Sermayesiz İş Fikirleri, Para Olmadan Yapılacak Ek İşler

Eğitim sürecini bitirmiş, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen herkesin hayali iyi bir iştir. Ancak pekçok kişi, istediği işi kuracak maddî imkanlara sahip değildir. Parlak fikirlerin hızla revaç bulduğu günümüzde, sermayesiz iş fikirleri ile zengin olmak bile mümkün… Peki çalıştığımız işi bırakmadan ve para olmadan yapılacak ek işler neler? Bu yazımızda sizlere sermayesiz iş fikirleri ve para olmadan yapılacak ek işler e dair örnekler vereceğiz:

 EL BECERİLERİNİZİ KONUŞTURUN 

   ● Hobileri kazanca dönüştürmek: Zaman ayırmaktan hoşlandığınız bir hobinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu, kadınlar için el işi, dantel gibi bir uğraşı olabileceği gibi; erkekler için de tahtadan oyuncak, gemi vs. yapımı olabilir.

   ● Geri Dönüşüm= Bedava Sermaye: Günümüzde moda olan dekorasyon akımlarından biri de geri dönüşüm malzemelerinden objeler oluşturmak… Kabiliyetlerinizi bu yönde değerlendirerek atıkları paraya dönüştürebilirsiniz.

  ● Evlere iş veren firmalarla çalışmak: İnternet üzerinde iş veren firmaları takip ederek, evde yapabileceğiniz fason işler bulmak, sermayesiz iş fikirleri arasındadır. Bu, davetler için plastik kaşık-çatal paketlemek, nikah şekeri hazırlamak, kına paketlemek, örtü kenarına boncuk işlemek gibi herhangi bir iş olabilir.

Yeni İş Kurma İmkanları, En Yeni İş Fikirleri

 İNTERNET TAM BİR SERMAYESİZ İŞ DENİZİ 

İnternet gibi sürprizlerle dolu bir iletişim icadı söz konusuysa sermayesiz iş fikirleri hakkında fazla düşünmeye de gerek yok. Vereceğimiz önerilerden en azından birini uygulayarak internet üzerinden para kazanmak mümkün…

Blog açmak : İnternette blog açmak, son zamanların moda haline gelen durumlarından biri ve ücretsiz yapılabiliyor… Bu nedenle “Herkesin yaptığı bir işten ben mi para kazanacağım?” diye düşünebilirsiniz. Ancak her blog açan para kazanmak için açmıyor. Ve bir süre paylaşım yaptıktan sonra pekçok kişi sıkılıp bırakıyor bu işi.   Bu nedenle blog açma konusunda güçlü bir rekabet ortamı olduğu söylenemez.

Ancak dikkat etmeniz gereken bir durum var: Bir blogun para kazanması için öncelikle takip edilir olması lazım. Bunun için de sürekli size özgü yazılarla güncellenmesi gerekiyor. İyi bir takipçi ağı kurmayı başarırsanız, bir süre sonra Google Adsense ve başka firmalardan reklam alarak para kazanmaya başlarsınız.

Sosyal medya sitelerinde hesap açıp satmak: Bu da para olmadan yapılacak ek işler den biri olabilir. Hatırı sayılır bir takipçi sayısı yakaladığınızda hesabınızı yine internet üzerinden satabileceğiniz çok fazla e-ticaret firması var. Bu fikir, internet üzerinden para kazanmak konusunda en zahmetsiz olanı…

● İkinci el eşya satışı: Geniş bir çevreye sahip sosyal bir kimseyseniz, yalnız kendinizin değil çevrenizdekilerin satmak istediği ikinci el eşyaları satarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için güven duyulan birisi olmanız yeterlidir. Üstelik satılana kadar o kişiyi o eşyadan mahrum etmeniz de gerekmez. Satılacak ürünün fotoğrafını çekip internete koyduktan sonra, satılana kadar ilk sahibinde kalabilir. Bu da hem para ödemenizin hem elinizde kalıp depolama sıkıntısı çekmenizin önüne geçer.

Makale yazarlığı: Eğer hem iyi yazan, hem de okuyarak kendini geliştirmeyi sürdüren bir kişiyseniz, internet üzerinde makale yazarak da para kazanabilirsiniz. Bu konuda başarılı olmak için google trends gibi insanların hangi konuları çok fazla takip ettiğini gösteren sitelerde araştırmalar yapmanız gerekir. Bu, makale yazarlarının toplandığı sitelerde hazır makale yayınlayıp satabilmek için gerekli bir araştırmadır.

Bu şekilde yazıp satılmasını beklemek istemiyorsanız sipariş üzerine de çalışabilirsiniz. Ancak önce kaleminizin gücünü gösterecek referanslar sunmanız, bu piyasada başarılı olmanız için şarttır. Bu iş için sermayesiz iş fikirleri arasında en masrafsız olanı diyebiliriz.

● İnternet uygulamaları oluşturma: Bunu yapabilmek için ne paraya ne de programlama bilgisine ihtiyacınız yok. Sadece insanların ihtiyaçlarını ve akıllı telefonlarından beklentilerini takip ederek bir uygulama programı fikri edinmeniz yeterli. Bu, günlük içilen suyu takip, alışveriş listesi, günlük yemek tavsiyeleri gibi her gün başvurulan bir uygulama olabilir. Sonrasını sizin için halledecek bir sürü platform mevcut. Bu sayede web sitenizi bile uygulama haline getirebilir ve reklamlarınızın daha çok tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

Basit İşlerle Para Kazanmanın En Hızlı Yolu Nedir?

Para olmadan yapılacak işler listesine dahil edilebilecek pek çok fikir mevcuttur. Ancak burada saydıklarımız gayet makul olan önerilerdir. Siz de bu sermayesiz iş fikirleri arasından biriyle ek bir kazanç kapısı açabilirsiniz.

“Sermayesiz İş Fikirleri, Para Olmadan Yapılacak Ek İşler” için 1 yorum

  1. Gayet farklı alanlardan imkanlar sunmuşsunuz. Emeğinize sağlık. Bende sermayesiz iş fikirleri sitesi olarak arada yazılarımı yazıyorum. Orayada beklerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir