Pasif Gelir Elde Etme Fikirleri

Pasif gelir elde etmek kolay değildir. Zamanımızın önemli bir kısmını geri dönüşü olmayan veya çok az bir geri dönüşü olan ön yatırım olarak harcamamız gerekir. Pasif gelir faaliyetlerimizden tek bir lira dahi kazanamadan aylar geçirebilir ve hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Meselenin gerçeği, zamanın paradan çok daha değerli olmasıdır. Para harcanabilir ve kazanılabilir olsa da zaman sadece bir kez harcanabilir, sonra sonsuza dek gider. Yaşlandıkça ve büyüdükçe, zamanın önemini anlıyoruz ve yaşamımızda sahip olduğumuz değerli anlarla ne yapacağımızı özgürce seçebiliyoruz.

Bir gelir akışı pasif olduğunda, paranın akmasını sağlamak için çok az bakım gerektiği yanlış bir algıdır. Her pasif gelir akışını izlemek ve ne kadar otomatik olursa olsun onu bir şahin gibi izlemek önemlidir.

Bir Blog Açın

Pasif gelir elde etmenin en önemli yöntemi bir blog başlatmaktır. Bloglar muazzam miktarda gelir oluşturabilir, ancak hızlı bir şekilde değil. Bir blog başlatmayı planlıyorsanız, başarmak için çok fazla iş ve zaman alacağını anlayın.

Ne olursa olsun niş, arama motoru optimizasyonu olan, sosyal medya pazarlama ve yüksek değerli içerik yazma yeteneği gibi şeyler hakkında net bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Ancak o zaman bir blog ile başarılı olacaksınız. Blogunuz popüler hale geldikten sonra ziyaretçilerle alakalı ürünler ve hizmetler pazarlayabilirsiniz.

Bir E-kitap Yazıp Yayınlayın

İyi bir miktar pasif gelir elde etmenin bir başka harika yöntemi de bir e-kitap yazmak ve yayınlamaktır. Çevrimiçi pazarlama, iş dünyası veya diğer kendi kendini geliştirme alanları gibi konularda eğitmeye yardımcı olan kurgu olmayan e-kitaplar, başlangıçta kurgu kitaplarından çok daha iyi satacaktır. Açıkçası, kurgu muazzam miktarda para kazandırabilir ancak mevcut bir takipçiye sahip bilindik bir yazar değilseniz rekabette kaybolabilirsiniz.

Çevrimiçi Kurs Oluşturun

Teknik beceriye sahip misiniz? Sağlıklı bir pasif gelir akışı oluşturmak için o beceriyi başkalarına aktarmak ister misiniz? Udemy ile çevrimiçi bir kurs oluşturmak , nakit akışınızın bir kısmını otomatikleştirmek için harika bir yoldur. Ancak, pasif olan diğer gelirler gibi burada da önemli miktarda çaba harcanması gerekiyor.

Çevrimiçi bir kursta öğretilebilecek çok şey var. Bir web geliştiricisi olma, arama motoru optimizasyonu, enstrüman çalma, yeni bir dil öğrenme, bir fotoğrafçı olma ve benzerleri gibi diğer becerileri öğretmeyi tercih edebilirsiniz.

Akıllı Telefon Uygulaması Geliştirin

Tamam. Akıllı telefon uygulaması geliştirmenin kolay olmadığını biliyorum. Vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için birçok beceriye ya da biraz paraya ihtiyacınız var, ama yine de mümkün. Doğru uygulamayı geliştirirseniz saygın bir gelir elde edebilirsiniz.

Bir sorunu çözmeye yardımcı olacak veya henüz düzgün bir şekilde karşılanmamış olabilecek bir ihtiyacı dolduracak bazı niş uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Daha iyi bir şey yapabileceğini mi düşünüyorsun? Neden kendine bir şans vermiyorsun? 

Beğenebileceğiniz Yazımız: 2019’da Yatırım Yapılacak En İyi Sektörler ve Yatırım Araçları

 

Gayrimenkul Kira Geliri Kazan

Gayrimenkul uzun zamandır pasif gelir kaynağı olmuştur. Yatırımcılar ve sahipleri, sağlıklı bir aylık gelir elde etmek için evleri, apartmanları, konakları ve ofis alanlarını kiralamayı tercih ettiler. Açıkçası emlak otomatik gelir elde etmek için harika bir kaynaktır ancak aynı zamanda büyük bir ön yatırım gerektirir.

Daha fazla paranız varsa, bazı gayrimenkullere yatırım yapmayı tercih edebilirsiniz. Uzun süreli kiracılara kiralamak için emlak satın alabilir ya da AirBnB veya VRBO gibi siteler aracılığıyla tatil kiralamada elinizi deneyebilirsiniz. Her iki şekilde de baktığınız zaman yatan paranız varsa, bu büyük bir pasif gelir fikridir.

Youtube Video Eğitimleri

YouTube, büyük bir pasif gelir akışı kazanmak için harika bir kaynaktır. Bu kolay olmamakla birlikte YouTube piyasaya çok uygun maliyetli bir yol sunuyor.

En popüler YouTube kullanıcılarının neler yaptığını araştırın. Örneğin, yaratıcı girişimci Stevin John tarafından yaratılan bir çocuk dizisi olan Blippi, çocukları her türlü konuya öğretmeye yardımcı olur ve son birkaç yılda 500 milyondan fazla görüntü ile niş içindeki en popüler YouTube serilerinden biri haline gelmiştir. Başarılı insanları araştırın ve benzersiz olarak formüllerini çoğaltmaya çalışın.

Beğenebileceğiniz Yazımız: Youtube ile İnternetten Para Kazanma

Profesyonel Fotoğrafları İnternette Satın

Uyurken para kazanmak için iStockPhoto ve Shutter Stock gibi fotoğraf satan web sitelerini kullanmaktır. Fotoğrafçılık işinde başarılı olma konusunda ciddi iseniz fotoğrafçılığı ve Photoshop gibi şeyleri anlamanız gerekir.

Bu iş kolunda çok fazla rekabet var. Bununla birlikte eğer fotoğrafçılığınız kaliteliyse, fotoğraflarınızı çevrimiçi satmanız tavsiye edilir. Fotoğraf düzenleme yazılımlarını iyi öğrenip nişinizi bulduktan sonra iyi para kazanabilirsiniz. Portreler, manzara fotoğrafçılığı, iş fotoğrafçılığı veya başka bir şey bulun ve ona bağlı kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir