Rent A Car Açmak İstiyorum Yapılır mı, Rent A Car İşinin Püf Noktaları

Rent a car açmak istiyorum, rent a car işi mantıklı mı yapılır mı karlı mı para kazandırır mı diye merak ediyorsanız rent a car işinin püf noktalarını aktaracağız.

Rent a car, ülkemizde araba kiralama, araba kiralanan yer anlamlarını karşılar. İnsanlar çeşitli nedenlerle araba kiralama hizmetlerinden yararlanırlar. Rent a car hizmeti veren kuruluşlar rezervasyon sistemini kullanırlar. Böylece hizmet kişinin ayağına kadar gider ve rent a car ın kullanım alanı genişler. Rent a car kuruluşuna ve müşterilere günlük ya da uzun süre kirama seçenekleri cazip gelmektedir.  

  • Bu işe girmeden önce iyi bir planlama yapılmalıdır. Bu sayede rent a car işi karlı hale gelecektir.  Bunun için elinizdeki sermaye önemlidir. Sermayenize güveniyorsanız , rent a car açmak mantıklıdır. Elinizdeki peşin para bu hizmetle çoğalacaktır. Günümüzde araba lüks değil, ihtiyaç haline gelmiştir. Araçları siz mi alacaksınız, yoksa kiralayacak mısınız? Bazı büyük şirketler araba almak yerine kiralamayı seçiyor. Bu tarz şirketleri araştırın ve onlarla çalışın. Aylık minimum kazancınız olur. Araba modelleri ne kadar iyi olursa getirisi de o kadar karlı olur. Araba bakım ve onarımı için bir ekip olmalı. Ekiptekilerin işi bilmesi çok önemlidir. Herhangi bir tamirciye gitmeyin, işin ustasıyla anlaşın. Olası aksiliklerde işiniz çabuk biter ve müşteri memnuniyeti sağlarsınız. Rent a car hizmetindeki rakip şirketleri de araştırmakta fayda vardır.

  •  Rent a car açmak için yasal izin almanız gerekmektedir. Bu izni belediyelerden alacaksınız ve sizden istenen evrakları tamamlamalısınız. Hizmet vereceğiniz mekan kanunlara göre; rent a car dükkanı için;  80 metre kare kapalı alan gereklidir. Teknik bilgilere sahip yetkili bir kişiye dükkan krokisi çizilmelidir. Bu yerleşim yeri izinsiz değiştirilmeyecektir. Ayrıca kapalı alanda LPG araç bulundurmak yasaktır. Rent a car için işlek ve güvenli bir yer seçin. Dükkanınızı kamera ve alarm sistemiyle güçlendirin. Mekan uygun müşteri potansiyeline açık olsun ; hava alanı, oteller, otogar gibi yerlere yakın bir yerde dükkan açabilirsiniz. Özellikle turistik bölgelerde yerli ve yabancı turistlerin talepleri fazladır. Böylece şirketlere ve şahsa özel daha kolay araç kiralayabilirsiniz.

    

  • Kanunlar gereği, bu işin ticaretini yapmak için filo sigortası şarttır. Uygun bir sigorta şirketine başvurarak sigorta işlemlerini halledin. Günlük kayıt tutmalı ve faturaların gizliliğini güvence altına almalısınız. Bunun için filo takip ve yönetim yazılımını rahatça kullanabilirsiniz. Hem arabalarınızın ihtiyaç ve bakım işlem periyotunu gelen mesajla hatırlarsınız hem de kiraladığınız aracı kolayca takip edersiniz.

  • 7 / 24 hizmet için İnternet sitesi açın. İnternetten erişim kolaylığı sayesinde, birçok kişi sizin şirketinizden haberdar olacaktır. İnternet üzerinden hem reklamınızı yaparsınız hem hizmetinizi sunarsınız. Cazip fiyat ve kampanyalarla rent a car dan karlı kazançlar sağlayabilirsiniz.

  • Rent a car hizmetinin püf noktaları; bu hizmeti veren kişi olarak müşteriye güven vermelisiniz. Malum araba kiralamak için bir sözleşme şart, bu da dolandırıcıların iştahını kabartıyor. Rent a car kurumu olarak mutlaka, TOKKDER ( tüm oto kiralama kurumları derneği)’ e üye olmalısınız. Bu sayede müşterinin ve çevrenin güvenini kazanırsınız. Arabalarınıza, internet sitenize ve dükkanınıza bunu belgelerini asabilirsiniz, müşterileriniz görsün. Kiralık araçlar mutlaka rent a car full oto kaskolu araç poliçesinde olmalıdır. Bunun için; kiralanacak araç plakası internete girip sorgulanmalıdır. Bu bilgiyi müşterinizle paylaşarak kurumunuzun kalitesini ortaya koyabilirsiniz. Araçlarınızı zorunlu trafik sigortasını, tam kaskolu yaptırınız. Yaptırdığınız yasal ve resmi işlerinizi müşterinize araba tesliminde anlatın ki farkınız ortaya çıksın. Ayrıca rent a car kurumunuzu ve yatırımınızı korursunuz. Arabaların kullanım alanlarını genişlettin . Örneğin; çocuklu ve bebekli aileler için oto koltuğu bulundurabilirsiniz. Pratik bir kullanım olacaktır. Kiralanmak istenen arabaya oto koltuğu eklenebilir. Bunun gibi çeşitli aksesuarlarla rent a car hizmetinde konforu arattırabilirsiniz.

“Rent A Car Açmak İstiyorum Yapılır mı, Rent A Car İşinin Püf Noktaları” için 1 yorum

  1. Her ne kadar herkes rent a car işine yönelmeye çalışıyor olsa da hala rent a car işi kar bırakan iş fikirlerinden biri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir