Sağlık Sektöründe Online E-Ticaret İşi Nasıl Kurulur?

E-ticaret’in icadının başlangıcından bu yana en sıcak nişlerden biri sağlık oldu. İnsanların geçmişleri, kültürleri veya ekonomik durumları ne olursa olsun mutlu ve sağlıklı olmak istiyorlar. Ve onlar buna yardımcı olacak ürünleri veya tedavileri almaya her zaman isteklidirler.

İnternet üzerinden iş yapmak için en iyi pazarlardan biri olan sağlık, dünya çapında 3,7 trilyon dolarlık bir endüstridir! Bu, yeni işletmeler için pastada bol miktarda yer var demektir. Sizin gibi tek başına girişimci olanlar, evden veya dizüstü bilgisayarla nerede olursa olsun çalışabilirler ve başarılı olabilirler. Gereken sermaye ​​parası çok azdır ve doğru şekilde yaparsanız düşük maliyetli bir iştir.

Pek çok farklı pazar var… İnsanlar artritten kurtulmak istiyorlar. Diyabet gibi kronik rahatsızlıkları olan insanlar daha iyi olmak ve iğnelerden kurtulmak istiyorlar. Birden fazla sağlık sorunuyla karşı karşıya kalan kilolu insanlar kilo vermek istiyor. Sırt ağrısı olanlar normal bir hayat yaşamak istiyor. İnsanlar, yaşlanmayı önleyici malzemelerle hayatlarını uzatmak istediklerini belirtiyorlar.

Reçeteli ilaçların ve ana tıbbın invaziv tedavilerinin çoğunu reddeden alternatif sağlık yöntemleri günümüzde popülerdir. Soruyor olabilirsiniz: Ben bir sağlık uzmanı değilim … Nasıl sağlık odaklı bir iş yeri çalıştırabilirim?

En Önemli Nişleri Belirleyin-Pazar Araştırması Yapın

İdeal olarak, çok tutkulu bir niş bulacaksınız. Belki de acı çektiğiniz bir durum. Ya da aile üyelerinizden birinin yüz yüze kaldığı bir mesele. Bu, size uzman olmanızı sağlar!

Ancak unutmayın, açacağınız iş için talep olmasını istiyorsunuz. Öyleyse endüstri trendlerini inceleyin, Amazon gibi sitelerde en çok satanlar listelerini inceleyin, gece geç saatlerde mağaza raflarında neyin satıldığını görün. Gündüzleri televizyon konuşmalarında neler var? İnsanlar Facebook’ta ne hakkında konuşuyor? Bu, işinizi merkezileştirmeniz için şu anda eğilim içinde olan uzun bir ürün listesi sunmalıdır.

Size öneriler vereceğiz. İşte bugün sağlık piyasasındaki en iyi nişlerden bazıları:

 • Sindirim sistemi sağlığı / sağlıklı bağırsak
 • Kilo verme
 • Yaşlanma karşıtı ürünler
 • Diyabet
 • Artrit
 • Sırt ve boyun ağrısı
 • Saç dökülmesi
 • Cilt bakımı
 • Mide ekşimesi
 • Yorgunluk
 • Üreme Sağlığı

Satılacak Ürünleri Bulma

Sağlık nişinde ya da herhangi bir e-ticaret alanında online bir işe sahip olmanın en iyi yanı, kendi ürünlerinizi yaratmanızın gerekmemesidir. Franchise ve bayilik konusundan faydalanabilir veya başkalarının ürünlerini satabilirsiniz. Örneğin İbrahim Saraçoğlu’nun resmi sitesinden Franchise ve Bayilik hakkında bilgi alabilirsiniz. Hangi niş alanında çalışmak istiyorsanız bununla ilgili ürün araştırması yapabilirsiniz.

Online Sağlık İşini Pazarlama

Ürünü bulup e-ticaret sitenizi kurduktan sonra, artık sıra yeni online sağlık işinizi piyasaya sürmenizin zamanı. Bu işinizi tanıtırken ve pazarlarken kullanabileceğiniz çeşitli seçenekler var. Ve çoğu düşük maliyetli.

1-İçerik pazarlama

Google arama sonuçlarında yüksek sıralamalar elde etmek, bu günlerde çevrimiçi ticarette başarının anahtarıdır. Eskiden, sitenizi alakalı anahtar kelimelerle doldurup “organik” trafik elde edebiliyordunuz.

Ancak şimdi Google, gerçek anlamda kullanışlı içeriğin, sağlam bilgilerle dolu olmasını istiyor. Bu, web siteniz ve / veya bloğunuz aracılığıyla düzenli olarak nişinizle ilgili yararlı tavsiyeler, ipuçları ve daha fazlasıyla ilgili etkili içerik pazarlamacılığı yapmak demektir.

İçerik, niş ile yakından ilgili olmalıdır. Videolar da Google tarafından bugün çok beğeniliyor. Yayıncının içeriği ne olursa olsun, sağlık önerileri sunabilir, takviye türlerini inceleyebilir, belirli şeyler için iyileştirmeler önerebilirsiniz. Üretebileceğiniz şey için hiçbir sınır yoktur. İster sitenizde makaleler yayınlar ister Youtube kanalı açar burada videolarla tanıtım ve içerik yayınlar isterseniz Facebook sayfanızdan sosyal medya pazarlamacılığı yaparsınız. Sitemizde pazarlama ile ilgili bol miktarda makale bulunmaktadır. Arama yaparak bunlardan yararlanabilirsiniz.

2-Tıklama Başı Ücret Pazarlaması

Sağlık web sitenize daha hızlı trafik çekmek istiyorsanız ve harcayabileceğiniz paranız varsa, ücretli reklam rotasını deneyebilirsiniz. Arama sonuçları sayfasında görünen çok kısa metin reklamlar için Google’ın Adwords adlı reklamveren patformunu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde insanlar sizin nişinizle ilgili sağlık bilgisini Google’da ararken, reklamlarınız görünür. Birisi reklamınızı tıkladığında belirlediğiniz miktarda Tıklama Başı Maliyeti (TBM) ödersin.

Kişi reklamınızı tıkladığında onları web sitenize, e-posta adresini toplamak için bir açılış sayfasına yönlendirmeniz gerekir. Ve her tıklamanın kaynağını izlediğinizden emin olun, böylece hangi pazarlama kanalının en iyi yatırım geri dönüşünü elde ettiğini bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir