Restoran Bayilik Franchise Veren Firmalar Nelerdir?

Temel ihtiyaçlarımız arasında ilk sırada beslenme yer alır. Gıda, en çok ihtiyaç duyulan ve kazandıran sektördür. Çeşitli nedenlerden dolayı zamanla insanlar hazır gıdaya ya da ev dışında yemek yemeye yönelmiştir. Bu talep doğrultusunda çeşitli restoranlar  oluşmuştur. İhtiyaç arttıkça var olan firmalar da franchise ve bayilik sayesinde gelişme göstermiştir. Restoran sektöründe frachise bayilik veren ve talep gören firmalardan bazılarını tanıyalım:

 • HACI KAMİL TİRE KÖFTECİSİ : 1965’ te yerel olarak kurulan köfte salonudur. Yoğun talep üzerine tire köfte sevkiyatı yaparak franchise bayiliğiyle bir marka haline gelmiştir.
 • DENNY’S : 1953’te kurulmuştur. Aile restoranı niteliğindedir. Üç öğün yemek seçeneğiyle oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında şubeleri bulunmaktadır.
 • BİG MAMMA’S : 1984 yılında Danimarka’da açılmış. Ülkemize 1998’de gelerek dünya mutfağından çeşitli yemekler üretmektedir. Her geçen gün kalıcılığını ispatlayan markadır.
 • KÖFTE EKMEK : 1982’ de Dubai’de kurulmuştur. 2006 yılından beri ülkemizde franchise bayi aracıyla hizmet vermektedir. Yurt içi ve yurt dışında aktif olan bir gıda  ve restoran firmasıdır.
 • BURSA KEBAP EVİ : Et ve et ürünlerini 2003’te piyasaya sürmüştür.  Restoran ve gıda sektörünün iddalı isimlerindendir. Ülke genelinde hizmet sunar ve büyümeye devam etmektedir. Almaya’da şubeleri bulunmaktadır.
 • KAPIDAĞ MANGAL BAYİLİK : 2014 yılında açılan bir kurumdur. Özellikle avmlerde kiloyla mangal satışında öne çıkmayı hedefler.
 • BAFRA PİDE : 1981 yılında İstanbul’da açıldı. Gurmeler tarafından seçilen ürünleriyle basında popüler olan bir markadır. 2013 yılında sınırlı sayıda ve belli kriterlere göre franchise bayilik hizmeti vermektedir. Eğitimi bizzat marka tarafından verilir.
 • BOLU DAĞI MANGALEVİ : ilk başlarda bölgesel olarak tavuk, et ve köfte hizmeti vermiştir. Franschise bayilik sayesinde bölgede adını sağlamlaştırmıştır. Ülke genelinde bayilik amaçlamaktadır.
 • SAİT EFENDİ İSKENDER BAYİLİK : İskender, döner, kebap gibi et ürünlerinde faaliyet göstermektedir. 2011 yılından bu yana genişleyerek üretmeye devam eder. Yeni faranchise bayilikleri sunmaktadır.
 • ÖZSARAY BAYİLİK : Tüketicilere et ve et ürünleri hazırlamaktadır. 1976 senesinde açılan kurumlardandır. Franchise bayileriyle gelişmekte olan bir markadır.
 • SPECİAL ET STEAK HOUSE BAYİLİK : Gıda, restoran, kasap ve ızgara olarak ürün pazarlamaktadır. Pişmiş servis gibi ciğ et servisi de bulunmaktadır. 2015’te kurulan yeni firmalardandır.
 • MANTIKLI MANTI KİOSK BAYİLİK : 2015’te mantı ve hamur işi üzerine kurulan bir firmadır. bölge genelinde kendini ispatlamış ve yoğun talep üzerine franchise bayiliği vermek için yatırımcılar destek sağlamaktadır.
 • PİDEMİDE BAYİLİK : 2004 yılında pide ve kebap üzerine açılan restoran markasıdır. Avmlerin yaygınlaşmasıyla birlikte şube sayısı da artmıştır. Talep gören bir markadır.
 • GARDEN BROWN BAYİLİK : Cafe ve restoran üzerine 2003’te oluşan bir markadır. 20013’ten beri franchise bayilik vermektedir. Sektörde emin adımlarla ilerleyen güvenilir bir markadır.

Sosyetik Köfte, İstanbul Köftecisi, Köfte Diyarı, Usta Mandak Bayilik, Çakmaktaş Cafe ve Restorant, Çıtır Usta, Sampi, Pide Dünyası, Tucco Gastropub Bayilik gibi firmalar da sektörde adından söz ettirir. Restorant franchise bayiliğini desteklemektedir. Yatırımcıya destek kurumlara ve yatırıma göre değişir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir