bir arabanız, kamyonetiniz var mı? Araç sürmeyi sever misiniz? Doğrudan bir müşterinin kapısına teslim edilen yiyecek, çiçek, paket ve diğer şeyleri içeren işler oldukça fazladır. Bu işlerin bazıları, ücretsiz veya indirimli yiyecekler, otomobil sigortası indirimleri, yol kenarı yardımı ve esnek bir program gibi büyük avantajlarla birlikte gelir.

 1. Fitness Eğitmeni 

Spor salonunda çok vakit geçiriyor musun? Fitness eğitmeni olmak, sağlıklı yaşam tarzını paylaşarak para kazanmanın bir yoludur. Kişisel bir eğitmen olarak grup derslerinde bu işi öğretebilirsiniz.

 1. Yiyecek Tanıtımları

Yemek pişirmeyi sever misin? Çoğu market, ürün üreticisi ve özel perakende satıcısı, yemek tariflerini ve ürün tattırarak lezzetini göstermek için yarı zamanlı çalışanlar kiralamaktadır. Mutfak becerileriniz varsa, ekstra para kazanmak için bunları kullanmayı düşünebilirsiniz.

 1. Misafir Hizmetleri Temsilcisi

Oteller, kulüpler, müzeler, ziyaretçi merkezleri, etkinlik alanları, çocuk etkinlik yerleri ve diğer organizasyonlar işlerin düzgün çalışmasına yardımcı olması için konuk hizmetleri temsilcilerine ihtiyaç duyarlar. Rezervasyon yaptırmak, parti planlamak, tur vermek ya da bir etkinlik barındırıcısı olabilirsiniz. 

 1. Otel Konsiyerj

Otel veya tatil yerinde konsiyerj olarak yarı zamanlı çalışacağınız bir iş, konuklarınıza tavsiyelerinizi paylaşmanızı sağlayacaktır. Bir konsiyerj masasına sahip olmak, birileri için iyi bir iş olanağı sunmaktadır.

 1. Ev Bakıcısı ve Bekçi

Bekçi olmakla ilgili en iyi şeylerden biri, izlediğiniz eşyanın güvende olduğundan emin olmaktan başka bir şey yapmak zorunda kalmamanızdır. Bir sorun varsa, onarımları ayarlamanız ve belki de bazı rutin bakımları yapmanız gerekebilir. Doğru müşteriyle çalışırsanız, evde takılmaktan çok farklı değildir.

 1. Pazar Araştırması İçin Anketör 

En kolay part time iş türlerinden biri anketler veya pazar araştırması yapmaktır. Hiçbir şey satmaya çalışmak zorunda değilsiniz. İşvereniniz için soru sorar veya bilgi toplarsınız.

 1. Gazete Teslimatı

Evet, günlük yerel gazeteler evlerden hâlâ teslim alınıyor. Erken sabah uyanıyorsanız ve bir arabanız varsa, yerel gazeteyi teslim etmek size biraz ekstra para kazandırabilir. 

 1. Çevrimiçi Satışlar

Gittigidiyor ya da sahibinden.com gibi yerlerde iyi satış yapan insanlar var. Letgo da kullanmadığınız eşyalarınızı satmak için iyi bir seçenektir. 

 1. Rideshare Sürücüsü

Uber, arabayla kolay para kazanmanın en iyi yollarından biri olarak gösteriliyor. İş almak için çevrimiçi üye olabilirsiniz, anında ödeme alabilirsiniz ve kendi zamanlamanızı belirleyebilirsiniz. 

 1. Restaurant Host

Bir garson olarak çalışmak bir ikinci iştir, ancak host-hostes işi daha kolay olabilir. Güler yüzlü müsünüz, restoran rezervasyonlarını yapabilir, misafir akışını yönetebilirsiniz.

 1. Salon / Spa Ön Büro / Resepsiyon

Ön büro pozisyonları müşterileri memnun etme, bir takvimi yönetme ve telefona cevap verme gibi şeyleri içerir. Ayrıca, ürün satışlarını üstlenebilir ve yeni veya potansiyel müşterilere tanıtımlar gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Sosyal Medya Yardımcısı

Bazılarımız sosyal hesaplarımızdan çok uzaklaşamaz. Sosyal hayata çok fazla zaman harcayan insanlardan biriyseniz, bunu sosyal medya becerilerinizi kullanmanız karşılığında iyi bir şekilde kullanabilir ve yarı zamanlı olarak para kazanabilirsiniz. Büyük ve küçük işletmeler, şirketlerini tanıtmak ve müşterilerle etkileşimde bulunmak için yardıma ihtiyaç duyuyor. 

 1. Eğitmenlik

Bir üniversite öğrencisi veya öğretmenseniz, uzmanlık alanınızdaki konuyu başkalarına anlatma işi, uzun vadeli bir taahhüdünüz olmadan ekstra para kazanmanın kolay bir yoludur. Çoğu iş için, öğretmen olmak istediğiniz konunun akademik geçmişine ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca sabır ve mükemmel iletişim becerilerine de ihtiyacınız olacak.

 1. Çocuk ve Yaşlı Bakıcılığı

Çocuk bakıcıları her zaman talep edilir ve yaşlı bakımı da ülkemizde hızla büyüyen bir alandır. Esnek saatlerde daima bakımını yapabileceğiniz bebek veya yaşlı vardır. Her iki durumda da, kullanılabilirlik durumunuzu programınıza göre ayarlayabileceksiniz. 

 1. Malzeme Taşıyıcısı

Malzeme nakliyecileri veya güç işçileri, makineler kullanmadan malzemeleri nakleder. Genellikle depo veya fabrikalarda çalışan veya insanların eşyalarını taşıyan bu işçiler; bir yükün depolama tesisinde taşınması, nakliye için mal paketlenmesi, malların boşaltılması ile sorumlu olabilir. Genel olarak, bu tür pozisyonlar belirli bir eğitim seviyesine ihtiyaç duymazlar. Bununla birlikte, ağır fiziki emek içerdiğinden, adaylar fiziksel olarak yeterli olmalı ve ağır nesneleri kaldırıp uzun saatler enerji harcayabilmelidir.

 1. Yazarlık

Yazarlar, web sitelerinden bloglara, kitap ve dergilere, reklamlara, şarkılara, televizyon ve film senaryolarına kadar geniş bir yelpazede içerik üretmektedir. Yazarlar ve yazarlar, şirket ya da kuruluşlar için, pazarlama ya da medya gibi belirli bir alanda dahili olarak çalışabilir ya da çeşitli müşteriler için serbestçe çalışabilirler.

 1. Diş Hekimi Asistanı

Dental asistanlar dişhekimliği ofislerinde çalışarak, hasta bakımında kayıt tutmadan bazı laboratuvar çalışmalarına kadar çeşitli görevleri yerine getirirler. Çoğu dişhekimliği asistanı tam zamanlı olarak çalışmaktadır, ancak bazıları yarı zamanlı çalışmayı tercih etmektedir. Bazı dişhekimliği asistanları ofislerinin saatlerine bağlı olarak akşamları veya hafta sonlarını çalışırlar.

Part Time Yarı Zamanlı Yapılacak işlerin neler olduğuna dair fikirler vermeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir